Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberalisták! Mi jó abban,...

Liberalisták! Mi jó abban, amit képviseltek?

Figyelt kérdés

2012. júl. 21. 19:41
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy az én párom arab és az europid rasszba tartozik, így nincs kifogásotok ellene, hogy gyerekeink szülessenek. :)
2012. júl. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
97%

"Egy normális ember összeházasodik egy nővel, családot alapít, gyerekeket nevel fel, akit jóra nevel, megtanítja, hogy az egyházat tisztelni kell, illetve szeretni a hazáját, a hagyományokat megőrizni stb."


És ha egy férfi egy férfivel házasodik össze, örökbefogadnak egy gyereket, megtanítja, hogy ne valami láthatatlan entitásra, hanem magára számítson, megtanítja hogy elsősorban mindenkit emberként kell kezelni és nem angolként vagy magyarként, az olyan rossz?

2012. júl. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
100%

Támogatjátok a melegek házasságát, drog legálissá tétele, abortusz elfogadása


Igen, támogatom. A drogot ellenőrizni kell, nem tiltani, a melegek ellen semmi kifogásom, abortuszt pedig egy nő csak akkor akar, ha komoly oka van rá. Ebben az esetben pedig hadd legyen meg hozzá a joga,


"züllött léha élet elfogadása."


Felőlem nem muszáj dolgozni, csak aki nem dolgozik, ne is egyék.


"Lázadtok minden ellen, semmi sem jó, ha tökéletesen működne minden, akkor is lázadnátok."


Ennek semmi köze a liberalizmushoz. Szerintem meg a konzervatívok rosszak mert sok kólát isznak, kb ilyen megalapozott a te vádaskodásod.


"Prostitúció elfogadása és legálissá tétele"


Megint csak ellenőrzése. Semelyik fél ne kényszer alatt tegye, akkor felőlem oké. Mindenki arra b@ssza el (szó szerint) a pénzét, amire akarja.


"egyház kirekesztése mindenből tiszteletlenség az egyházzal stb... "

"Az egyházat pedig tisztelni kellene, oké hogy ma már nincs akkora befolyása, de nem kellene kirekeszteni, hanem támogatni és segíteni a munkáját"


Hát igen, mert egy láthatatlan, érezhetetlen, hallhatatlan, szagtalan dolog szavait közvetítő szervezet szavára nagyon sokat kell adni.


"Egy lelki beteg embernek nem drogra van szüksége, hanem pszichológusra. A droggal halálba külditek, vagy ha nem hal meg, akkor is ki tud a betegen segíteni? Csak a pszichológus. Akkor minek a drog?"


Ebben egyetértünk, csakhogy a tiltás pont ezt akadályozza.



"A lázadásotok meg mire jó? Fellázítjátok a népet, őrült, pszichopatákká válnak, gyilkolnak, öngyilkosok lesznek. Ha a liberalizmus tüzet tud szítani, akkor tudja is kordában tartani azt."


Ennek semmi köze megintcsak a liberalizmushoz, illetve elég túlzó elképzelés is mellesleg. Nem merednek szarvak a homlokomból az ég felé és nem tudok embereket irányítani az akaratommal.

A liberalizmustól függetlenül, a lázadás általában céllal történik, mint például egy rossz rendszer megváltoztatása. A harc nem a célja, hanem az eszköze.

2012. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:

Boldogok akik nem látnak, és megis hisznek!

Isten létezik, lehetséges h nem a katolicizmus az amivel legközelebb kerülhetünk hozza, de ezzel is kifejezhetjuk tiszteletunket. A vallás Mara sok emberből kiveszett, egyre rosszabb romlottabb világot élünk, és ennek oka a liberalizmus.

Két meleg férfitol meg mit látna szerencsétlen gyerek? Azt h férfivel kell osszejonnie...

Miert van manapság annyi lelkibeteg depressziós magával nem tudni mit kezdő ember? A liberalista elvek miatt!

2012. júl. 21. 20:22
 15/52 anonim ***** válasza:
100%

Előbb voltam liberalista, minthogy tudtam volna, hogy az vagyok. Amikor megtudtam, nem értettem, hogy miért nem mindenki az. Az emberi gyengeség gátat szab neki. Az irigység, hatalomvágy utópiává teszi. Pedig az élni és élni hagyni a legszebb eszme.

Már mások leírták előttem, hogy nem tudod mi az a liberalizmus. Dióhéjban úgy képzeld el, hogy bármit csinálhatsz, azon az áron, hogy nem szólsz bele mások dolgaiba és nem zavarod őket. Az erkölcsi normákkal ötvözve gyakorlatilag egy idealizált világ jönne létre.

