Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan hihetetlen sokakna...

Miért olyan hihetetlen sokaknak, hogy becsületes munkával is lehet több százezret keresni? (4-800ezer)

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 09:36
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/203 anonim ***** válasza:
63%
Egy robotnak válaszolgatunk,egyre jobban az az érzésem.. :(
2012. aug. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/203 A kérdező kommentje:

"Egy robotnak válaszolgatunk,egyre jobban az az érzésem.. :("


Ha ezt akarod hallani akkor oké:

Itthon mindenki csak minimálbért kap, vagy kevesebbet, napi 12 óra mellet. De ot vannak a gonosz zsidó főnökök akik nem csinálnak mást mint az adócsalás és milliókból élnek. ÍGy már jobb? Csak kár, hogy ez így nem fedi a valóságot.

2012. aug. 7. 17:50
 103/203 anonim ***** válasza:
0%
Közelítessz a valóság felé.
2012. aug. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/203 anonim ***** válasza:
58%

am sohasem ertettem ezt a hasznos munka-nem hasznos munka vitat; teljesen ertelmetlen. amire kereslet van a piacon, az hasznos es kesz. ne te/ti hatarozzatok mar meg.


egy peldat mondanek (a nyari munkam egy meno etteremben van az angol tengerparton). a foszakacs az, aki fozessel csak akkor tolti az idejet, ha nagyon kell az ember. o talalja ki az uj eteleket, o tanitja a kisszakacsokat, o intezima rendeleseket es nalunk csak ritkan fos tenylegesen. de iranyitja a fozest (2 steak meg 3 fish and chips esatobbi), odafigyel, hogy mindig minden kesz legyen es rendben legyen.

tehat tenylegesen o nem sokszor foz (ergo nem o termeli as erteket, olyan inkabb, mint egy komyhafonok - hivjuk uzemvezetonek, hogy mindenkinek ertheto legyen), akkor o nem termel erteket? dehogynem, nelkule szetesne a konyha, kaosz lenne. van ott a tulaj: sokszor beall a pult moge kisegiteni, de pl nem torolgeti el a poharakat, mert arra ott vagyunk mi (csaposok, pincerek/pincernok). o leginkabb a panaszokoal foglalkozik, a rendelesekkel, a fizetesekkel. es attol fuggetlenul, hogy o is csak ritkan vesz reszt a "tenyleges munkaban", o az, akihez a panaszkodo vendegeket odakuldjuk, o intezi a fizetesunket, a rendeleseket esatobbit.


egy-ket vezeto nelkul nemigen mukodne a hely, mert nekem nincs idom ( es masnak sincs) 6-10 asztal korul rohangalva meg a telefont felvenni sem, nem hogy rendeleseket intezni. mikor lenne idom a konyvelessel szorakozni, hogy ki legyek fizetve? keso ejjel vegzek 10-12 kozott, reggel 9-kor kezdek. elni nincs erom, nemhogy papirmunkaval, rendelesekkel bajlodni..


szerintem itt nagyon sokan nem vegeztek meg hasonlo munkakat (pincer/no, takarito/ pultos), ami nekem a diakmunkam nyaron es evkozben - es lovesuk sincs arrol, hogy napi 12 ora utan majdnemhogy le*rod (elnezest a kifejezesert), hogy tobbet keres a fonokod - legalabb nem neked/nekem kell meg hulyesegekkel bajlodni es tudod, hogy normalisan kifizetnek, idoben (nekem legalabbis problemam meg nem volt). ha valaki felajanlana, hogy vezessem enna helyet ES csinaljam a normalis munkakorom, elkuldemem a fenebe.. nem kell nekem napi 15 ora munka heti 7 napban (ezt a fonokom tolja, bar teny, hogy nem rohangal egesz nap tanyerokkal, bar mindig beugrik, ha kevesen vagyunk es ugyanugy kiveszi a reszet a munkabol). nem tudom, hogy csinalja, 7-kor kel es utanam meg bezar stb. ember legyen a talpan, aki vezeto es munkas is akar lenni egy idoben

2012. aug. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/203 A kérdező kommentje:

"Közelítessz a valóság felé."


Persze. Itt mindenki hazudik. Az összes felmérés, az összes statisztika.


AZt vegyük már észre, hogy egy szalag melletti munkás vagy egy építkezésnén lévő ember soha nem fog átlag fizetést kapni. AZ átlagot vehetjük nettó 120-140 közé. Ez azért nem egy nagy fizetés. És ebben nem a milliós nagy fizetések vannak benne. Azokat kihagyják.

De ha azt nézzük egy irodai munkában ez ténylegesen átlag. (amihez ma már sok esetben diploma kell)

És gyárban is meg lehet ilyen bért kapni. Mint cnc pl. Egy tanárnak is megvan a 120, úgy mint egy orvosnak. Amikor arról beszélünk, hogy milyen keveset kap egy orvos nem ara kel gondolni, hogy 70-at kap készhez.


Ez ÁTLAG. Nem egy olyan hú de nagy hihetetlen bér. Persze mindenki ismer olyat aki ennél kevesebbet kap. PL egyik ismerősöm tescóban 80-at kap.

2012. aug. 7. 18:03
 106/203 A kérdező kommentje:

ÉS nagy az eltérés az ország részei között is.

[link]


Megnézzük Pestet és Pest megyét. Ott az átlag fizetés nem hihetetlen. (azért többet megkapnak) Ők adják az ország lakosságának közel harmadát.


Persze van ahol jóval kevesebb és ténylegesen nem éri el. DFe attól függetlenül az átlag méh azt kapja.

2012. aug. 7. 18:06
 107/203 A kérdező kommentje:
Az utolsó cikket érdemes elolvasni és máris kiderül, hogy miért annyi az átlag amennyi.
2012. aug. 7. 18:08
 108/203 anonim ***** válasza:
62%
Itt egyedül te hazudsz.Az átlagfizetés 85 ezer ft körül van.Az ország java ennyit kap a kezébe hó elején.
2012. aug. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/203 anonim ***** válasza:
100%

"Ott ezek szerint nincs munka. LEhet át kellene menni másik városba? VÉgső esetben Pestre?


Szerinted amikor napról napra él, lakást nem tudja eladni mert nincs ki megvegye. Akkor mégis miből költözőn Pestre?

2012. aug. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/203 anonim ***** válasza:
82%

Te ennyire nem tudsz olvasni? Hiába akarod utólag meghazudtolni magadat.


Te azt írtad, hogy kevés ember lehet informatikus, vagyis csak kevés ember kereshet sok pénzt. Vagyis az emberek túlnyomó többségének lehetetlen sok pénzt keresni.


Ezzel elbuktál saját magadban. Hiába próbálod utólag kiforgatni a dolgokat!

2012. aug. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!