Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vannak felháborodva a...

Miért vannak felháborodva a munkanélküli diplomások, ha azt a választ kapják, h nem büfészakra kellett volna menni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a szocpedesekre, bölcsészekre stb.
2012. márc. 11. 12:56
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
31%
Mert neki ez jár, hogy rögtön felvegyék szó nélkül a legjobb helyre! És ha nem jön össze, akkor csalódik a világban, hogy naplopással nem lehet megélni, meg azt gondolják, hogy a vegetálással meg a bulizással ellesznek megy darabig, utána ú gy is az övék a világ a diplomájukkal... Hát tévedtek... És ha ezt valaki az orruk alá meri dörgölni, annak reszkess világ :D Kb ezért... De lehet, hogy tévedek... Meg ki az aki egy fizika diplomát meg tud szerezni jó szociális élettel? Vagy egy villamos mérnökit? Gyerekek, ott tanulni is kell és az nehéz :D Akinek ez nem megy az nem való egyetemre... Majd tanul egy jó kis okj-s szakmát a büfészakos diplomás és meg van oldva a probléma...
2012. márc. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
86%

Itt inkább az a kérdés, hogy az oktatási hivatal és az oktatási intézmények, miért verik át az embereket, és miért sikkasztják az állam pénzét ezáltal a közpénzt ilyen képzések támogattatására.


Ez a sok felesleges semmirevaló hazsnálhatatlan szak csak a gazdaságot teszi tönkre, és kik gazdagodnak? akik oktatással foglalkoznak!


Azok benyelik utána a támogatást de aztán az állam is (ezáltal a köznép) rosszul jár, mert eltarthat egy újabb munkanélkülit akinek mivel nincs jövedelme munka nélkül, így adót sem tud fizetni.



Több körben rengeteg pénzt meg lehetne spórolni az ilyen szakok beszüntetésével, dehát ahhoz már tovább kéne gondolkodni a saját orruknál az illetékeseknek mega saját zsebüknél, amin túl csak ivbe szarnak mindenre!

2012. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
46%
Egyszerűen az államnak kellene olyan törvényt hoznia, hogy ha bizonyos végzettségüek esetében a munkanélküliség eléri az 1% ot akkor onanntól azután a képzés után nincs támogatás 10 évig!
2012. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
70%
13:30 TELJESEN IGAZAD VAN .
2012. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Akik lepontoztak az elso kommentelot azok meg is indokolnak?
2012. márc. 11. 14:40
 6/47 anonim ***** válasza:
74%

"Egyszerűen az államnak kellene olyan törvényt hoznia, hogy ha bizonyos végzettségüek esetében a munkanélküliség eléri az 1% ot akkor onanntól azután a képzés után nincs támogatás 10 évig!"


Akkor azt hiszem a szakmunkásképzésnek véget vethetünk.

2012. márc. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
66%
Én is bölcsész vagyok. Munkanélküli. És fel vagyok háborodva. A bölcsészet nem büfészak, sőt még csak nem is szak, hanem egy kar, és azon belül van kismillió szak, amiknek az értéke korántsem egyenlő a munkaerőpiacon. Gondolom, te is csak kívülről láttál egyetemet.
2012. márc. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
75%
Arról pedig nem a bölcsészek tehetnek, hogy ebben az országban semmi igény nincsen a kultúrára.
2012. márc. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

Kepzeld lattam, te viszont tuti nem voltal ott mikor az eszt osztottak.

Igen is tehetsz rola!

Minek mentel egy olyan szakra, amivel semmit nem ersz?

Vagy azt hitted, h majd a kormany mindenkinek fog biztositani munkahelyet, mert te diplomas vagy?

Nem baj, most megeszed, amit foztel:)

2012. márc. 11. 17:23
 10/47 anonim ***** válasza:
80%
Tudod, mert ehhez van érzékem, ez érdekel. Matematikára nem tudtam menni, mert abban nem vagyok jó. Tudod, az ember nem gép. De látom, te csak egy troll vagy. Veled a vitát lezártam.
2012. márc. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!