Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért adnak ennyi pénzt az...

Miért adnak ennyi pénzt az olimpiai érmeseknek, amikor ilyen nehéz helyzetben van az ország?

Figyelt kérdés

Az átlagember életének minden területén megszorításra kényszerül, a sport területén mégis a rongyrázás zajlik.


Magyarország gazdasága a bányászbéka segge alatt van, mégis világviszonylatban az USA és Franciaország után nálunk ér a legtöbbet (35 millió Ft) egy olimpiai aranyérem. És még ott a kirívóan magas életjáradék is. Németország, mint Európa legnagyobb gazdasága is biztosan rosszul csinál valamit, mivel ott az aranyérmesek "csak" 5 millió Ft-nak megfelelő eurót kapnak, de még most ezt is meg akarják szüntetni.


Eddig többségében jónak tartottam a Fidesz intézkedéseit, most a pofátlan olimpiai pénzek hatására döntöttem el, hogy soha az életben nem szavazok többé rájuk!



2012. aug. 17. 18:06
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

Egy válasz erre:


"Komolyan mondom, nem értem az olyan embereket, mint te, vagy a kérdező. Ha mondjuk a 35 milliónak csak a felét kapták volna meg az aranyérmesek, akkor mennyivel tartana előrébb az ország. Sokan úgy beszélnek erről a 100-200 millió Ft-ról, mintha valami hatalmas összeg lenne. Igen, valóban hatalmas összeg egy átlag magyarnak, de ha az állam összes bevételét nézzük, akkor már csak egy csepp a tengerben"


Én általánosságban mondtam, hogy rossz ez az érvelés, hogyha a BKV-vezér milliárdokat kap, akkor egy sportoló vagy bárki aki "jobban" megérdemli "miért ne" kaphatna kevesebbet - függetlenül az olimpiától. De ez a "csepp a tengerben" dolog is félrevezető, és ez a vicc jut eszembe:


"Mennyibe kerül egy csepp benzin?

- Egy csepp? Semmibe. - Akkor kérem csepegtessen 40 litert a kocsimba"

Pontosan kicsi, nemhogy 100 milliós - pármilliárdos olimpiai tételekből, hanem 50-60 ezrekből áll össze a költségvetés. Ráadásul hiánya van, tehát kamatos hitelt veszünk fel, hogy fizessünk az aktuális agyaggalamblövész-bajnokot. Nyilván mindenki mást gondol arról, mennyit kellene tüzijátékra, olimpiára stb. költeni az adóforintokból, és ez ízlés kérdése, nem eldönthető. De az BIZTOS, hogy minden forint számít, vagy ha nem számít, adják nekem :D!

2012. aug. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
5%
Legfeljebb az 1/10-edét érdemlik meg a sportolók.
2012. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
11%

"De az BIZTOS, hogy minden forint számít,"


Persze, hogy számít, de akkor te meg azt magyarázd meg nekem, hogyha most az aranyérmesek mondjuk kaptak volna 10 milliót, az ezüstérmesek 5 milliót, a bronzérmesek pedig mondjuk 2 milliót, akkor mennyivel tartana előrébb az ország?

2012. aug. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
24%

"De az BIZTOS, hogy minden forint számít,"


"Persze, hogy számít, de akkor te meg azt magyarázd meg nekem, hogyha most az aranyérmesek mondjuk kaptak volna 10 milliót, az ezüstérmesek 5 milliót, a bronzérmesek pedig mondjuk 2 milliót, akkor mennyivel tartana előrébb az ország?"


Nem tudom, hogy az "ország" mennyivel lenne beljebb pontosan, valószínűleg jópár milliárddal, igazából az elv a fontos. Ha a nyugdíjasoktól kell elvonni, mert hiányzik a költségvetésből, minden forint számít.


Sok-sok milliárd megy el az olimpiára minden évben, aminek csak kis része a sportolók jutalma (edzők jutalma, felkészülés, kiutazás, létesítmények), ami nem lenne baj, ha a PIAC önként fizetné (pl. szponzorok). Azért nem fizetik a szponzorok, mert nem érdekel senkit, sem az agyaggalamb-lövészet, sem a legtöbb szám. Pl. Szávay Ági közel félmilliárdot keresett eddig csak a díjazásokon a tenisszel, de azért egy fillért sem kellett elvenni az árváktól vagy a tömegsporttól.


