Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországiak a határontúl...

A magyarországiak a határontúli magyarokat magyarnak tartják-e vagy nem? Hanem románnak, szerbnek, szlováknak?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert az előbb mondtam magamról, hogy erdélyi magyar vagyok és megkaptam, hogy tulajdonképpen erdélyi román vagyok. Nyilván ezek után nem is szeretném magam magyarnak vallani, maradok egyszerűen erdélyi, de kíváncsi vagyok, a többség hogy látja.
2012. ápr. 17. 15:23
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
26%

Én is jugoszlávnak vallom magam.

Amúgy én kértem az állampolgárságot,de azért mert majd mo-n akarok továbbtanulni:)

2012. ápr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
8%
Hát igen az rmdsz-ről is megvan a véleményem de legalább még nem lett vegyes párt.Sajnos azok is megélhetési politikusok mind és csak utána magyarok.Remélem egyszer majd jobbra fordul a helyzet bár a jelek nem erre utalnak, Fico megint kezd elővenni a magyar kártyát,Ukrajnában és Szerbiában is folyamatosak az atrocitások.Pedig az ukránoknak igazán kéne tudni milyen az mikor valakit elnyomnak kisebbségként és magyarok sosem ártottak nekik.Az meg hogy valaki magyar nemzetisége létére jugoszlávnak vallja magát megint elkeserítő, a magyarságnak nem sok köze van a szláv népekhez(jó tudom hogy rengetegen keveredtünk velük de akkor is) szóval inkább valld magad büszkén magyarnak és mindenki próbálja megtartani az identitását, persze könnyen beszélek a csonka országból de hát egyszer talán megint egyesülünk. :)
2012. ápr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
33%
Ebben a szellemiségben lettem nevelve,h jugoszláv vagyok,viszont soha nem voltam hajlandó szerbül beszélni,mai napig sem beszélem túl jól. Utolsó válaszoló voltam.
2012. ápr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
81%
32-essel értek egyet, szomorú, hogy valaki magyar létére jugoszlávnak vagy bármilyen más nemzetiségűnek vallja magát. Én igenis felvidéki létemre büszkén vallom magam magyarnak, mert apám-anyám magyar, anyanyelvem magyar. Lehet, hogy te onnan "könnyen", de JÓL beszélsz :) És ti a csonka országban legyetek büszkék rá, hogy az egyetlen olyan országban éltek, ami önmagával határos :P
2012. ápr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
Értem én hogy arra neveltek, de hát akkor sem vagy szláv meg már nincs mitől félni, tudom hogy a szerbek arcóskodnak de már lehet őket zsarolni az eu tagság megvonásával(ha tudnák milyen jó az) a kormány ellenük felléphetne jobban is a magyarokat érintő ügyekben.
2012. ápr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
8%
Milyen nép az a jugoszláv? Most komolyan, viccen kívül. Ilyen nép aztán tényleg nincs. Szó szerint a jugoszláv azt jelenti, hogy délszláv, de ilyen nép nincs.
2012. ápr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:

Én is erdélyinek vallom magam. Ha már erdélyi magyar nem lehetek, mert ismeretlenül is kikiáltanak erdélyi románnak :)

Láttam a Fico-féle megyilvánulásokat, és nálunk is magyarellenes politika várható, mert a nép most az rmdsz-re is haragszik - jogosan, mert az rmdsz nélkül a kormány néppusztítása nem lett volna sikeres, és erre jól rájátszanak azok, akik várhatóan váltani fogják a jelenlegi hatalmat. Már kijelentették, hogy az rmdsz-ből nem kérnek a koalíciójukba (megjegyzem, jogosan), úgyis többségük lesz. Bár én már azon is gondolkodom (és nem csak én), hogy az rmdsz be se fog kerülni a parlamentbe. Mondod, hogy legalább nem lett vegyes párt - hát ha ez biztosítaná a bejutását a parlamentbe, akkor tuti az lenne. Holnaptól. :)

