Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem az lenne a legjobb, ha a...

Nem az lenne a legjobb, ha a sok acsarkodó, nyugatbarát, aki mindig azt lesi, hogy "jajj itt meg ott mennyivel jobb", mind kivándorolna az országból?

Figyelt kérdés
Maradnának azok, akik hajlandóak áldozatokat hozni a hazáért, épp, ahogyan azt őseink is tették már Álmos és Árpád óta, akik életüket adták a hazáért.
2012. máj. 5. 11:41
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Na látom előkerült az "adófizetők pénze" is. Mi van egy pillanat alatt fontos lett a pénz? Elvárod, hogy az orvosok éhbérért gyógyítsanak, de közben a (egyetemistaként valószínűleg nulla forintos) befizetett adódért aggódsz, ami egyébként orvos hallgatónként 1 fillér sincs évente, levetítve az állampolgárokra.
2012. máj. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Neked fogalmad sincs Magyarország valódi helyzetéről. Mondom, térjünk vissza a kérdésre miután lediplomáztál.
2012. máj. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
és mit tanulsz, kérdező? gondolom nem közgazdász-demográfus szakpáron vagy, mert akkor nem írnál ilyeneket:)
2012. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

"Én sem marketingmenedzsernek meg ügyvédnek tanulok, elhiheted..."

Én viszont ügyvédjelölt vagyok, úgyhogy köszi...

Ezzel rögtön leszóltál két szakmához tartozó embercsoportot is, gratulálok.

Egyszerűbb lenne azt kifejtened, hogy szerinted ki az értékes ember, kinek van joga az élethez, mint egyesével minden társadalmi csoportot degradálni... Pff...


Akármit is tanulsz, itt szépen leszerepeltél, gratulálok! Nem mindenkinek sikerült pár hozzászólással bizonyítania a bunkóságát, szóval ez szép eredmény.

2012. máj. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

A nagy magyarkodók a legútálatosabbak! Mert a legtöbb "nyugatbarát" bizony nem a putris kisebbségi közül kerül ki hanem azok közül akik szeretnének valamit előre vinni ezen az országon!


Ha megnézed a magyarkodós csoportok nagy részét mint a goj motorosok vagy rengeteg futball-huligán és a többiek akkor látoid hogy semmi értéket nem alkotnak csak rombolnak mindent ami nekik nem tetszik!!

A nagy magyarkodó nem az a bácsika lesz aki őstermelőként dolgozik a földeken és azt eladja, sem az a borász aki bort készít!!


Szóval én azokat zavarnám ki akik nem akarnak dolgozni csak balhéznak és rombolnak! És ide ugyan úgy beletartozik a kisebbség jó része mint a magyarkodók jó része!!

Bár lehet csak össze kéne őket ereszteni aztán eltüntetnék egymást :)))


Mert ezt az országot a földműves, az utcaseprő, a gyári munkás, a sebész, pék de még az ügyvéd és bankár is sokkal előrébb viszi mint a fent említettek "legjobbika"!!

2012. máj. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Egyetemistaként nagyon sokakat lehet taníttatni az általad befizetett adóból :-))


Én személy szerint utálom a "bezzegelést". De ha valaki menni akar, menjen.

Ha meg itthon marad, akkor maradjon de ne csak azt lehessen hallani tőle, hogy máshol milyen jó minden meg kolbászból van a kerítés.

2012. máj. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Ugy beszélünk itt az országról, mint valami kívülálló. Itt jobb, ott jobb, mit is tegyek. Talán arra is lehetne gondolni, hogy itt az életpontosan olyan, amilyent teremtünk magunknak. Ha nem nagyon jó, sok benne az igazságtalanság, talán meg kellene változtatni. Nem kinek kinek az egyéni ízlése szerint, hanem megbeszélve, megegyezve. Ehhez mindenekelőtt együttműködés kell.
2012. máj. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 Sz1u ***** válasza:

Pfff... Álmos és Előd is nyugatbarát volt, hisz "idegyüttek" nyugatra, nem pedig Kamcsatkára. Leszármazottjuk István is nyugatbarát volt, hisz a nyugati kereszténységet vezette be.


Remélem, ha az egyetem elvégzése után szembe fogod magad köpni, ha Te is ki fogsz menni nyugatra a jobb fizetés reményében. Sőt az összes kint dolgozó "hazafitól" meg fogod kérdezni: "fej, vagy gyomor?"

