Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet a Fidesz jobboldali...

Hogy lehet a Fidesz jobboldali párt, Kommunista és Liberális múltú vezetőivel?

Figyelt kérdés
Orbán Viktor KISZ(Kommunista Ifjak szövetsége)-titkárként kezdett.Kövér László a rendszerváltás előtt az állampárt MSZMP központi bizottságának tagja volt.Deutsch Tamás,Varga Mihály,Matolcsy György,Áder János szintén KISZ-titkár volt.Fónagy János,Szabadi Béla és még sorolhatnám......Szintén MSZMP-s volt.Tehát egy SzélsőBALOLDALI,KOMMUNISTA párt és szervezeteinek voltak tagjai.Rendszerváltás után a Fidesz LIBERÁLIS politikát képviselt.Ellenezték az egyház kárpótlását,kivonultak a parlament Trianoni 70. évfordulójából tartott megemlékezéséről és a nácikkal meg a jobboldali veszéllyel riogattak.A Fidesz vezetőjét Orbán Viktort a Liberális Internacionálé titkárává nevezték ki.Majd mikor 1992-ben az akkor jobboldali kormánypárt MDF elvesztette jobbos szavazóit.Hirtelen a Fidesz jobboldali,keresztény-konzervatív párt lett.Hogy van ez??!!-Hogy lehet az hogy a Fidesz vezérkara 20 év alatt Kommunistából-Liberálisba majd pedig Konzervatívvá változott???-Szerintem inkább ezek demagóg KÖPÖNYEGFORGATÓK.Akik a meggyőződéseiket pillanatnyi anyagi érdekeik szerint váltogatják!-Mielőtt valamelyik elvakult Orbánista MSZP-s nek nézne.Leszögezem hogy én Jobbikos vagyok.És szerintem ma az egyetlen jobboldali,nemzeti érdekeket ténylegesen képviselő párt a Jobbik.
2009. júl. 3. 22:10
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, hogy nagypád nem lépett be a pártba, de tuti a 3/3-mas ügyosztályba ott dolgozgatott.

Amúgy nagyon ügyes csúsztatások vannak a kérdés feltételben. Szóval belőled is jó komcsi lenne. Ajánlom jelentkezz az MSZP-nél, ott nagy lehetsz ezzel.

A kérdésre válaszolva a KISZ nem volt azonos az MSZMP-vel. Ráadásul az sem igazán jelet semmit, hogy KISZ titkár volt, mert ugye egy kisebb csoportnál is lehet titkár. Meg ha vissza nézzük azokat a beszédeket amelyeket a 80-as években a Fideszesek mondtak, nem hogy az egzisztenciájukat, de még az életüket is kockáztatták.

Ja ha már itt tartunk Morvai Krisztina is biztos hogy MSZMP tag volt, míg a Fideszeseknek vezető embereinek max. KISZ-es múltjuk van.

2009. szept. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
84%
És hogy lehet Morvai Krisztina Jobbikos, amikor 2004-ben majdnem MSZP-s esélyegyenlőségi miniszter lett? Na erre varrjál gombot, az MSZP után a legnagyobb hazug csapat a Jobbik, kihasználják az emberek elkeseredettségét, indulatát.
2009. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
85%
Az itteni Jobbikos vezető nagyapja gumibottal veret be a az '50-es évekbe a parasztokat a TSZ-be.
2009. szept. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
50%

Látom már van/vannak olyan Fidesz pártiak, akiknek nem tetszik az igazság a Polgármesterúrral kapcsolatban.

De ettől függetlenül még mindig igényelnék egy választ, hogy tettében milyen NEMZETI érdek volt.

Hátha csak bennem van a hiba, és mindennek csak a rossz oldalát látom...

2009. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy nagypád nem lépett be a pártba, de tuti a 3/3-mas ügyosztályba ott dolgozgatott."


Na ne mondjad,ilyen jól ismered a nagyapámat?:D


"Amúgy nagyon ügyes csúsztatások vannak a kérdés feltételben. Szóval belőled is jó komcsi lenne. Ajánlom jelentkezz az MSZP-nél, ott nagy lehetsz ezzel."


Mégis milyen csúsztatások vannak?

Ezek tagadhatatlan alapvető bizonyítékok amiket írtam.

Ha nem hiszed nézz utána...

Belőlem biztos nem lenne jó komcsi,mivel nacionalista vagyok,nem pedig internacionalista.A kettő pedig kizárja egymást.


"kérdésre válaszolva a KISZ nem volt azonos az MSZMP-vel. Ráadásul az sem igazán jelet semmit, hogy KISZ titkár volt, mert ugye egy kisebb csoportnál is lehet titkár."


A KISZ rövidítése:Kommunista Ifjak Szövetsége.

A belépés nem volt kötelező.Nem volt feltétele sem az egyetemre menésnek,sem a vezető pozíció betöltéséhez.

De ha valaki az akkori politikai vezetésnek akart nyalizni és úgy előbbre jutni akkor ajánlott volt a belépés.


"Meg ha vissza nézzük azokat a beszédeket amelyeket a 80-as években a Fideszesek mondtak, nem hogy az egzisztenciájukat, de még az életüket is kockáztatták."


A 80-as évek végén már biztos volt hogy a szoci rendszer összeomlik és Mo. elsőként lép ki a szoci országok közösségéből.

Mo. mivel 88-89ben nyitott a nyugat felé és szimpátiát,kiváltságos helyet ért el,ezért a szoci vezetés nem kockáztathatta ezt a kiváltságos helyet azzal hogy mondjuk egy ellenzéki tevékenységet vérbe fojt vagy teljesen eltöröl.