2012. júl. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 lizzi77 ***** válasza:
100%

Szóval, szerinted: mindnek felett tiszteljünk egy olyan szervezetet, ami azért működik, hogy a politikai vezetők mellett ők is hatalmat gyakorolhassanak az emberek felett(tisztelet azoknak, akik tesznek a politikára,és tényleg segíteni akarnak az embereken), viszont minden búzakereskedőt, prostit,minden nőt,akinek abortusza volt,minden drogost(itt ne felejtsük el, hogy ugye a fájdalomcsillapítók esetében is drogszármazékokról beszélünk),dobjunk le a Tajgetoszról, mert nem érdemelnek mást.Ahogy itt már valaki írta, a lázadás nem az oka,hanem az okozata valaminek.


Nekem pedig attól van herótom, hogy a legtöbb katolikus istentelen dolgokat tehet, hisz megbánja bűneit, és minden szuper.Én viszont próbálok úgy élni, hogy ne is kelljen megbánnom semmit.Legalábbis az én lelkiismeretem tiszta, és nem valami megfoghatatlan felsőbbrendű lény bocsát meg nekem egy közvetítőn keresztül.Ami, ha belegondolsz,így önmagában elég furcsa egy eljárás.

2012. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
45%

"Nekem pedig attól van herótom, hogy a legtöbb katolikus istentelen dolgokat tehet, hisz megbánja bűneit, és minden szuper."


Te pedig pont olyan vagy mint a kérdező. Teljesen kisarkított dolgot ráhúzol az általad nem kedvelt ideológiára, és azért nem kedveled. HA azt gondolod, hogy a katolikus emberek ilyen lelkiismeret nélküliek, és a bűnbocsánat csak formalitás, nagyon tévedsz.

2012. júl. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
100%

"Liberalisták! Mi jó abban, amit képviseltek?"


Először is hadd idézzek a liberalizmus azon magyarázatából, mely a különböző ágazatok között és vitán felül áll:

A kulturális liberalizmus az egyéni jogokra koncentrál, a lelkiismeret és az életmód szabadságára, köztük olyanokra mint a szexuális szabadság, vallásszabadság, megismerés szabadsága, az államnak az egyén magánéletébe való behatolása elleni szabadság.

A liberalizmus különböző formái nagyon különböző politikai megoldásokat kínálhatnak, de néhány dologban általában egyetértenek, mint például a gondolkodás és szólás kiterjedt szabadságában, a jogállamban, a gondolatok szabad áramlásában, a magántulajdonban, a szabadpiacban, a kormányzat átláthatóságában, és - más ideológiákkal együtt - a szabad választásokban.


Szerintem a szólás- és vallásszabadság, a gondolatok szabad áramlása még nem vezetett senkit a léha élethez, mert ha ezeket bármi befolyásolja, a hadsereg, a kormány, a vallás, akkor az nem demokrácia.


Meg kell érteni, hogy a liberalizmusnak is vannak fajtái, konzervatívabb, demokratikus, hagyományos.


Általánosan jellemző, hogy a liberalizmus ellenzői egy végletesen lesarkított, a legdurvább túlzásoktól sem mentes, túlideologizált példákat hoznak az eszme támadására, pl "Lelőhetek egy ember az utcán, mert szabad vagyok, és megtehetem." Ez természetesen baromság, mert ez nem liberalizmus, hanem anarchia.


"Támogatjátok a melegek házasságát"

Támogatom. Az ok: Magyarország már régóta egy olyan konzervatív gödör mélyén hever, amiből mindenképp ki kell kecmeregni. Ez elvi ok, ugyanis attól még, hogy a melegek nem házasodhatnak, még ugyanúgy melegek maradnak, sétálnak kézenfogva, csókolóznak. Ha így akarnak boldogok lenni, kinek fáj az?


"drog legálissá tétele"

Ezt éppen nem támogatom (látod, nem lehet mindenkit összemosni egy kalap alatt).


"abortusz elfogadása"

Az abortuszt nemcsak a liberálisok fogadják el - a mélyen vallásos és igazán konzervatív embereket kivéve már mindenhol jóváhagyott folyamat.

A támogatók elsősorban azt hangsúlyozzák: a nőnek van joga eldönteni, mit csinál a testével. Ha nemi erőszak következtében születik a baba, vagy veszélyezteti az anyuka életét, szerintem nincs is indokoltabb, mint a terhesség megszakítás. Ha a barátnőd teherbe esne, mert megerőszakolták, te milyen érzéssel nevelnéd a gyereket?


