Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet a Fidesz jobboldali...

Hogy lehet a Fidesz jobboldali párt, Kommunista és Liberális múltú vezetőivel?

Figyelt kérdés
Orbán Viktor KISZ(Kommunista Ifjak szövetsége)-titkárként kezdett.Kövér László a rendszerváltás előtt az állampárt MSZMP központi bizottságának tagja volt.Deutsch Tamás,Varga Mihály,Matolcsy György,Áder János szintén KISZ-titkár volt.Fónagy János,Szabadi Béla és még sorolhatnám......Szintén MSZMP-s volt.Tehát egy SzélsőBALOLDALI,KOMMUNISTA párt és szervezeteinek voltak tagjai.Rendszerváltás után a Fidesz LIBERÁLIS politikát képviselt.Ellenezték az egyház kárpótlását,kivonultak a parlament Trianoni 70. évfordulójából tartott megemlékezéséről és a nácikkal meg a jobboldali veszéllyel riogattak.A Fidesz vezetőjét Orbán Viktort a Liberális Internacionálé titkárává nevezték ki.Majd mikor 1992-ben az akkor jobboldali kormánypárt MDF elvesztette jobbos szavazóit.Hirtelen a Fidesz jobboldali,keresztény-konzervatív párt lett.Hogy van ez??!!-Hogy lehet az hogy a Fidesz vezérkara 20 év alatt Kommunistából-Liberálisba majd pedig Konzervatívvá változott???-Szerintem inkább ezek demagóg KÖPÖNYEGFORGATÓK.Akik a meggyőződéseiket pillanatnyi anyagi érdekeik szerint váltogatják!-Mielőtt valamelyik elvakult Orbánista MSZP-s nek nézne.Leszögezem hogy én Jobbikos vagyok.És szerintem ma az egyetlen jobboldali,nemzeti érdekeket ténylegesen képviselő párt a Jobbik.
2009. júl. 3. 22:10
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem lépnek be, talán sohasem járhattak volna egyetemre, és nem lehetnének most politikusak, és/vagy szakemberek. De ugye én csak egy ostoba Orbánista vagyok.
2009. júl. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Képzeld az én nagyapám abban az időben egyetemet végzett és villamosmérnök lett.De NEM lépett be a pártba....de igaz ajánlották neki.De ő kitartott az elvei mellett,mert voltak neki.És el tudott helyezkedni.Na persze az elvtelen tuskók,akik az anyagi érdekeiket nézik és aszerint változtatják nézeteiket nyílván beléptek a pártba.És próbálkoztak itt ott érvényesülni.Nade kérem,hol van ott a gerinc? Ha valaki a politikai paletta összes oldalát végigjárja? Érdemes az ilyen emberekre bízni az ország irányítását?
2009. júl. 3. 22:57
 13/36 A kérdező kommentje:
Nyilván a most Fideszes Csintalan Sándor is csupa gerinc és egyenesség...Főleg mikor 2002-ben még bukfencezett örömében a Kossuth téren a kamerák előtt mert Medgyessi Péter megnyerte a választást.
2009. júl. 3. 23:01
 14/36 anonim ***** válasza:
75%

Ahelyett, hogy itt tolmácsolod a felmenőid véleményét-gondolom, ezeket a szólamokat a vasárnapi ebédeken szedted fel-inkább próbálj meg objetíven gondolkodni. elárulom, én magam is megvetem a komcsi csürhét, mert tönkretették és ellehetetlenítették a dédszüleimet de ugyanakkor Viktortól sem esek hanyatt, mert a demagógiát és ezáltal azt ha birkának néznek, hát én sem csípem.

az általad favorizált Jobbik sem jobb a deákné vásznánál, ha már itt tartunk. a forgatókönyv előre meg van írva: Krisztinának addig kellett a Jobbik, míg ki nem került általa Brüsszelbe, ahol majd gennyesre szedi meg magát. hidd el, mire visszajön, addigra azt is le fogja tagadni, hogy valaha köze volt Vonáékhoz csakúgy mint a Balóhoz, a jó édes urához meg a homármozgalomhoz. ezzel csak arra próbáltam rávilágítani neked, hogy nem kell idealizálni senkit a magyar politikai palettán, mert ugyanolyan köpönyegforgató mind.

