Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja az embereknek a...

Mi a baja az embereknek a multikkal?

Figyelt kérdés

2012. aug. 12. 19:44
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:

Belagezapista

Egy helyi képviselőtől kaptam, úgy 1 éve 1 levelet, amelyben leírta sok más érdekességgel együtt.

2012. aug. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:

Hogy olyan hatalmasok hogy nem lehet még feljelentést sem tenni???


Bakker ki az aki ezt elhiszi egy politikusnak??? :))))))


És nincs bizonyíték csak valami képviselőcske bedobott valami levelet és az a világrengető igazolás...


Na most hogy lehet ILYEN "bizonyítékokkal" vitatkozni?


Ha bedobna "egy képviselő" egy levelet hogy a fidesz és a jobbik minden képviselője egy gruppenparti keretében..... akkor azt is elhinnéd??? Jézusom, mekkora hiszékenység!!!

2012. aug. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
Közelről ismerem ember! Nem kell elhinni. Higgyél csak a médiának :)
2012. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:

Médiának??? Annak nem...

Politikus haver dumájának? Annak sem...


A tényeknek és logikának! Na annak már igen!!!!


És a haveroknak vívés:

Az egyik haverom megögzötten buddhista a másik katolikus! mindkettőnek tele van a világ a saját nézetét alátámasztó igazságokkal! Na melyiknek higgyek?

Vagy a haverom aki szerint eevidens bizonyítékok vannak hogy UFO-k járnak a földön és embereket rabolnak el! neki felvételei is vannak!!! És a te barátodnak?

Hidd el! Ha te is a tényeknek és a logikának hiszel ahelyett hogy minden beveszel, hirtelen érthetőbb lesz a világ és nem lesz annyira zavaró ha mások tényeket kérnek!

És nem kell egy vitában azt felhozni érvként hogy "a haverom tudja a tutit és neki lehet hinni..."

2012. aug. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

Ki vagyok?!:

Nekem meg a Pista azt mondta hogy...


Szóval nincsen forrás.

2012. aug. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim válasza:

Nem szeretek ilyen témába belefolyni,de most mégis megteszem. Én az egyik multinál dolgozom, utálom, de nem azért, mert multi, hanem azért, mert nem szeretem csinálni.

Félreértések ne essen, lehet, hogy visz ki pénzt, de a multik minden egyes fillér után adóznak, amit bevételeznek. Minden fizetés után adnak nyugtát, és kérnek is, ha külső céget alkalmaznak, vagy árút kérnek be, stb.. Egy magyar boltba, lásd. Sarki bót, az esetek 90% nem kapok nyugtát, ha kérek, megakarnak lincselni. Mi a jobb? Ha nem fizet a magyar adót, vagy a multi, aki fizeti rendesen? Több bevétele van az államnak egy multiból, mint a környék összes kisboltjából együttvéve (ugyan akkora bevétellel számolva). Ha a kisboltokból nem könyörögnöm kéne a nyugtáért, akkor ott vásárolnék, így nem. Ha a kisbolt nem horribilis árréssel dolgoznának, akkor ott vásárolnék.

Az áruház, ahol dolgozom, kb. közvetlenül 300-350 embert foglalkoztat RENDES bejelentéssel, a törvényi előírásokat maximálisan figyelembe tartva. (Nem, nem feketén) Van szabadság, van bérpótlék, van utazási támogatás. Nekem az alapbérem 125 ezer, bruttó. Nem vezető beosztásban vagyok, 1 éve dolgozom ott. Egy magyar sarki boltnál egyikkel sem számolhatnák.

Tehát 350 közvetlen, és közel 1000-2000 közvetett munkahelyet teremt (ha nem többet) egyetlen hipermarket. Ez rossz? Rosszat tesz a gazdaságnak? Nem hinném. Lehet kivisz egy üzletlánc évi 500-1000 milliókat (ami valljuk be nem is sok, amikor a bevétele 250 milliárd forint körül alakul), de egykét magyar cég még ennél is többet. Ebbe az a lényeg, hogy adózva van az összeg után, nincs feketézés benne.

Magyarnak vallom magam, a magyarok oldalán állok, de ne mondjuk már fejvesztve, hogy a multi rossz. Rossz valahol, viszont kárpótol is. Én örülök, hogy van munkahelyem, és nem a segélyből kell tengődnöm.

2012. aug. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
csak még a magyar vállalkozó a be nem vallott pénzének nagy részét Magyarországon költi el. Addig a multi a profitjának töredékét fekteti be Magyarországon ... Ha itthon marad a pénz és az forog akkor annak van pozitív hozadéka ... Ha a párna alatt van akkor az nem tesz jót a gazdaságnak, ezért is emelik a kamatot az egekbe, h. megérje hitelezni a bankoknak és befektetni akinek van pénze .... Minden mindennel összefügg...
2012. aug. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:

"csak még a magyar vállalkozó a be nem vallott pénzének nagy részét Magyarországon költi el."


Hát ezen jót röhögtem. Végülis ez az ország nem az offshore cégekről, szlovák rendszámos autókról meg egyéb pénz-sheftelésről szólt az elmúlt években. Na meg a tisztességes magyar vállalkozok, hajjaj!

[link]

Segítek: nem a TESCO meg Audi meg anyámkínja viszi azt a pénzt Ciprusra meg az adóparadicsomokba, mert őket megbahnák az első kiutalt forintnál, őket vizsgálják a legjobban.

2012. aug. 15. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
én egy középvárosban lakom ... offshore cég, mint olyan nem ismert egyik vállalkozónál se... szlovák rendszámú autója meg az egyik bank vezér kislányának van ...
2012. aug. 15. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

"én egy középvárosban lakom ... offshore cég, mint olyan nem ismert egyik vállalkozónál se... "


Most ugye csak viccből írtad ezt le és nem komoly...


Én Budapesten élek, nagyvállalatnál dolgozom és én se tudok a főnök vagy beszállítók offshore pénzmentéseiről, netán adótrükkjeiről...

Csak bennem felvetődik hogy lehet hogy azért mert baromira nem akarják az orromra kötni????


és tényleg csak egyszer játsz el a gondolattal hogy a világ és Magyarország nem olyan mint ahogy mondjuk egy Jobbikos vagy más politikus lefesti! Ha gondolsz valamit, annak nézz utána! Hamar rá fogsz jönni hogy mennyire palira vesznek és mennyi tévképzeted volt!!


Persze ha a statisztikai adatok, kutatások a szakértőktől mind hazugságok míg a politikusok beszólogatásai akiknek halvány gőzük sincs az egészről meg sziklaszilárd tények....

Nos akkor nem szóltam mert nincs az az Isten aki valaha is megváltoztatja a véleményed...

2012. aug. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!