Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországiak a határontúl...

A magyarországiak a határontúli magyarokat magyarnak tartják-e vagy nem? Hanem románnak, szerbnek, szlováknak?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert az előbb mondtam magamról, hogy erdélyi magyar vagyok és megkaptam, hogy tulajdonképpen erdélyi román vagyok. Nyilván ezek után nem is szeretném magam magyarnak vallani, maradok egyszerűen erdélyi, de kíváncsi vagyok, a többség hogy látja.
2012. ápr. 17. 15:23
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
96%

Hadd mondjam már el felvidékiként, hogy hogy állok ehhez. Én magyarnak vallom magam. Azt hiszem, a határon túl nagyobb magyarságtudattal is rendelkeznek az emberek, mint az anyaországban, ezt senki ne vegye sértésnek. És ha egy magyarországi leszlovákoz, annak elmagyarázom, hogy mi is a helyzet - magyar az anyanyelvem, magyar a nemzetiségem, magyarok az őseim, tehát MAGYAR vagyok. Másodsorban pedig felvidékinek.

A kettős állampolgársághoz pedig: én nem kértem, de vallom, hogy aki akarja, az kapja meg. És nem a szavazójogért, meg más előnyökért. Ennek jelképes üzenete van. A határon túliak nem önszántukból költöztek más országba, és a felmenőiket nem a saját kérésükre fosztották meg a magyar állampolgárságuktól. Úgy gondolom, minden jogunk meg van rá, hogy visszakapjuk, amit elvettek. Egyébként én úgy gondolom, a választójoggal nem sokan fognak élni, mert a legtöbben érzelmi okból kérelmezték, tehát emiatt nem nagyon kell aggódnotok.

2012. ápr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen magyarnak tartom őket.

Ettől függetlenül nem értek egyet azzal, hogy szavazhassanak, meg hasonlók. Nem ellenük szól ez, hanem eleve úgy gondolom, hogy az döntsön, aki itt él, tehát együtt él a döntéssel.

Aki külföldön él - bármi miatt! -, az ne döntsön az itthoni helyzetről.

És ezt nem is a külföldön élők ellen mondom (én is szeretnék menni, szóval eszemben nem lenne őket szidni), hanem csak tényként, szerintem így igazságos.

2012. ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

11: pontosan így érzem én is :). Minden téren!

12. iagazad van, remélem, mégsem lesz szavazati joguk a határontúli magyaroknak.

2012. ápr. 17. 16:32
 14/47 anonim ***** válasza:
84%

Magyarnak tartom őket és egyszerűen kinyílik bennem a bicska amikor a székelyt/erdélyi magyart lerománozzák, a felvidéki magyart leszlovákozzák /kárpátaljait leukránozzák /délvidékit leszerbezik.

Valakinek a nemzetisége nem a lakhelyétől függ. Attól, hogy ő mondjuk Romániában él és román állampolgár attól még magyar.

Nemzet fogalma: egy nyelvet beszélő, közös kultúrájú, közös származás és összetartozás tudattal rendelkező emberek. Nem döntheti el más, hogy te milyen nemzetiségű vagy.

2012. ápr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
95%

Nem kértem a kettős állampolgárságot, és nem is szavaznék. Így nem! Más lett volna a helyzet, ha a december5.e nem lett volna egy nagy pofon. Más lett volna, ha az anyaországiak egy népszavazáson azt mondják: "Bár nem itt éltek, akkor is közülünk valók vagytok!" De köszönöm, nem akarok egy magát jobboldalinak nevező, populista párt birkája lenni!

A 2011.es népszámlálásnál a szüleimmel előjött egy vicces(?) helyzet: volt 2 kérdés az íven. 1. Eredeti állampolgársága, 2. Miért, mi módon változtatta meg állampolgárságát (pl költözés, házasság, stb) A szüleim magyar állampolgársággal születtek, majd csehszlovákok, végül szlovákok lettek. Pedig el sem mozdultak otthoról!

2012. ápr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

14: nézd meg ezt a kérdéstr akkor:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__287.. Nekem is kinyílt a zsebemben a bicska. És privátban miket kaptam, na az se semmi :) de hát nem mindenkinek van agyi kapacitása normális gondolkodásra!

2012. ápr. 17. 18:22
 17/47 A kérdező kommentje:
R.B. László, igen. Örülök, hogy vagyunk páran így ezzel. :)
2012. ápr. 17. 18:22
 18/47 hollófernyiges ***** válasza:
93%
A románozást azért kaptad, mert azt mondtad hogy nem szeretnél Magyarországon élni. Vannak itt eccerűek akik Budapestről osztják az észt és életükben nem beszéltek még egy románnal vagy szlovákkal.
2012. ápr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
30%

Természetesen magyarnak tartom őket ez a normális, az ország 98% érti ezt.Sajnos vannak sötét emberek, de ne azok alapján ítélj, akiknek igen hiányos a történelem és földrajztudása.Meg gondolom ehhez jön az is hogy a kommunizmus alatt nem nagyon lehetett beszélni arról hogy élnek magyarok a határokon túl főleg arról nem hogy az elcsatolt területeken, nehogy a Horty korszak vagy az azelőtti korok iránt esetleg valakinek nosztalgiázni lenne kedve.Örülök hogy kaphatnak állampolgárságot, és felőlem szavazhatnának is.Ha egy Brazíliában,usában,Izraelben,Ausztráliában élő magyar szavazhat akkor ők miért ne? Azért mert sokan vannak, az nem elég indok hogy a fentiek még hazaköltözhetnek.Így legalább az összes párt rá lenne szorítva arra hogy egységként kezelje a magyarságot és ki is álljon érte ha kell.


Valaki írta hogy felvidékről úgy tűnik hogy ott sokkal öntudatosabbak a magyarok mint a csonka országban, innen viszont nekem úgy tűnik hogy a felvidékiek hagyják el leginkább a magyarságtudatukat az összes lecsatolt terület közül.

2012. ápr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

Hollófernyiges: Tudom, miért kaptam :) és igazad van. Bár nem tudom, a román és szlovák személyében mire gondolsz, ittai vagy szlovákiai magyarra? :)

19. Én nem tartom tisztességesnek, hogy más ország sorsáról döntsek!

2012. ápr. 17. 18:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!