Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért utálja...

Magyarországon miért utálja szinte mindenki a feminizmust, nők és férfiak egyaránt?

Figyelt kérdés

2012. jún. 15. 20:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Ezt én is tapasztaltam.A nőknek csak az egyenjogúság előnye kell , a hátrányoknál meg elkezdenek hisztizni.

Volt több külföldi barátnőm , ők teljesen mások voltak.Nagyon is komolyan vették az egyenjogúságot és nem úgy mint a magyar nők.Tisztelet a kivételeknek!

2012. jún. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Magyarországon ha feminizmusról van szó, akkor nem az igazi feministák jutnak az emberek eszébe, hanem azok, akik kiforgatják az egészet.
2012. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%
Nem mondanám hogy utálják, inkább csak nevetségesnek tartják. és ugyanazért, amiért a libsiket is. Mert egyenjogúság van, úgyhogy nincs szükség se feminizmusra, se neoliberalizmusra.
2012. jún. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

én nő vagyokésmivelsoha nem érezte emiatt hátrányt (se a tanulásban,se a munkában, se magánéletben) bár számos előnyét igen, ezért nem értem miért is kéne "küzdeni".

Én nem hiszem,hogy plkvótákat kéne felállítani és teljesen alkalmatlanokat felvenni csak azért mert 50% nőnek kell pl. a vezetésben ülnie. Én felsővezető vagyok, többet keresek mint számos azonos pozicióban lévő férfi. Mert a tudást fizetik és nem a nemet.

2012. jún. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
10%
Hülyeség az egyenjogúság is nagyrészt... Hadd ne mondjam mire való a nő :D Vagy mégis, mert rosszra gondoltok. Tehát házat vezetni, takaritani, gyerket nevelni, főzni és a hasonló dolgok. És emellett még mit akarnak ha a férje eltatrtja?
2012. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Hülyeség az egyenjogúság is nagyrészt... Hadd ne mondjam mire való a nő :D Vagy mégis, mert rosszra gondoltok. Tehát házat vezetni, takaritani, gyerket nevelni, főzni és a hasonló dolgok. És emellett még mit akarnak ha a férje eltatrtja?"


A mai világban igen ritka, hogy egy fizetésből a férj ezt meg tudja tenni. Ki ne élvezné, hogy otthon lehet, esetleg otthon dolgozhat, és "csak" a gyerekekkel kell foglalkoznia?

2012. jún. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
"A nők ma már egyre kevésbé akarnak nők lenni. Valami szerencsétlen, végzetes ideológiai tévedés sodorta őket abba a mozgalomba, amely a nő "fölszabadulását" attól várja, hogy női feladatait, sőt természetes női adottságait is elveti magától. A nő a férfivel való egyenértékűségét azzal akarja bebizonyítani, hogy hozzá hasonlóvá korcsosítja magát és elfelejti, hogy egyenértékűvé éppen a különbségei teszik." - Nagy Endre
2012. jún. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert Balkán vagyunk. Nézzük meg Svédországot, hatalmas liberalizmus mindenhol, a nők emancipáltak, ennek következtében ha gyerek születik, az apának is ki kell vennie szabadságot, különben az az idő elúszik. Ott viszont ez nem ciki és az sem ciki, ha a férfi is aktívan részt vesz a házimunkában. És rosszabbul élnek a svédel?...
2012. jún. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%

nem tudom kedves 8 miről beszélsz, szerintem a férfiak legnagyobb része kiveszi a részét a házimunkából , a gyereknevelésből....

szerintem azok sírnakakiknek fingjuk sincs az egészről, mert se férjük, se gyerekük, se állásuk.

2012. jún. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
88%
Hülyeség az egyenjogúság is nagyrészt... Hadd ne mondjam mire való a nő :D Vagy mégis, mert rosszra gondoltok. Tehát házat vezetni, takaritani, gyerket nevelni, főzni és a hasonló dolgok. És emellett még mit akarnak ha a férje eltatrtja? Aki ezt a válasz írta, miatta és a többi ilyen ellen ordítanak a feminista nők. Te komolyan úgy gondolod hogy a nők csak erre valók, főznek mosnak takarítanak, gyereket nevelnek, emellett legyenek szépek boldogak, csöndesek, nyugodttak, és még elégítsék ki minden perverz igényedet. Hát nem. Nekünk is jár a siker, karrier, pénz, csillogás. Egy feminista lány
2012. jún. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!