Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberalisták! Mi jó abban,...

Liberalisták! Mi jó abban, amit képviseltek?

Figyelt kérdés

2012. júl. 21. 19:41
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
47%

30 éves, szőrös, szakállas, 110 kilós férfi vagyok. Ha neked ilyen egy cicabogár...


Mondom én, hogy önmagatokat cáfoljátok.

Aki nem úgy gondolkodik, mint ti, az nem lehet értelmes ember. Az csakis egy buta gyerek lehet, vagy műveletlen bunkó.

2012. júl. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
2012. júl. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
100%

"Aki nem úgy gondolkodik, mint ti, az nem lehet értelmes ember. Az csakis egy buta gyerek lehet, vagy műveletlen bunkó."


Nem én mondtam. De akkor gondolom az utóbbi. Különben nekem semmi bajom azzal aki "másképp" gondolkodik, azzal van bajom, ha valaki nem gondolkodik.

2012. júl. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
100%
Na jó. Te tudod minek kevered ide a magyar politikai pártokt, van rá bármi okod? Esetleg tudsz felsorolni olyan LMP-s/SZDSZ-es vonásokat, amelyek a liberalizmushoz tartoznak? Én mint írtam korábban, részben liberalistának is tartom magam, de egyik párttal sem szimpatizáltam soha, nem értem hogy a hozzád hasonló emberek minek mossák össze a dolgokat, ha nem azért, mert borzasztó buták, de várom rá indokodat, hogy ezeket a teljesen topikdigen politikai videókat minek linkelgeted ide.
2012. júl. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
7%

"Élceitekkel vegyétek célba korunk liberalizmusának szent teheneit: a világ diktátorát, az Egyesült Államokat, a palesztin szabadságot taposó Izraelt, a magyarságot gyalázó Kertész Imrét, a földünkre éhes Európai Uniót. És akkor talán megtapasztaljátok, nem a kereskedelmi csatornák puha, meleg foteljeit, hanem a valódi március 15-ét."


Március 15-e, mint nemzeti ünnep, mindenkinek lehetőséget kínál arra, hogy elgondolkodjon saját életéről, céljairól, hovatartozásáról. (Vannak persze - nem is kevesen -, akik ezt a számvetést nem végzik el, de számukra éppen ez jelenti az önminősítő választ.) '48 márciusának idusa a nemzet jövőjébe vetett hitről és a zsarnokság elleni hősies lázadásról szól. Előbbiről remélhetőleg sokat fognak írni és beszélni, az utóbbiról azonban kevesebbet hallhatunk. Hiszen mi okunk volna lázadozni a III. évezredben, a "véget ért történelem" korában? Ki ellen akarnánk fellépni a nagy globális egymásra találás idején? Miért is akarnánk vészmadárkodni az egységesülő Európa szívében?


Számomra mégis van ellenség. Mielőtt érzékenyebb társadalomkutatók fanyalogni kezdenének és szélsőségest kiáltanának még egyszer leírom, igen, ellenség, nem ellenfél. Ellenfél az, akivel érdemi vitában, tisztes versenyben állunk szemben. Ellenség pedig az, aki ránk ront, aki támad, aki vesztünket akarja. Aki zsarnoka korunknak. A mai liberalizmus.


Itt ismét felszisszennek az européerek és eképpen sorjázik gondolatmenetünk: "Micsoda skandalum! A liberalizmus volna korunk zsarnoksága? Hogyan merészelhet valaki ilyet mondani!? Ez példátlan! Ez a demokrácia ellen való! Ez gyűlöletbeszéd! Törvény elé vele!" És ezzel le is leplezték magukat. A liberalizmus köpönyege mögé bújnak, amögül köpdösnek kifelé. Ami nekünk szent, nekik gyűlöletes, ami nekünk szánalmas, nekik vágyaik tárgya. De a fene nagy szabadságimádatuk csak saját önkényük határáig terjed, ha valaki "más", ha valaki az ő aberrációiktól mentes, az rögvest kaszton kívüli. Rendelkeznek a nagy despoták ismérveivel: szép szavak, elnyomás, kíméletlenség, pusztítás. Hát ezért zsarnokok ők.


A liberalizmus a XX. század végére teljesen kifulladt. Értékei - mert voltak neki - mind beépültek a közgondolkodásba. Demokraták vagyunk, hiszünk a vélemény szabadságában, a többpártrendszerben. A sors furcsa fintora, hogy talán ezt egyedül azok nem vallják, akik a liberalizmust ma is a zászlajukra írják. Magukat március 15-e örököseinek vallják. Átszellemült arccal forradalmárnak hiszik magukat. Parakovácsok, settenkedők, szivárványok, kendermagosok és az univerzum más szörnyetegei. Szánalmasak. Bátornak hiszik magukat, mert évezredes tradíciókba mártják vámpírfogaikat, de valójában gyáva, lelkileg elbicsaklott emberek. Hát olyan nagy fegyvertény a meggyötört magyar nemzet értékeit mocskolni? Hát olyan nagy haditett a fáradt keresztény egyházakat megrugdosni? Dehogy. Hogyan is lenne bátor az, aki oda mer csak ütni, ahonnan nincs visszakéz? Ha igazi nagy kalandot, rombolási vágyaitoknak pedig célt akartok, ha újat húzni valódi zsarnoksággal szeretnétek, akkor eltévesztettétek az irányt, ti szerencsétlenek. Élceitekkel vegyétek célba korunk liberalizmusának szent teheneit: a világ diktátorát, az Egyesült Államokat, a palesztin szabadságot taposó Izraelt, a magyarságot gyalázó Kertész Imrét vagy a földünkre éhes Európai Uniót. És akkor talán - velünk együtt - megtapasztaljátok, nem a kereskedelmi csatornák puha, meleg foteljeit, hanem a valódi március 15-ét.


Vona Gábor

2012. júl. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
84%
Örülök, hogy a saját gondolataidat írod le.
2012. júl. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
22%
Azt hittem, hogy a liberalizmusba belefér az, hogy egy velem hasonló gondolkodású, de kétségkívül jobb retorikai képességekkel rendelkező embertől idézzek.
2012. júl. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell törődni vele, egyszerű provokátor.
2012. júl. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
100%
...csak sajnos rossz helyre tévedt és nem fogja fel, hogy itt nem olyan liberálisok vannak, akivel őt megismertették a pártban.
2012. júl. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
100%

"Hiába jelentenétek, mert nem sért szabályokat."


Hát a "provokációba" elég jól beleillene, mint ahogy azt más is megemlítette itt.

2012. júl. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!