Soros György aki akkoriban a Fideszt finanszírozta pontosan tudta ezt,ezért küldte ki a fideszes fiúkat hogy kicsit "ugassanak" a döglődő rendszer ellen,evvel is felkeltik a figyelmet magukra.

Orbánék sem életüket sem egzisztenciájukat nem kockáztatták.Egyetlen tüntetésük volt amit szétkergetett a rendőrség(ráadásul sokkal finomabb módszerekkel mint manapság).

Egyetlen fideszes nem volt akit a bíróság elítélt volna vagy börtönbe csukott volna,esetleg a rendőrség megvert vagy agyonlövött volna.

(Ellentétben a jelenlegi nemzeti radikálisokkal akiknek gyűléseit,tüntetéseit folyamatosan szétverik erőszakkal,embereiket megverik,szemeiket gumilövedékkel kilövik,letartóztatják,bebörtönzik őket)


"Ja ha már itt tartunk Morvai Krisztina is biztos hogy MSZMP tag volt, míg a Fideszeseknek vezető embereinek max. KISZ-es múltjuk van."


Morvai nem volt semmilyen szélsőbaloldali,kommunista szervezet vagy párt tagja.Nézz utána....

A Fidesz vezető emberei közül sokan MSZMP bizottságaiban is benne voltak.(Pl:Kövér László)


"hogy lehet Morvai Krisztina Jobbikos, amikor 2004-ben majdnem MSZP-s esélyegyenlőségi miniszter lett"


Morvai egyébként a fidesz jelöltjeként lett az ENSZ nőjogi bizottságának(CEDAW)tagja.Az MSZP-sek amikor észrevették hogy ez így van,rögtön visszaléptek a miniszteri ajánlástól.Morvai amúgy se fogadta volna el.


"kihasználják az emberek elkeseredettségét, indulatát."


Ez inkább a Fideszre jellemző.Bár igaz,ők is szívesen seprik a szőnyeg alá a fontos társadalmi és gazdasági problémákat(Pl:cigánybűnözés,izraeli tőke térnyerése,multik visszaélései...stb)


"Az itteni Jobbikos vezető nagyapja gumibottal veret be a az '50-es évekbe a parasztokat a TSZ-be."


Semelyik ember nem vonható felelősségre a felmenői tetteiért,bűneiért.

Viszont a saját tetteiért igen!

A kommunista,szélsőbaloldali majd liberálisra végül konzervatív színekbe burkolózó Fidesz vezető politikusai saját akaratukból léptek be a pártba vagy annak szervezeteibe.


Remélem az emberek végre felébrednek és észreveszik hogy a Fidesz is csak egy konzervatív csomagba burkolt MSZP.

Semmivel sem különb a kettő,2 demagóg tömegpárt ami hülyíti a magyarságot...egy ideig...

2009. szept. 17. 22:21
 36/36 Salx Narval ***** válasza:
100%

Tudod én 25 évet éltem kommunizmusban és 20 évet demokráciában. 18-20 éves koromban, én is ekkora hévvel viseltettem az akkori rendszerváltás mellett.Csak úgy megjegyzem, hogy akkor a legradikálisabb párt az SZDSZ volt.Ha elolvashatnád az akkori programjukat úgy ,hogy nem tudod kik írták, azt gondolnád, hogy a JOBBIK-nak van még egy, a mostaninál is radikálisabb csoportja.Azt, hogy elhiszed vagy sem, azt rád bízom, de bizony, kommunizmus ide, vagy oda, sokkal jobban élt az egyszerű munkás ember mint ma, és a gyerekeknek 100- szor jobb életük volt.Minden gyerek,nyaralhatott, minden ember dolgozhatott,minden beteg orvosi ellátást kapott és minden öreg bízhatott a nyugdíjban.Nem dúskáltunk ugyan a jóban, de ma örülnék, az akkori felének is.A Magyar történelem utolsó szakaszában,minden egyes rendszerváltással egyre nagyobb szarba keveredtünk.Ezek között, volt amit akartunk és volt amit nem.A dolog iróniája az, hogy a JOBBIK- mostani programja, tág értelemben, közelebb áll a rendszerváltás előtti időkhöz, még akkor is ha tűzzel, vassal, tagadja.Megjegyezném, ez nem baj.Én már, koromnál fogva, nem hiszek a politikusokban és neked is ezt tanácsolnám, ha nem lennék vele tisztában, hogy reménytelen.De azért egy tanácsot adnék, ne gyűlöld azokat, akik nem értenek veled egyet.Én beszélgettem különböző pátokban lévő srácokkal, el sem hinnéd, mennyi dolog van, amiben egyet értenek.

Csakhogy esély sincs a beszélgetésre, mert az értelmes beszéd helyett, egymás szidalmazása a cél. Minden politikusnak ez a célja,pártoktól függetlenül.( Az emberek,megosztása )És lássuk be,jól csinálják.Sajnos mi felnőttek is pontosan ezt tesszük, egymás ellen acsarkodunk ahelyett, hogy közös összefogásban jobbá tennénk a sorsunkat.Pedig hidd el nekem, egy FIDESZ-es, vagy egy MSZP-s, de említhetnék akár egy JOBBIK- os,( diák, munkás,értelmiségi, nyugdíjas)ember céljai, vágyai ugyan azok.Ennek felismerésétől,reszket minden politikus.Fennhangon hirdetik az egységet, de a frász törné ki őket, ha mi Magyarok összefognánk egyszer, remélem még megérem.Nos azt kívánom ne kövessétek el ugyanazt a hibát, mint mi.Ne a különbséget, hanem az azonosságot keressétek egymásban, és főleg ne a politikusok által a szátokba rágott elvek alapján ítéljetek meg másokat.

2009. szept. 18. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!