Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kit tartasz a legjobb magyar...

Kit tartasz a legjobb magyar királynak és miért?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 20:07
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim válasza:
89%
Nekem 1.(Szent) István a nyerő:)
2012. márc. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
78%
Mátyást.Mert erős kezű uralkodó volt magas adót is szedett de nagyon erős volt a serege meg tudta védeni az országot gazdaságilag is fejlettek voltunk és európai országok is tiszteltek.Tökéletesen irányította az országot tudta mi a legjobb az embereknek és ezért nem is zavarta őket a magas adó mert meg tudtak élni és nagyon nem is volt gondjuk és persze tisztelték is Mátyást.Ő volt az utolsó olyan uralkodó aki az ország érdekeit nézve tudott irányítani és aki meg tudta védeni az országot.Most is ilyen vezetőre lenne szükségünk nem olyan gyökerekre mint az Orbán.
2012. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
83%

1. I. Szent István - képes volt megalkudni az akkori Európával (korabeli EU) a nép létének érdekében. Példát vehetnének róla ma is.

2. I. Szent László - kevésbé nevezetes, de erőskezű és szilárd államhatalmat tudott kiépíteni, amiből utódai (pl. Kálmán) rengeteg profitáltak, igazi lovagkirály is e mellett.

3. IV. Béla, egyértelműen a tatárjárási utáni második honalapítás miatt.

2012. márc. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
77%
Persze Szent István is jó uralkodó volt ezzel nem azt mondtam de Mátyás akár ma is ha trónra kerülne rendbe tudná tenni a dolgokat.De Szent Istvánt is tisztelni kell mert nagyon sok mindent ő hozott létre és nélküle nem is lenne Magyarország.
2012. márc. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim válasza:
75%
Hát igen de a tatárjárás előtt meg elég beszari volt....nekem nem szimpatikus 4.Béla
2012. márc. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
80%

De nehezet kérdeztél.

Nagyon sok magyar királyt tartok kiváló uralkodónak, minden uralkodóházból került ki ilyen, de ha egyet kéne kiemelni, nagyon nehezen, de én is I. (Szent) Istvánt mondom. Államépítő és szervező tevékenysége miatt, azért amiért Magyarországnak lerakta európai alapjait (kereszténység, Isten kegyelméből uralkodó király, nyugati kapcsolatok...stb.).

2012. márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim válasza:
84%
Szent Istvánt mert létrehozta az egységes keresztény magyar nemzetet. És I.Lászlót mert nagyon szigorú törvényeket hozott a magántulajdon védelmében,pl: akit lopáson értek felakasztották. Ha ez most is így lenne már üres lenne a Parlament és a kisebbség tényleg csak kisebbség lenne....
2012. márc. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
90%
Mellettük még Szent László, II. András, Nagy Lajos, I. Mátyás, I. Ferdinánd, III. Károly, Mária Terézia, I. Ferenc József... hú de sokat lehetne még mondani...
2012. márc. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim válasza:
93%
7. vagyok. De a kérdésedre nehéz válaszolni mert minden királyunk tett valami nagyot.
2012. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
78%
A Mátyásról szóló opus a meséskönyvekből eredeztethető.
2012. márc. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!