" züllött léha élet elfogadása"

Ez nem egzakt fogalom, nézőpont kérdése.


"Lázadtok minden ellen, semmi sem jó, ha tökéletesen működne minden, akkor is lázadnátok."

Úgy mint fent. Egyébként pár népre a világban (főleg a jóléti társadalomban élőkre) jellemző, hogy sosem jó semmi, mert mindig lehetne mit tenni.


"Egy lelki beteg embernek nem drogra van szüksége, hanem pszichológusra. A droggal halálba külditek, vagy ha nem hal meg, akkor is ki tud a betegen segíteni? Csak a pszichológus. Akkor minek a drog?"

Egyetértek.


"Az egyházat pedig tisztelni kellene, oké hogy ma már nincs akkora befolyása, de nem kellene kirekeszteni, hanem támogatni és segíteni a munkáját. "

Biztos vallásos vagy. Nem akarom támadni a hitedet, mert - többek között ez is liberális nézet! - mindenki szabadon gyakorolhatja a vallását. De nem kötelező!

Engem, mint ateistát, zavar az, hogy állami pénzek mennek el az egyházak támogatására, mert azontúl, hogy támogatom a templomok, egyéb emlékművek fennmaradásához a támogatást, ne az én pénzemből finanszírozzanak olyan eszmét hirdető embereket, amit nem fogadtam el soha és nem is hittem benne.

Nem tudom, miért hiszed azt, hogy a liberalizmus megszüntetné az egyházakat. A vallásszabadság szerinted mit jelent?


"A lázadásotok meg mire jó? Fellázítjátok a népet, őrült, pszichopatákká válnak, gyilkolnak, öngyilkosok lesznek."

Ez EEEEELLLÉGGÉ lesarkított dolog, nem gondolod? Egyébként nézd meg a gárdaavatásokat, a szélsőjobbos tüntetéseket, a zsidó emlékművek rongálást - szerintem nem a liberalizmus teszi őrült pszichopatává az embereket és nem is az lázít folyamatosan.


"Ha a liberalizmus tüzet tud szítani, akkor tudja is kordában tartani azt."

Ez minden politikai nézetre igaz kell, hogy legyen!

2012. júl. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
100%

Én valamennyire liberálisnak tartom magam (meg másnak is), de ez nem azt jelenti, hogy valaha is az SZDSZ-t vagy az LMP-t támogattam volna meg hogy 0-24 az Index fórumon lógok és fővárosi tüntetésekre járok....lol.


"Támogatjátok a melegek házasságát, drog legálissá tételét"

Az első hidegen hagy, a drogozást mélyen ellenzem.


"abortusz elfogadása, züllött léha élet elfogadása."

Az abortusz néhány feltétellel ésszerű keretek között alkalmazható, szerintem nem elvi, hanem orvostudományi és társadalmi kérdés. A léha élet? Én nem kifejezetten élek ilyen életet, alkoholt sem iszom, barátaim is kifejezetten visszafogott embernek tartanak. Ha meg mondjuk megnézel egy nacionalista rendezvényt ahol mindenki pálinkát vedel akkor képmutatást látsz, mert ők meg pont azt mondják, hogy ez elítélendő, tisztelet a kivételnek, de szerintem a bohém életnek vajmi kevés köze van egyik vagy másik szellemi irányzathoz.


"Lázadtok minden ellen, semmi sem jó, ha tökéletesen működne minden, akkor is lázadnátok."

Te a hippikre meg a punkokra gondolsz szerintem. Valaki nagyon összemosta a fogalmakat a fejedben.


"Prostitúció elfogadása és legálissá tétele, egyház kirekesztése mindenből tiszteletlenség az egyházzal stb..."

A prostítució elfogadásának sincs sok köze szerintem a liberalizmushoz, bár erről az utca sarkon álló lányokat kéne megkérdezni, hogy milyen nézeteket vallanak a kuncsaftjaik. Az egyház? Én magam katolikus vagyok, bár már nem gyakorlom aktívan, de azthiszem a gyerekeimnek is tovább fogom adni. Az egyházban vannak jó és rossz dolgok. Jók mondjuk a Biblia, az alapvető emberi értékek, a 2000 év alatt összegyűjtött kulturális örökség, az egyháziak mai képmutatása és viselkedése viszont gyakran elítélendő, megintcsak tisztelet a kivételnek.


