Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan hihetetlen sokakna...

Miért olyan hihetetlen sokaknak, hogy becsületes munkával is lehet több százezret keresni? (4-800ezer)

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 09:36
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/203 A kérdező kommentje:

Itthon az APEH felmérése szerint 30-40% az aki minimálbért, vagy az alatt keres. Szerinted ez 80%. ÉS ebben benne vannak a feketén dolgozók is.



"A minimálbéres - és az ehhez kapcsolódó adócsalási - probléma alátámasztására rendszerint egy számadatra hivatkoznak: az APEH kimutatásai szerint a munkavállalók 30-40%-ának, mintegy 1,2-1,5 millió embernek van éves szinten minimálbéres vagy az alatti jövedelme.


Azonban másfélmillió minimálbéres nincs, nem is volt Magyarországon. "


[link]

2012. aug. 7. 15:43
 62/203 anonim ***** válasza:
83%

Igen, a kedves kérdező elment abba az irányba, hogy mindenki tanuljon informatikusnak és nem látja, hogy anélkül a 12 órában dolgozó szerencsétlen nélkül az összes informatikus éhen halna. Mintha csak az informatikusok lennének emberek.

Rengeteg állás van, amit megfizetnek, és sok van, amit nem.

Nem lehet mindenki az, a kétkezi munkást is meg kellene fizetni, akik értéket teremtenek. Te biztos pesti lesz, azok ekkora surmók, hogy nem látják a vidék problémáját.

2012. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/203 anonim ***** válasza:
84%
Nem, rohadtul nincs meg a 100 a többségnek, mondom, hogy te totál el vagy tévedve, mintha nem is ebben az országban élnél. Magyarországon laksz te egyáltalán?
2012. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/203 A kérdező kommentje:

"Igen, a kedves kérdező elment abba az irányba, hogy mindenki tanuljon informatikusnak és nem látja, hogy anélkül a 12 órában dolgozó szerencsétlen nélkül az összes informatikus éhen halna. Mintha csak az informatikusok lennének emberek.

Rengeteg állás van, amit megfizetnek, és sok van, amit nem.

Nem lehet mindenki az, a kétkezi munkást is meg kellene fizetni, akik értéket teremtenek. Te biztos pesti lesz, azok ekkora surmók, hogy nem látják a vidék problémáját."


Nem még nem Pesten élek. ÉS egy szóval se utaltam arra, hogy mindenki tanuljon informatikusnak. Éppen azt mondta, hogy nagyon kevesen lennének és vannak is, ez által ez egy keresett szakma.

Én csak arra utaltam, hogy nem mindenki keres itthon rosszul. És leírtam az okát annak, hogy miért kapnak keveset a fizikai munkások. Persze ennek nem így kellene lenni. Mindenkinek kell egy olyan fizetés amivel me lehet élni. De attól, hogy a többség nem így él, még nem lehet azt a tényt elfelejteni, hogy egy informatikus is megdolgozik a pénzéért amit kap és ugyanúgy el tud fáradni. A különbség, hogy ő mentálisan fárad el.. (ez egy jól fizetett szakma mert a világon egyre nagyobb az igény erre a szektorra, viszont nincs annyi képzett ember).


Vagy mi okozza azt, hogy az informatikusoknak kiemelkedő a fizetése nem csak itthon, hanem a világon is?

2012. aug. 7. 15:51
 65/203 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező te egy troll vagy,azonkívül álomvilágban élsz,még az sem tűnik fel neked,hogy senki nem ért veled egyet a képtelen baromságaiddal.Magyarországról írsz egyáltalán?
2012. aug. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/203 anonim ***** válasza:
77%
AKI BECSÜLETES MUNKÁVAL 600-800 EZRET KERES MA MAGYARORSZÁGON HAVONTA AZ LEGFELJEBB 1% A A MAGYAROKNAK TE SKIZOFRÉN.A többi meg ügyeskedő adócsaló,meg szélhámos politikus,minden hájjal megkent vállalkozó meg ilyenek,tehát nem kell a kamu,ne rizsázzál már!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. aug. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/203 anonim ***** válasza:
86%

Igen, nekem is egyre inkább úgy tűnik, hogy ezzel trollkodik, hogy 800at kap a semmire, más meg megszakad a 90ért. Ne menjünk ebbe a témába jobban bele, az NAV is elmehet az anyjába a felméréseivel, meg az is elmehet az anyjába, aki ezeket a számokat el is hiszi. Az informatikus is csak akkor keresett, ha fejlesztőmérnök vagy közel van a tűzhöz, önmagában véve ugyanúgy elmehet rendszergazdának facebookozni.