A 34.és válaszolónak tetszik az odamondása :)

2012. ápr. 19. 16:17
 38/47 Magyarpatriota ***** válasza:
24%
Szerintem a határon túli magyarok is magyarok.Sőt! Én inkább tartom honfitársamnak egy erdélyi magyart, mint egy olyan magyarországi idiótát aki lerománozza az erdélyieket.
2012. ápr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
0%

Román, azt úgy értjük, hogy magyar persze, csak romániai. A román románokról mi nem beszélünk. Román=magyar, aki erdélyben él. Szlovák=magyar, aki Felvidéken él. Ukrán= magyar, aki keleten él.

a szlovákról, románról nme ejtünk szót, azok csak olyan hegyipásztorok. Nem magyarok,(értsd: nem népek) nem beszédtéma.

H azat mondom: román, úgy értsd: erdélyi magyar. Ha azt mondom román cigány, úgy értsd: magyar, csak lesült.


Sőt, lehet hogy azt mondom amerikai, svájci, és úgy értem: magyar. Nálunk (szinte) nincs román román, tót alig, mi megszoktuk, hoyg minden országban körbe mindenki magyar. Cska megkülönböztetés a "román" nem sértés. Te azért érzed sértőnek, mert abban a megkülönböztetésben nőttél fel, hoyg nem mindegy valaki román, vagy magyar(nemzetiség) Nálunk ez csak úgy hangzik, az itteni fülnek, mintha ezt mondanám: Tolna megyei, palóc, vagy pesti. Csak lakóhely. Nyilván hoyg magyar. Hiszen mindeki magyar. Te román magyar vagy, amaz szlovák magyar, emez amerikai magyar. De nyilván hoyg magyar, mivel mindenki magyar. Nekünk az a normális. Hogy mindeki persze magyar. (egyesek szerint még Jézus is:) magyar zsidó.

A román ebben a szövegkörnyezetben csak ennyit tesz. Nme nemzetiség, csak lakóhely, állampolgárság. Mi nem szoktuk meg azt hoyg elválaszzuk magunkat a román NEMZETISÉGTŐL. Beléd beléd ívódot. Ezért nemaz állampolgárságra érted. Pedig arra mondják.Nem sértés, csak tudatlanság. Nme ért meg téged, mert csak itt élt.

2012. máj. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
15%
Mi így mondzuk ez előző 30 évben, így szoktuk meg. Jött a kis román asszony árlni a piacra. Nyilván, hoyg magyar. De romániából hozta a cuccot. Felalkudtk, merthoyg román szegény(értsd. oda szakadt.) A barátnőm nagynénje a határ másik oldalán maradt. Ők is így mondták: jön a román néném.Attól nem lett román. Csak ott lakott. Tudta, hoyg a saját vére folyik anéniben. Csak így különböztette meg a gyulai nénitől. Engem is győri Juditnak hívnak a rokon gyerekek, pedig csabai vagyok. Ki nem állhatom Győrt. Csak most itt lakom: tehát így emlegetnek, Tudják, hoyg nem vagyok győri. Én is tudom. De győrinek hívnak mégis. Nekem is fura, de rá kell hagyni.Ilyen a "román is" csak lakóhely.Tudja, hyog magyar vagy, tudja, hoyg erdélyi. Csak ez olyan megszokás itt. Sajnos, hogy a te fülednek sértő, de aki mondja, az nem érzi, és nagyon nehezen érti meg. Talán te nem magyarnak nevezel-e engem? Mert szerintem igen. Hogy megkülönböztess. Az én naygváradi barátnőm is mondja: magyarok. Egy bizonyos hangsúlynál a Komáditól Komáromig élőket érti ezen. Sajnos, hoyg iylen nyomorult helyzetben vagyunk. Ez nyomor téynleg.
2012. máj. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!