"Egy lelki beteg embernek nem drogra van szüksége, hanem pszichológusra."

Tökéletesen egyetértek.


"A lázadásotok meg mire jó? Fellázítjátok a népet, őrült, pszichopatákká válnak, gyilkolnak, öngyilkosok lesznek."

Forradalom sok miatt volt a történelem során, ha mondjuk a '48 március 15.-i eseményekre gondolunk, ott is jelen volt a liberalizmus. Te megint kevered a szezont a fazonnal, a lázadásnak semmi köze nincs egy eszméhez, az az emberi természet része. Nem hiszem, hogy a liberális eszmét valló emberek lázadoznának fel-alá az utcán a mai Magyarországon...


"Nagyon fontos a rasszon belüli házasság, nem szabad senkivel sem keverednünk, ha lehetséges akkor még más fehér emberekkel sem, hiszen így maradhat fenn ez a nemzet. Viszont az európai integráció miatt és hogy az europid-fehér emberek fennmaradjanak a szaporodás érthető ha pl a németek és magyar köt házasságot. De semmilyen mással nem szabad házasságot kötni!"

Szerintem ennek megint nincs sok köze sem a liberalizmushoz, sem máshoz (talán az elvakult patriotizmushoz). Nem tudom mennyire vagy otthon történelmben (remélem nem buktál túl sűrűn suliban), de a honfoglaláskori leírások, még egy mongoloid, alacsony népről szólnak. Most ennek 1000 évvel később kb. nyoma sincs. Ha ezt a rasszon belüli házasság dolgot a magyar őseink betartották volna, valószínűleg mára nyoma sem lenne a magyar népnek, de a királyaink is ritkán vettek feleségül magyar nőt, a mások kultúrájának tisztelete legalább olyan fontos mint a sajátunké és ezt nem "liberalistaként" mondom. Aki négert, latint, ázsiait akar feleségül venni, vegyen, de garantálom neked, hogy a magyarok 99%-a gondolkodás nélkül a magyarral való házasságot fogja preferálni ezentúl is.


"egyre rosszabb romlottabb világot élünk, és ennek oka a liberalizmus."

Miért pont a liberalizmus? Miért nem a csokis keksz, a belső égésű motorok vagy a bankok? Nem látom az összefüggést.


Véleményem szerint a te gondolkodásod kicsit maradi, konzervatív, amivel persze nincs baj, mert szükség van ilyen emberekre is, de ha nem vagy tisztában a világ haladásával és a XXI. század rendjével (nem a liberalizmussal meg a többivel, annak most semmi köze ehhez), akkor nehezen fogsz boldogulni az életben. Ma már nem kell vasárnaponként templomba járni, nem kell a földesúrnak terményt beszolgáltatni, vannak szabadságjogaid az elődeidnek hála. A kultúridegen dolgoktól nem kell félni, ha nem akarod nem tiszteled és nem élsz vele, de el kell fogadni. Ajánlom szerettel ezt a filmet: [link]

2012. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 lizzi77 ***** válasza:
100%

20-47-esnek


Miért, nem így van a katolikusoknál?Meggyónod a bűneidet, elmondasz 10 miatyánkot,és minden meg van bocsátva.És itt szintén tisztelet a kivételnek,aki nem tesz olyat, amit meg kellene gyónnia.Én nm vagyok hatalomvágyó, már nem irigykedem senkire,legfeljebb akkor,ha olyan helyre tudott elmenni nyaralni, ahová ln is szeretnék,nem bántok szándékosan senkit,nem vagyok kevély, nem vagyok falánk,nem eszem húst sem,és mielőtt másban keresem a hibát, próbálom megfordítani a dolgot, és a másik szempontjából is megnézni a dolgokat.Nem ítélkezem, legfeljebb véleményt nyilvánítok,mint ahogy a kérdező is ezt teszi, csak szerinte mindenki,akinek más a véleménye, vagy a világképe,eltévelyedett ember,és mindenki más ellenében is hajtogatja a saját igazát.Mindenki abban hisz,amiben csak akar,de a fanatizmus pont ott kezdődik, amikor az illető mindenki másra is rá akarja erőltetni a hitét.Régen, aki nem a templomba ment gyógyulásért, hanem mondjuk a javasasszonyt kereste fel, már azért is megégethették.Szerencsére ezek az idők már rég elmúltak, és ideje tudomásul venni,hogy az ember, mint individuum, ragaszkodik a saját világképéhez, legyen az a másik ember szemében akármekkora szálka.

2012. júl. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!