Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja az embereknek a...

Mi a baja az embereknek a multikkal?

Figyelt kérdés

2012. aug. 12. 19:44
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:

"csak még a magyar vállalkozó a be nem vallott pénzének nagy részét Magyarországon költi el."


Azokra a hazai vállalkozókra, akik a nagy üzletláncok konkurenciái (nem, a sarki bolt nem az), ez egyáltalán nem igaz.

2012. aug. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
::
2012. aug. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 AzulPista válasza:

Én sok dologban jobboldali gondolkodású vagyok (nem "náci"), de azt állítani, hogy a multi rossz hazugság. Ez egy berögzült sztereotípia, mint az is, hogy ami külföldi és jól megy az zsidó, aki lop az csak cigány (valljuk meg, az utóbbi 70%-ban igaz, de a nagy pénzt nem ők akasztják). Nem hiszem, hogy egy több száz üzletet és sok tízezer embert foglalkoztató cég, ártana a gazdaságnak, illetve az adóterheikből ne folynának be szép összegek az állam számára. Persze vannak cégek, mint a német kézben lévő RTL akik a számukra kedvező jogszabályok miatt eddig milliárdokat rakhattak zsebre és most sírnak a reklámadó miatt, de a multik nagyrésze igenis tolja bele a pénzt a hullámvasútba. Másrészt pedig ha nem lenne rájuk igény akkor nem jönnének ide.

Emlékszem, hogy egy időben tervezték a spanyolok egy golfpálya létesítését a városunk mellett. Mindenki örült, mint majom a farkának, hiszen a kisváros 1negyede munkát kapott volna és még az önkormányzat is látott volna szép összegeket a beruházásból. Viszont az állam megölte őket, mert nem lett volna gazdaságos a legkülönfélébb adótehrek miatt működtetni.

Még arra szeretnék reagálni, hogy a keleti termőföldek 2/3-a külföldi kézben van. Gondolom ezt azok állítják, akik még nem láttak egyben fél hektár földet sem, csak mikor az M3-on Nyíregyháza környékén kitekintettek az autójukból. Én Szabolcsban lakok (igen tírpák vagyok) és itt a megyében, ahol a magyar dohány és a magyar alma 2/3 megterem személyesen nem tudok mondani egy külföldit sem akinek egyáltalán föld lenne a bírtokában, pedig ezzel foglalkozunk. Arról viszont, hogy a magyar kis - és középtermelőknek mennyi esélye van eladni itthon a terményét inkább nem beszélnék, mert az tényleg siralmas.

2014. aug. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!