Az alapvető problémát nem vagy hajlandó észrevenni, meglátni, neked nem kéne sem vidékfejlesztéssel, sem munkaerő-piaci problémákkal foglalkozni, mert álmodozol csak.

2012. aug. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/203 A kérdező kommentje:

"Nem, rohadtul nincs meg a 100 a többségnek, mondom, hogy te totál el vagy tévedve, mintha nem is ebben az országban élnél. Magyarországon laksz te egyáltalán?"


Azt is tisztázni kell, hogy nettó vagy bruttó. Amiket én a kérdésben is írtam, az bruttó.


Nettó 100? Nem sok olyan embert ismerek akinek ez alatt lenne a fizetése. Persze van pár, de a többségnek nem. Ma az átlagfizetés bruttó 210ezer. Attól, hogy sok fizikai munkás ezt nem kapj meg, sok szellemi foglalkoztatású simán megkapja. (és itt ismét a versenyszférát kell megemlíteni.)


Azért a diplomások kezdő fizetése se a legrosszabb a versenyszférában. AZ átlag nettó 140E. SÉ akkor erre jönnek az olyanok, hogy hát ismerek egy embert aki nem aki ennyit. Ezért átlag. Olyan mint a média. Volt Debrecenben 100 közmunkás. 1 volt közülük diplomás. Máris felkapták a témát. Nem az volt a hír, hogy a többi 99 nem az volt, hanem, hogy volt 1 aki diplomás. De inkább ez átlagban 10-ből 1.


De csak nézd meg a diplomás pályakövetéseket:

[link]

2012. aug. 7. 15:59
 69/203 A kérdező kommentje:

"Kérdező te egy troll vagy,azonkívül álomvilágban élsz,még az sem tűnik fel neked,hogy senki nem ért veled egyet a képtelen baromságaiddal.Magyarországról írsz egyáltalán?"


Emlékszel még az első oldalra? Ott voltak informatikusok akik leírták, hogy nem rossz a fizetésük.


"Igen, nekem is egyre inkább úgy tűnik, hogy ezzel trollkodik, hogy 800at kap a semmire, más meg megszakad a 90ért."


Mi azt, hogy a semmire?????????????


"Az informatikus is csak akkor keresett, ha fejlesztőmérnök vagy közel van a tűzhöz, önmagában véve ugyanúgy elmehet rendszergazdának facebookozni."


Nem fejlesztőmérnök. HA nem értesz hozzá akkor jobb ha távolról elkerülöd ezt a szakot.

Én magam is látom, hogy magasan kiemelkedő fizetés vár az programozókra/szoftverfejlesztőkre. (hogy pontosak legyük. nem fejlesztőmérnök) Nem ismerek olyan fejlesztőt aki 300 alatt kapna bruttóban.


És az is hülyeség, hogy hagyjuk figyelmen kívül a felméréseket, statisztikákat. Attól, hogy te nem ismersz olyat aki jobban él, még a valóság más. Én nekem is van ismerősöm aki el van azon képedve, hogy lehet 100 ezer felett is keresni. Miért? Mert ő csak azokat ismeri aki agyárban dolgoznak vagy akik vele végeztek szakmunkáson.


És mi van azokkal a szakmunkásokkal akik jól keresnek?

2012. aug. 7. 16:08
 70/203 A kérdező kommentje:

És a fizetésekhez 2 érdekes cikk:


[link]


[link]

2012. aug. 7. 16:12
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!