2009. júl. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
23:14-nek! Teljesen egyetértek veled abban hogy Morvainak ez egy lehetőség volt hogy újra visszakerülhessen a "nagy játékosok" közé.Így van,nem kell idealizálni semmilyen pártot.De ugyanakkor én a Jobbikba több szilárdabb jellemű,erkölcsösebb embert vélek felfedezni mint a többi pártba.Akik biztos vagyok hogy biztosabb kézzel vezetnék az országot és főleg azért mert mindenekelőtt az államalkotó nemzet a magyarság érdekeit képviselik.A Fidesznek nincs semmiféle programja a demagógián kívül.Most a kormány minden intézkedését,javaslatát elutasítják,de ha hatalomra kerülnek ugyanezeket az intézkedéseket újra előterjesztik és akkor már megszavazzák.Ez a nagy "nemzeti" politikájuk.A Fidesznek ez csak egy "sakkjátszma",amiben a legutolsó helyen áll az ország érdeke.
2009. júl. 3. 23:34
 16/36 anonim ***** válasza:
49%
Sok mindenben igazad van kedveskérdezö, de azt mondom a Jobbiknak szövetkeznie kell a MIÉP-el, Hajrá Jobbik, hajrá Miépp!! A FiTyisz= Msz(m)p!
2009. júl. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
79%
Igen gyerekek ez egy ivv, itt az ellenzék is kiskönyves komcsi-múlttal rendelkezik. Vajon miért moindják igen sokan, hogy amíg nincs meg egy teljes kisöprés, és amig nem oldják meg, hogy csak a régi rendszereen kívüliek juthassanak szerephez, addig erőlködhetünk itt mi, semmi előre haladás nem lesz. Nézd, nálunk elmaradt a rendszerváltás, hát csoda? Ez a nagy magyar valóság, amelyik országokban radikálisabb volt a váltás, ott meg is lehet nézni a haladást.
2009. júl. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Hadd válaszoljak egy diplomáciából vett történettel: milyen a jó diplomata?

A jó diplomata olyan, mint a viharos tengeren hánykódó hajó fedélzetén a pincér, aki át akar vinni egy teli pezsgőspoharakkal megrakott tálcát a fedélzeten vele szemben lévő pontra. A hullámoktól függően hol balra, hol jobbra dönti a tálcát, s végül épen átviszi a túloldalra.

Ha ragaszkodna az egyenes vonalban haladáshoz, kiömlene a pezsgő.

Még egy angol mondás is eszembe jut: a politika a lehetséges művészete.

Igen, a Fidesz egyszer irányt váltott, és az utóbbi időkben irányt módosított (azzal, hogy a szociális érzékenységet is magára vette). A lényeg az, hogy jó-e a társadalomnak a Fidesz ténykedése. Eddigi megfigyeléseim szerint igen. Ezért szavazok rájuk, nem egy képzeletbeli irány tartásáért.

Gondolj csak bele: ha körülötted változik a helyzet, te mindig mereven ugyanabban az irányban keresed a megoldásokat?

Van egy bölcs magyar közmondásunk is: csak az ökör következetes.

2009. júl. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
88%

Csak pontosítanék az előző hozzászólókon: Morvai Krisztina NEM melegjogi aktivista volt, ő mindenkinek a jogait védte és ebbe beletartoznak a melegek is. Azonban azt állítani, hogy ő kimondottan "melegjogi aktivista" volt az félrevezetés, hazugság.


Az meg, hogy együtt él Balóval mit jelent? Semmit. Azok az emberek, akik jó családban nőttek fel, ezt nem tapasztalhatták. Az én anyáméknak nagyon megromlott a kapcsolatuk, de nem akartak elválni miattunk. Így egy házban éltünk, de két külön szobában (anya, tesóm, én, máskban apám) és ők alig találkoztak, nem beszéltek. Úgyhogy ez lehetséges, és talán rajtam kívül még egy páran megtapasztalták ezt. Mondjuk a mai rosszindulatú társadalomtól ne is várjuk el, hogy ne indítson egyetlen hétköznapinak mondható ügyből sem lejáratókampányt....


Egyébként kedves kérdező, a felsorolásból kihagytad Csintalan Sándort, aki mszmp-s és mszp-s is volt.

2009. júl. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
60%
kérdező te egy faszopó köcsög vagy húzz az anyádba
2009. júl. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!