Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan hihetetlen sokakna...

Miért olyan hihetetlen sokaknak, hogy becsületes munkával is lehet több százezret keresni? (4-800ezer)

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 09:36
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/203 A kérdező kommentje:

"Itt egyedül te hazudsz.Az átlagfizetés 85 ezer ft körül van.Az ország java ennyit kap a kezébe hó elején."


Hát ez nem igaz. Szerinted az reális ha csak az ismerőseidet veszed figyelembe? Ha én az ismerőseimet veszem figyelembe akkor közel megállja helyét a statisztika. Nagyban függ attól, hogy hol élsz, milyen a végzettség, milyen nemű az illető (!), hol dolgoznak.


Egy felmérés az országos szintű, amiben nem csak 50-100 embert néznek meg.


Mi az, hogy 85 ezer. Eddig nem 60-65 ezret kapnak? 80 ezret kapsz a tescóban!!! Vagy akár egy gyárban szalag mellet.

Megnézel egy tanárt, orvost, ők is megkapják a 100-at minimum, sőt a városunkba még egy pék is megkaphat ennyit, persze ha van már nem pályakezdő.



És miért ne lennének igazak a felmérések? Miért hazudnának??? Valakinek jobb lesz tőle? Nem.



És nem csak az olyan ágazatokat kell nézni mint egy gyár. Millió egy szakma van még, eltérő fizetésekkel. Egy szellemi munkában a tanárok 100-1100 ezres fizetése kevésnek számít. Szellemi munkában az átlag fizetés nem hihetetlen. Persze afizikai munkások sokszor kevesebbet kapnak.

2012. aug. 7. 18:23
 112/203 A kérdező kommentje:

"Te azt írtad, hogy kevés ember lehet informatikus, vagyis csak kevés ember kereshet sok pénzt. Vagyis az emberek túlnyomó többségének lehetetlen sok pénzt keresni.


Ezzel elbuktál saját magadban. Hiába próbálod utólag kiforgatni a dolgokat!"



Másold már ki, hogy hol írtam azt, hogy az emberek túlnyomó többsége sok pénzt keres??????????????? Sehol. Amit írtam, hogy nem 1 ember kap több százezres fizetést. Vannak jó páran akik ezt megkapják. (de ez nem a többség)


Írtam azt, hogy kevesen lehetnek informatikusok. De azt hol írtam, hogy a többség ugyanolyan fizetést kap mint ők?? AZt írtam, hogy van még olyan szakma ahol előfordul hasonló fizetés.

2012. aug. 7. 18:27
 113/203 A kérdező kommentje:

De látom, hogy az elején aki azt írta, hogy nem minimálbért keres az le lett húzva.


Vegyük már észre hogy nem mindenki egy rohadt gyárban dolgozik és nem is akar. Ott is vannak különbségek a fizetések között, de amit ti írtok azt többségében ott adják.


Persze lehet az okozza a különbséget köztünk, hogy máshol élünk. Én ahol élek az átlag fizetés nem hihetetlen. (ez egy közepes méretű város, bács-kiskunban.) Itt azért nem minimálbérért dolgoznak az emberek.

2012. aug. 7. 18:31
 114/203 anonim ***** válasza:
100%

17:43


A pék állítja elő. Ez legalább olyan fontos, mint a cég többi dolgozójának a munkája. Éppen ezért nem kellene kevesebbet kapnia!


17:55


A főnököd a főzés helyett mást csinál. De ettől még a főző dolgozók nem végeznek értéktelenebb munkát! Éppen ezért nem kellene a főnöknek többet keresnie! Habár téged elvakít az angliai luxusnyaralásod során kapott sok pénz...

2012. aug. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/203 anonim ***** válasza:
100%

"Másold már ki, hogy hol írtam azt, hogy az emberek túlnyomó többsége sok pénzt keres?"


Te végig mindenhol ezt írtad. Na meg a kérdésed arról szól, hogy miért van az a tény az emberek többségére nézve, hogy csak tisztességtelenül lehet sok pénzt keresni.


De pontosan ez a lényeg, fogd már fel! Te azt írtad, hogy az informatikusok keresnek hihetetlenül sok pénzt tisztességesen. Azt is írtad, hogy csak kevés ember képes informatikus lenni. Éppen itt mondtál ellent saját magadnak. Mivel itt bevallottad, hogy az emberek nagy többségének lehetetlen sok pénzt keresni tisztességesen. Ez válasz a kérdésedre.


Ha ezt a szádba rágást sem fogtad fel, akkor az csak az agyhalottságod bizonyítja.

2012. aug. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/203 anonim ***** válasza:
100%

Mert kevés olyan munkahely és ágazat van, ahol ez tényleg lehetséges. Fel kéne fejleszteni a gazdaságot, és akkor normális fizetések lennének.


Amúgy naiv a kérdés. A kérdező komolyan azt gondolja, hogy a mostani pénzemberek kepesztettek nyolc-tizenkét órákat bárhol is munkával töltve?

Nem, kedves. Sokuk '89 előtt ott tapsolt teli torokból üvöltve a tribünön május 1-jén, aztán hirtelen "üzletember" vagy "vállalkozó" lett, és persze keresztény. És persze, jó ügyvédeik és könyvelőik vannak.

2012. aug. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/203 anonim ***** válasza:
33%
Figyíí kérdező!Szerintem is az lenne az igazságos,és a normális amit te itt képzelegsz,de attól még mérhetetlenül messze jársz a nagy büdös VALÓSÁGTÓL.Orbitális távolságra.Legfeljebb Kanadában,meg egy két országban állja meg a helyét a töménytelen velőtlen vadbaromságod.Én nem irígylem tőled,ha annyit keresel,de a rideg TÉNY,hogy az emberek nagytöbbsége a számláit ép,hogy ki tudja fizetni,és nem csak a gyárban dolgozók,és nem csak a kisvárosban lakók,meg nem csak a falusiak.Jöhetsz a baromságoddal,aki nem akarja látni a valóságot,az nemlátja.Ez kb. olyan,mint mikor Márie-Antoinette azt mondta:a szegényeknek nincsen elég kenyerük?miért nem esznek kalácsot? Vagy mikor egy idióta főnöknek fingja sincs semmiről,de ő megmondja a szakember alkalmazottjának,hogyan kell megcsinálni a dolgokat.Meg kell adni,ritkán fut az ember össze ilyen meglehetősen fárasztó emberrel,mint te.Mondanám tovább is,a szemellenzős ló fejednek,de akkor kitiltanának az oldalról.
2012. aug. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/203 anonim ***** válasza:

Egy frissen felvett egyetemi informatika tanuló vagy, kedves kérdező?

Akkor még csak álmodozz, aztán egyszer úgyis felébredsz.

2012. aug. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/203 anonim ***** válasza:
100%

Ez a gyerek egy kormányalkalmazott, normális jóérzésű épagyú ember ekkora baromságokat nem mondd!

Ezért biztos, hogy fizetnek neki! Ebből van neki havi több százezer becsületes munkával, hogy a kormány fizet neki a baromságok terjesztéséért a neten, ez is informatika:DD

2012. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/203 anonim ***** válasza:
25%
Pontosan.Ő ilyen zsiga marcell féle okostojás.Csak mára már megkapta azt a 70 ezrét,így már nemdolgozik :)
2012. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!