Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról ha újra...

Mit gondoltok arról ha újra bevezetnék az iskolaköpenyt?

Figyelt kérdés
[link]
2012. aug. 30. 19:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem lep meg, de felháborít. A köpeny egyrészt borzalmas viselet, másrészt a szegénységet nem takarja el. Azt nem eltakarni kell, hanem megszüntetni, és nem egy tetves nejlonköpennyel. Ráadhatjuk az összes gyerekre, de sokuk akkor sem fog tudni reggelizni, és nem lesz otthon fűtés. Azon kívül, hogy tényleg csak újabb gumicsont, egy újabb pont is a forgatókönyvben, ami a birkává nevelésről szól. Uniformizáljunk, igaz is, nehogy egyéniség váljon a büdös kölökből, horribile dictu: még a végén gondolkodó ember lenne belőle! Legyen mindenkinek államilag kiosztott egyenköpenye, egyenbugyija, egyentolla, egyenagya, egye az összes diák ugyanazt az egész országban! Diákok, a ti dolgotok ez ellen fellépni, nektek KELL fellázadni, mindegy, hogy csak szóban vagy tettleg. Most.
2012. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
71%

azt gondolom hogy egy fideszes képviselőnek textilgyára van

2 ő másiknak meg varrodája

2012. aug. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
40%

Kikívánkozik némi off, előre is elnézést.

Tudjátok mit tennék kötelező olvasmánnyá? Aldous Huxley -Szép új világ-át. Hogyan kell szépen csendben kimosni az összes ember agyacskáját...

2012. aug. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a hetvenes években jártam gimibe, és kötelező volt a köpeny, de csak annyi volt megszabva, hogy köpeny legyen és kék. Úgyhogy volt, aki olcsó nájlon zsákszerű sötét fertelmet hordott, de volt aki gyönyörű, varrónő által rászabott, karcsúsított, szép kék csodát.

Szóval a köpeny ugyan el nem takarja a társadalmi különbségeket, amiket mellesleg nem eltakarni kéne, hanem csökkenteni - pa mójemu, tavarisi.

2012. aug. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

"Szóval a köpeny ugyan el nem takarja a társadalmi különbségeket, amiket mellesleg nem eltakarni kéne, hanem csökkenteni"


Amit nem látunk az nem létezik. De a különbség egyre csak nő.

2012. aug. 31. 11:32
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszik. Azt inkább rajzórákon kéne hordani.


Annak örülnék, ha szép egyenruhát hordanánk, sőt, a lányok is hadd hordjanak nadrágot, amelyik akarja!

Én mivel fiús természetű vagyok, minden ballagásnál fellázadtam, hogy nem hordhatok nadrágot (más lánynak is volt nadrágja).

A saját ballagásomra varrtam egy nagyon vékony anyagból bő nadrágot és azt vettem fel a szoknyám alá xD Ez is a lázadásom jele volt, és, mert kellemetlenül éreztem magam, mert olyan volt az érzésem, hogy a szoknya alatt csak bugyi van.

2012. szept. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A 70-es években valóban elég csúnyák voltak a köpenyek. Ezt a régi magyar filmekben láttam, és az unokanővéreim is meséltek róla, mert nekik kötelező volt. Olyan volt a színük, mintha napon fakították volna ki szándékosan. Ezenkívül elég röhejesek is voltak!


Egyetértek az utolsó válaszadóval, hogy inkább elegáns iskolai öltözéket kéne viselni, amit bármelyik ruhaüzletben meg lehetne venni akár drágán, akár olcsón. Sőt, jó lenne, ha mindenki más-más színű nyakkendőt hordanak, amilyet szeretnek és ne legyen rajta az iskola jelvénye, mert az csúfít, vagy, ha véletlenül elveszted, jól kitolnak veled.

Amikor gimnáziumba kerültem, ahol mindenki kapott egyforma öltözéket meg nyakkendőt is, de azok nagyon rondák voltak (más anyagból készültek) az iskola jelvényével együtt. Ezeket évnyitón, évzárón és a ballagáson volt kötelező viselni. Amikor az évzáróra készülődtem, a nyakkendőt elvesztettem valahogy, pedig az iskolai ruhámmal együtt raktam be a szekrénybe. Úgyhogy kölcsönkértem a tesóm fekete nyakkendőjét és abban mentem iskolába. Rám is szállt a hülye ofőnk, hogy hova lett az iskolai nyakkendőm. Mondtam, hogy sehol nem találom. Ő meg engem hibáztatott. Valóban én voltam a hibás, hogy nem vigyáztam rá. Az évnyitóra se leltem meg, és megint rám szállt. Erre mérges lettem, és kérdeztem tőle udvariasan, hogy nem tetszik adni egy másikat? Azt felelte, nem kapok másikat.


Ennyit a tanárok hülyeségeiről. Persze, nem voltam egyedül, mert egy lányosztálytársam a 11. évfolyamban a ballagáskor másmilyen szoknyát hordott, őt is szidta az ofőnk, de őt se érdekelte.

2012. szept. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!