Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja az embereknek a...

Mi a baja az embereknek a multikkal?

Figyelt kérdés

2012. aug. 12. 19:44
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
76%
"A multik akkora szemétládák", hogy most pl a Mercedstől várjuk a magyar gazdasági fellendülést.
2012. aug. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
Igen, itt van több 100 multi ha nem 1000, de majd a Merci megoldja a gazdaságot.
2012. aug. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
Hát tőle várják. Biztos hallottál már a "Mercedes-hatásról".
2012. aug. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 rémuralom ***** válasza:
22:08 semmiféle mérleg szerinti eredményt nem említettél, én hoztam szóba a társasági adó alapjaként a vállalat adózás előtti eredményét. Te azt állítottad, hogy a "hazai multi" többet adózna, mint a külföldi. Ez csak akkor lenne igaz, ha (ceteris paribus) nagyobb profitja lenne, mint a külföldi multinak. Az pedig egyáltalán nem törvényszerű, hogy csak azért, mert magyar cég, jobban gazdálkodjon, mint egy külföldi vállalat.
2012. aug. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy tönkreteszik az ország gazdaságát
2012. aug. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:

Nem mellesleg a rendszerváltás után mindenki azt várta hogy ugyanannyi lötyi munkával majd iszonyat gazdag lesz. Hisz a rokonok is ilyen gazdagok akik kint élnek...

És csak kell lennie egy oknak hogy miért nem lett így! Hát biztos a multi adhatna nettó 500.000-es fizetést is csak kiviszi a hasznát és azért nem teszi...


Nem mellesleg a politikusoknak tökéletes hívószó hogy ha nem élsz jól akkor az a multi miatt van! Nem a politikusok miatt!! nem ők cseszik el hanem a multik! És ha kizavarjuk őket máról holnapra akkor "ugyanannyi lötyi munkával majd iszonyat gazdag leszel"!

Hopp!

Körbeértünk!


Több párt ezt sugallja kimondva, kimondatlanul és a jónép elhiszi...


"Kiszorítják a gazdákat a versenyből."

Ez azt feltételezi hogy az emberek a kisgazdák, őstermelők, kézimunkások(cipészek,házi kocsikészítők,házi telefonszolgáltatók, házi gumiabroncskészítők stb) cikkeit választanák és nem a magyar nagycég vagy külföldi nagycég termékét!

Hisz pl a Mercedes, Opel, Suzuki, Hankook, Procter stb ugyan melyik magyar gazdát szorítja ki??? Semelyiket!!


Az összes multit utálják azért mert az élelmiszert is forgalmazó üzletláncok bizony sokszor kihasználó feltételeket kötnek a beszállítókkal!

jah hogy a magyar is ugyan ezt teszi? Az az ilyeneket nem érdekli!

Ha csak beleolvasott volna az elöző írásomba ez az illető akkor elgondolkodott volna hogy biztos igaza van-e...

2012. aug. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
84%

Aki szerint a multik tönkreteszik a gazdaságot, annak fogalma sincsen a gazdaság működéséről. Ott kezdődik, hogy jelenleg eleve a gazdaság gerincét a multik adják.


Nyilván óriási különbség van mondjuk a kereskedelmi láncok és az itthon külföldre gyártó multik között. Ostoba általánosítás, hogy a multik kiviszik a pénzt, mert valójában az itt gyártó és külföldön eladó multik éppen hogy behozzák a pénzt a gazdaságba, ezzel növelve a belső fogyasztást, közvetve még több munkahelyet teremtenek. De persze egyszerűbb hinni a demagóg szövegeknek, hogy a gonosz multi kiviszi a pénzt, és ezért vagyunk csórók...

2012. aug. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:

tegnap 23:31


Nem említettem MSZE-t, de a második hozzászólásomból úgy gondolom kivehető mire is akartam célozni... És az adóval kapcsolatban valóban igazad van...

2012. aug. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
Bocsánat az általánosításért. A nagy élelmiszerláncokra gondoltam, akik egyértelműen tönkre teszik a gazdákat, aki ezt nem látja azzal valami baj van.
2012. aug. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
61%

Ki vagyok?! :

Aki nem látja, hogy a gazdák többségének vagy tönkre kell mennie, vagy szövetkezetekbe tömörülnie a mérethatékonyság miatt, hogy versenyképes mezőgazdaságunk legyen, azzal van valami baj.

2012. aug. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!