Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja az embereknek a...

Mi a baja az embereknek a multikkal?

Figyelt kérdés

2012. aug. 12. 19:44
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
Magyarország keleti termőföldjeinek 2/3-a külföldi kézben van, ez aztán a hatékonyság.
2012. aug. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:

"Magyarország keleti termőföldjeinek 2/3-a külföldi kézben van, ez aztán a hatékonyság."


Forrás?

2012. aug. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:

Ki vagyok!?


Ha külföldi kézben van a 2/3-ad része akkor könnyű őket feljelenteni! Amíg moratórium van addig ez törvénytelen! És utólag is az lesz!

Szóval nem értem, hogyha ennyi a törvénytelenül eladott föld akkor miért nem tesznek feljelentéseket?

Nálunk rengetegen mondogatják hogy megvédik a termőföldet és ezért bármit megtesznek! De mégsem látom feljelentések garmadályát!

És ezzelk úgy vagyok mint sok Gyurcsányos üggyel! Mindenki pampogott és ugrált a sok törvénytelenség miatt de a pártok nem nagyon tettek semmit! Aztán persze végül az LMP tett feljelentést de az ügyészség azt is elsikálta...


Nehogy már nekem mint pesti embernek kelljen lemászkálnom és kérdezősködnöm mikor egy párt a tagszervezuetén keresztül ezt könnyen megtehetné!


És hogy ez mind titokban van és nem tudható?

Akkor meg honnan jön a pontos számadat a 2%3-adról?


Magyarán itt valaki óriásit kamuzik és aki arra/azokra a pártokra hallgat az idióta!!

Hisz vagy vannak adataik és az alapján lehet feljelenteni vagy nincsenek és akkor kamu az egész!!



Ja és igen, én is olvastam a jobbikos kiadványokban a 2/3-ados írást és már akkor feltünt hogy meglepően zagyva az egész...

2012. aug. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:

Bár úgy gondolom kicsit félrement a beszélgetés!


Hisz elsőnek a multik szerepét kéne tisztázni!


vagyis hogy mennyi kárt okoz pl az Opel, Mercedes, Audi, Suzuki, PnG vagy a többi azzal hogy nálunk gyárt, itt fizet bért, járulékot és minden mást. Hogy az "adókedvezmény" elenyésző és csak munkabérbe többet fizetnek ki fényévekkel mint az adókedvezményük valaha is volt. íSzóval ezek itt termelnek aztán fizetnek és nem túl sok magyar közép-felső kategóriás autógyárat nyomnak el(ha mégis akkor javítson ki aki ismer ilyet!!!)

De a többi termék is csak részben kerül magyar piacra! És nem hiszem hogy mondjuk a shamponpiacot olyan durván elnyomják hogy nemzetgazdaságilag károsak...


A mezőgazdasági termelőcégekkel megint nem sok problémát érzek! beleértve a cukoripart is!

Valóban a kvóták miatt bezártak pár cukorgyárat a külföldiek! Aztán ezeket a kvótákat átvették pl a Magyar Cukor zrt-nél és köszönik szépen azóta is termelünk! Szóval itt már van egy ordas nagy ferdítés a jobbik részéről hogy a teljes cukoriparunkat megszüntették! De ugye ezt a jobbikosok nem tudják hisz az a mondottakkal ellentétes lenne, vagyis önmeghazudtolás...

És sajnos a többi állításuk is ugyan ezen a vonalon a tényekkel kikezdhető...


Az élelmiszerláncok!

Na itt már sokkal több az igazság a beszállítók szivatásáról! És komoly szabályozási hiányosságok vannak!

Ugyanakkor azt is írtam hogy ha megreguláznák törvényileg a multikat akkor annak a magyar cégekre is vonatkoznia kéne és a magyar "multi" élelmiszerláncok se szivathatnának! És innentől a politikának könnyebb ha mindent hagy és gerjesztheti a balhét minthogy a saját holdudvar cégeit is megszivassa!!!


Én az egységes szabályozás szigorítás mellett vagyok! Így a gazdáknak jobb lenne míg a magyar és külföldi láncoknak kicsit rosszabb...

2012. aug. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
Igaz, de szerintem azért nem történik feljelentés, vagy ha történik is, eltusolják, vagy elhallgatják, mivel akik ezeket a földeket megveszik, nem kis vállalkozók, akik hitelre veszik, hanem multimilliárdos külföldiek, akik ráadásul tartják egymással a kapcsolatot, így könnyen a törvény fölé helyezhetik magukat. Ugye, akié a pénz, azé a hatalom.
2012. aug. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:

Ki vagyok?!:

Még mindig hiányzik a forrásod. De előre szólok, kuruc infó nem forrás.

2012. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:

#27


Ez hülyeség és akkor még én vagyok lepontozva :D


A KÜLFÖLDI multik a pénz nagy részét kiviszik,ráadásul rengeteg támogatásban részesülnek.A végén meg kimennek az országból így az ország még nagyobb sz*rban marad (Igen egyre több külföldi cég itt hagyja az országot mert már nem éri meg nekik sem itt kinn maradni)


Mégis mit gondoltál hogy majd jószántukból nekünk adják a pénzüket?A nagy f*szt!Épp ezért vannak itt a multik hogy kiszívják az ország vérét

2012. aug. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
Igazából kurv@ra elegem van már ebből a sok méltatlankodásból. Akkor azt mondjátok meg, hogy miután kimentek a multik mire számítotok! Pl. a foglalkoztatottság terén. Alternatívát kell mondani, nem csak kritizálni.
2012. aug. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
Az a baj veled h. csak egy síkúan látod a világot, ettől estél kétségbe... jah, h. te már nem látod ezeket a lehetőségeket .. hát itt a baj, azon kellene gondolkodni h. miért lett ilyen zárt a fene nagy demokratikus világ ...
2012. aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
multikkal nincs baj, csak már átkerültünk oda h. már el se tudjuk képzelni nélkülük a világot. Ne ez a probléma!
2012. aug. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!