[link]



[link]


"Még egyszer: semmi gond a diszkoszvetéssel, bárki kimehet a kamaraerdőbe a saját diszkoszát dobálni, csak azt nem látom be, hogy én erre adófizetőként mégis mikor adtam felhatalmazást. Kéne az adóbevallásra egy checkbox, ahol az alany kifejezetten megtilthatja, hogy a pénzét az élsport finanszírozására használják.


De nem a pocsékolás, és nem is a túllihegés a legzavaróbb tünet. Hanem a hősök óhajtása. Az ellentmondást nem tűrő nemzeti hömpölygés, amely gyanakvóan tekint a közönyre, a lelkesedni restekre. A parancsoló előtapsolás. És a párttitkár, aki részesedést követel a diadalból. Az ásító űr, ahogy az úszni sem tudó, tohonya pocak megköveteli a világbajnok ünneplését. Mintha neki része volna abban a sikerben. Pedig nincs.


Nem tesz jót egy nemzetnek a meg nem érdemelt sikerélmény; degenerálódik tőle, mint az olajállamok. Megnyugszik a mániákus kevesek semmit sem jelentő, lényegtelen rekordjaitól, visszahanyatlik a kanapéra, és szotyizik tovább a hitelre vett plazmatévé előtt. Mégis mi vagyunk a királyok, elhoztuk az aranyat rúdtáncban és lólengésben. Fehér lovunk leng, lengeti a szél, a csaták bíbor hajnalán. És mivel ebben vagyunk jók, hát érdekünkben áll elhinni, hogy ez a lényeg, és nem a Mars-szonda.


A sírt, hol nemzet süllyed el, olimpiai aranyérmek ékesítik."

2012. aug. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
0%

Látom, ha másik ember pénztárcájába kutakodtok, egyből sok a hozzászólás!

Nem az olimpiai érmesek pénze ellen kellene ennyi hozzászólás, inkább a Magyarországot, hogyan vezessük ki az államadósságból. Ha nem kaptak volna egy fillért sem, akkor sem lenne jobb a helyzet.

2012. aug. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
0%

inkább ők kapják mint a rómák segélyként, akik sza.t se tettek


hol a rasszizmus??? róma egy szép város

2012. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
95%
Ha roma egyenlő neked Rómával, akkor Budapest egyenlő Bukaresttel?
2012. aug. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
69%

"Látom, ha másik ember pénztárcájába kutakodtok, egyből sok a hozzászólás!"


-> ez ADÓFIZETŐI pénz, a saját tárcánkban kutakodunk. Nem pl. Szávay Ági félmilliárdján vitatkozunk - azt ő külföldi versenyeken, piaci alapon kereste meg, mert egy rendkívül kompetitív, és nagyon népszerű sportban ért el sikereket, mondjuk speciel engem a női tenisz sem érdekel, dehát különbözőek vagyunk. De az agyaggalamblövészet tényleg szinte senkit sem érdekel, és mégis életjáradékot fizetünk utána, ezt joga van az adófizetőknek megkérdőjelezni, főleg, ha már így is hiányban + adósságban vagyunk, tehát nemhogy ez a pénz nem hiányzik, hanem még sok milliárdos pazarlást kellene megszüntetni ezzel együtt szerintem - ez csak az adófizetői véleményem. Ugyanakkor a pl. a tömegsport támogatásával igenis egyetértek, az egészségesebb, kiegyensúlyozottabb, sportosabb gyerekek tömege tényleg közérdek - de hogy milyen gyorsan ér négy nő egy kajakban párszáz méterre? Na ne. Vagy ha ez érdekli a világot (mint pl. a Bajnokok Ligája), akkor fizesse meg az, akit érdekel (pl. a TV-előfizetők, jegyvásárlók, mezvásárlók, szponzorok stb.), ne az én fizetésemből vonják havonta.

2012. aug. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
78%

Itt van néhány összesített adat:


A sportszövetségek számára az elmúlt 5 évben olimpiai felkészülésre biztosított támogatások a következőképp alakultak:


2008: 1 810 000 000 Ft

2009: 1 068 000 000 Ft

2010: 1 857 000 000 Ft

2011: 2 107 100 000 Ft


[link]

2012. aug. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
20%

Azert, mert Teged, kedves Laca nem erdekel az agyaggalamb loveszet, az nem azt jelenti, hogy kevesebb munka all a teljesitmeny mogott, kevesebb lemondas a sportolo reszerol...

Masik!

Ha mar mindenkepp turkalni akartok masok zsebeben, kezdhetitek a draga honatyakkal... Minek is kell majdnem 400(!) heret eltartani??? Es nem fejenkent 47.000-bol...

2012. szept. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!