2012. máj. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

"az orvos vállalja a gyógyítást minden körülmények között."


nem. az orvos dönti el, hogy milyen körülmények között vállalja a gyógyítást. nekem nem 1 és nem 2 orvos ismerősöm van; belgyógyász szakvizsgával, kezdő orvosként 90.000-et vágnak hozzá, nővérszállón lakik (mert máshol nincs rá pénze) és napi 10-12 órát dolgozik. nem csodálom, hogy ő is külföldre kacsingat, ne haragudj, nem azért tanult kb. 10 évet, hogy utána 90.000-el kiszúrják a szemét.


én is magánnőgyógyászhoz járok, mert ismerem a dokit születésem óta (ő volt a szülészem) és normális ellátást ad (az már másik dolog, hogy mivel külföldön járok egyetemre [igen, hazaáruló vagyok:-D], nincs otthon tb-m, úgyhogy amúgyis kénytelen lennék magánorvoshoz menni). de tudod mit, én inkább kifizetek félévente 10.000 Ft-ot, hogy normális, gyors ellátást kapjak, sms-ben értesít a lelet eredményekről (vérvétel, akármi) és 15 percig csak és kizárólag velem törődjön, minthogy sorba álljak 2 órát és olyan orvoshoz kerüljek, aki semmit sem tud rólam vagy az előzetes eredményekről. idekint is mindenkinek saját orvosa van, hozzá jársz folyamatosan, akár fogorvos, akár szakorvos, akár GP.


amit te nem veszel észre, hogy sokszor pont, hogy a tehetségesebbek vándolnak ki, akik nyelveket (is) beszélnek, és nem csak a saját anyanyelvüket. az idekinti legtöbb egyetemista társam legalább 2-3 nyelven beszél (magyar, angol anyanyelvi szinten, még egy valami legalább középfokú szinten), én konkrétan 3-at anyanyelvi szinten és még kettőt középfokon. plusz mindannyian színötösökkel kellett, hogy bekerüljünk, önkéntesmunkák ezreivel a hátunk mögött, diákönkormányzati tevékenység, sporteredmények, anyámkínja felmutatása után (mert hogy a UK-ben nem csak a jegyek számítanak a felvételinél). és pont ezek az emberek, akik ide már egyetemre is kijöttek (kb 20-an vagyunk, de most szeptembertől jön még legalább 5, akiről tudok), pontosan ezek azok, akik valami miatt vagy valamiben kimagasló eredménnyel rendelkeznek és bekerültek a világ egyik top 100 egyetemének egyikére.


szerintem mi többet teszünk a magyarok hírnevének öregbítéséért, mint az otthon acsargó emberek többsége; kitűnő jegyeket szerzünk, részt veszünk diákprogramokban, önkénteskedünk, tanulunk, mint a fene (egy ilyen lehetőséget elbaltázni..) és mindenki azt látja a környezetünkben, olvassanak akármit is a hírekben, hogy jaa, te vagy az a magyar csaj, aki az Alzheimer kóros öregek otthonába jár önkénteskedni vagy jaaa, hogy te vagy az évfolyamelső a szakodon.


nem hiszem, hogy mi acsarkodnánk akárkire is, én elfogadom, ha valaki otthon akarna élni (bár igazán nem értem, miért). nem puffogunk és nem vagdalózunk, ezt biztos ilyen otthoni tévhit :-D igen, itt is volt pár emberrel problémánk (hajjaj..), de az is a nagymagyarkodók miatt volt, akik panaszkodni, másra mutogatni mindig tudtak, de azt belátni, hogy valamit ők rontottak el - na az kizárt. de az, hogy az idekinti rendszer az rossz meg mittomén, az megy ám ezerrel; és mi tőlük szoktuk megkérdezni: akkor miért nem költözöl vissza magyarországra, ha ennyire nem tetszik idekint? ilyenkor meg mi vagyunk a magyarutáló nemtoménmicsodák.


én tényleg úgy érzem, hogy senkit sem nézek le (legalábbis igyekszem), de pontosan az ilyen emberek miatt, mint te, menekülnek, menekültünk sokan "nyugatra", mert a mentalitás a két ország között.. hát nagy a különbség na.

2012. máj. 6. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Koszi a tanacsot en mar megtettem ezt 1987 ben. eletem legjobb dontese volt sose mennek vissza.
2015. okt. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!