Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországiak a határontúl...

A magyarországiak a határontúli magyarokat magyarnak tartják-e vagy nem? Hanem románnak, szerbnek, szlováknak?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert az előbb mondtam magamról, hogy erdélyi magyar vagyok és megkaptam, hogy tulajdonképpen erdélyi román vagyok. Nyilván ezek után nem is szeretném magam magyarnak vallani, maradok egyszerűen erdélyi, de kíváncsi vagyok, a többség hogy látja.
2012. ápr. 17. 15:23
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
24%
Előző, hü.lyeséget beszélsz. Tudom, hogy nagyon menő ez a szöveg, hogy a szerb meg a román meg stb nem nép, de ha egyszer az akkor ezzel nem kéne vitatkozni... ez a románozás meg sértő a Romániában élő magyarokra nézve és pont.
2012. máj. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

Nem ezt mondtam. Hnem hoyg nem ugyanúyg hazsnáljuk a szót. A román itt nem román nemzetiségűt jelent, csak romániait, és semmi sértő nioncs benne. Én értem, hoygott sértő eg ymagyarnak románnak lenni, de erről az oldalról ezt nagyon nehéz megérteni, és sokan nem tulajdonítanak neki jelentőséget. A szlovák, román, stb, nem zat akartam írni, hogy lenézem, hanem hoyg ynem létezik , mármint nekünk nem tapazstalat, mint hús-vér ember. Ha én románnal találkozom, az is csak magyr. Igazi románt egy kezemen megszámolom, hyányat láttam életemben, és ezzel sokan vannak így. Akit láttam, az is magyar román volt, mármint méhkeréki magyartanát, csak román nemzetiségű. Őrá is azt mondom: román, pedig magyart tanít egy tót iskolában.Én megértem hoyg sértő, onnan. de te értsd meg, hoyg ne annak szánják. És nem tart románnak. Magyarnak tart, aki a határ túloldalán lakik.Csak ennyit tesz itt a román szó. Persze a román románra is ezt mondják, de a szövegkörnyezetből egyértelmű úgyis. A szlovák, az magyra aki felvidéki. Vag y szlovák, aki szlovák. Ez csak a mondatból derül ki. De nem jelenti azt, hoyg téged másmilynemagyrnak tartana mint magát. Cska hoyg ott laksz, azon a tájon.

Na és van aki bunkó, nem kevés, és direkt sérteget. Azért románoz, hoyg idegesítsen. Na, sajnos ilyen sok van kishazánkban. A butaság sajnos nagyon elterjedt. Nagyon sok buta ember van, és mintha terjedne. De azok nem csak ebben odibálnak butaságokat, de mindenben.

remélem megértessz! Ne a szavakba kapaszkodj, próbáld ahelymebe képzelni magad. Aki úyg nőtt fel, hoyg más nemzetet csak olvasókönyvben a rajzon láttunk. Sokáig azt hittem: Külföld" eyg ország.

Próbáld feltennii a jóindulatom és őúgy megérteni amit mondok. Eltérően használjuk uygan azt a szót. Ott megkülönböztetés. itt pedig több értelme lehet.

2012. máj. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

"hogy a szerb meg a román meg stb nem nép," - úgy értem, nem valóság. Nekem. Csak távoli fogalom. Igazából csak szó az újságban.Nem élő ember, nem látok olyat. Ha látok románt, az magyar. Ha látok szlovákot, az magyar. Leginkább.

Nevess ki, de az általam ismert 3 amerikaiból is kettő magyar.

2012. máj. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
Pl. most jártam úgymond Szlovákiában. De csak magyarokkal találkoztam. Ők a szlovákok. Aki a buszon van, az a magyarmagyar, aki az egyetemen, meg a faluban, az a szlovákmagyar.De nem teszem utána hoyg magyar, mivel szlovákszlovákkal úgysem találkoztam. Így gondolom. Csak nem mondom ki, mert tudom, hogy félreérti. Ezért szemébe nem mondom. Rendkívül tisztelem a felvidéki magyarokat, még meg is ríkattak - mégis, ha nem hallják, szlovákok. nem dunántúliak, nem alföldiek nem pestiek: szlovákok. Így megérted? Ez nem jelenti, hyog kisebb magyarnak tartanám. Negyobb magyarok nálam. Csak szlovákok. Éppen azért talán job magyarok.
2012. máj. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Ha kimondottan szlovák nemzetiségűre gondolok pl. akkor nem szlováknak, hanem szlovákiai szlováknak nevezem. Te pedig olyan magyar vagy, aki erdélyben él, és román állampolgár. Ha románt akarok, akkor romániai románt mondok. Másképp fejlődtek ezek a szavak az elmúlt században..Nme ugyanúyg hesználjuk.

Ez az egyikfajta, mint én. A jószándékú tudatlan.

Aztán vannak a direkt vagdalkózók. Ilyen oldalakon tenyésznek. Az lerománoz, lecigányoz leanyáz seperc alatt.És egy anorexiás busi leszel, nem román magyar egyből. Na az ilyeneken át kell nézni.

Mi meg majd leszokunk a románozásról. Próbáltam én is az erdélyizést, nade nem minden romániai magyar él erdélyben. Sokan másutt élnek, de nem azt akarom megnevezni. Hogy moldvai pl. Csak hogy az unió melyik szegletének a magyarjai.

2012. máj. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

"A magyarországiak a határontúli magyarokat magyarnak tartják-e vagy nem? "

Magyarnak. Legtöbbünk magánál jobb magyarnak.

A szóhasználat ne tévesszen meg! Se a hűlék kirohanásai. A többség nagyon magyarnak tart. Mivel az vagy. Még aki vegyes házasságból jött, azt is.

2012. máj. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim válasza:
én a hatàrontuli magyarokat sokszor még magyarabbnak tartom mint a Magyarorszàgi magyarokat, màr ha lehet ezt igy mondani...Mert ök sokszor büszkék arra hogy magyarok, magyarok akarnak maradni, Akkor is ha ez sokszor nehéz... az erdélyi magyarok ugyanannyira magyarok, mint a Magyarorszàgi magyarok, mivel ök még nem is mentek sehova. Ha valaki nem érezné magàt magyarnak, Akkor nem mondanà azt hogy ö erdélyi magyar.
2014. máj. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!