Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig tűrjük még?

Taki97 kérdése:

Meddig tűrjük még?

Figyelt kérdés

Meddig lehet még húzni a madzagot?

Ezt már nem hiszem el,hogy ilyen birka a magyar nép....

Más országokban 15 forintos bezin ár emelés után is már kimennek az utcára.

Mi pedig ha éhen halunk se akarunk összefogni és csinálni valamit.

Ez szörnyű..hihetetlen,hogy ennyire félünk vagy ennyire tartunk a következményektől és hagyjuk,hogy egy kisebbségi komplexusban szenvedő ember vegye el a pénzünket, életünket,családunkat,otthonunkat. Nem hiába a mondom a komplexusokat. Sokan nem tudják,de a 2002-es választási vereség után 1 hétig sárga házban volt Viktorunk és most is járkál még kezelésekre a ZSEBNAPÓLEON



2012. szept. 1. 23:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok, és hasonló helyzetben vagyok mint te, annyi különbséggel, hogy nekünk meg csak egy albérletünk és egy macskánk, meg persze a csupasz pic$ánk van. Annyit szeretnék hozzátenni a dologhoz, hogy ahogy jelenleg áll a helyzet, minket, munkásokat, akik a felsőbb rétegek jólétét alapozzuk a SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN, SEHOL nem fognak úgy megbecsülni, mint az öltönyösöket. Mehetünk akár mucsaröcsögére is, ott sem leszünk elég jók. Igaz ennél csak jobb lehet a helyzetünk már lassan. Hozom példának az angolokat, akiknek derogál a fizikai, kétkezi munka. A diplomás lenézi a munkást, a munkás sznobozza a diplomást. De senki nem fogja fel, hogy egymás nélkül sorban húzhatnánk fel magunkat a vaslámpákra. Hogy hol van ebben az egészben az ember, az már sehol nem számít. Néhány fejesnek vagyunk a rabszolgái. Ez modern rabszolgaság. Van hol laknod, van mit enned, minimálisan ki tudsz kapcsolódni (mire is vannak a való világ -féle szennyek? pont erre). Dolgozunk látástól mikulásig. Pont ugyanezt csinálták a rabszolgatartók is csak ott még verték is az embert.
2012. szept. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Teljesen rátapintottál a lényegre. Én is ugyanezt tartom.Egymás nélkül ne sokat érünk,de azért elég szégyen,hogy milyen mélyre taposnak minket.

Azért más országokban még valamennyi becsülete van a munkás embernek,de itt semmi....


A médiát meg inkább hagyjuk, agymosás az egész és észre sem vesszük,hogy a függői lettünk a szennynek.

2012. szept. 2. 00:05
 13/25 anonim válasza:
100%
Nem tudom hogy gondolják, hogy itt valaha is jobb lesz ha nem tudnak vásárolni az emberek akkor a gazdaság össze fog omlani, bárki bármit mond itt tartunk. Kereskedelemben dolgozom és február óta mintha elvágták volna, nem tudunk eladni pedig nincs konkurenciánk olyat árulunk ami kell mindenkinek és megfizethető, de erre sem telik. Ausztriában írta itt vki, hogy ugyanannyi a benzin mint itt csak azt felejti el hogy ott 2000 eurót keresnek, persze hogy nem lázadoznak. Úgy kell mindig nézni hogy a minimál bérből ki melyik országban hány zsemlét tud venni, nem sok olyan hely van ahol a miénknél kevesebbet.
2012. szept. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Hát nálunk hamarosan befog zárni az AUCHAN ismétlem az AUCHAN nem egy kis kereskedő hanem az AUCHAN.

Na ez már azt jelenti,hogy tényleg gond van.

Ők ugye azért árulnak mindenfélét,hogy abból is jöjjön bevételük.... az élelmiszerből befolyó pénz édes kevés a normális működéshez egy ekkora multi esetében. A pénz nagy része az elektronika,sport meg ilyesmi nem "szükséges" dolgokból folyt be... ma már ezeknek a megvásárlására nincs keret.

2012. szept. 2. 00:18
 15/25 anonim ***** válasza:
37%

Nem nálunk kezdődnek el a zavargások, ez biztos.

Viszont nyugaton nagyon is lehetséges.

Ugyan is őket nem lehet szívatni az egy lukkal beljebb a nadrágszíjat és aztán majd jobb lesz szöveg.

Ők megszokták hogy jól élnek és nehezen tűrik majd amivel kecsegtet ez a globálkapitalizmus által kiforgatott világ.

2012. szept. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

tegnap 23:59 jól leírta a lényeget. Jól látja a helyzetet. Te viszont kedves kérdező rosszul gondolod,ha azt hiszed külföldön megbecsülik a munkásembert a munkáját. Nem becsülik meg. Ahogy korábban is le lett írva külföldön is egy rabszolga vagy ha nem öltönyös vagy. Tudom a saját bőrömön tapasztalom.

Én a jobb élet reményében mentem ki Angliába. Jó pár éve kint élek, a szakmámban dolgozom, ahogy a párom is.

Itt kint sem másabb mint otthon. Az öltönyösök ugyanúgy lenéznek, a főnökök ugyanúgy hülyének tartanak, és az otthoniak legalább nem kapják meg, nem érzik azt hogy itt kint nem vagy más csak egy Kelet- európai vendégmunkás.

Mondok pár esetet, velünk történt meg.

A kolléganőm lengyel. A főnökünk nem is olyan régen mondta a lengyel kolléganőmnek aki vitába mert szállni a főnök hülye ötlete ellen, hogy amit kitalált a munkavégzéssel kapcsolatban az röhejes és felesleges. A főnök erre csak ennyit mondott: "Te nem azért vagy itt, hogy gondolkozz. Majd én gondolkodom. Te nem beszélsz, nem gondolkodol hanem dolgozol. Ha nem tetszik el lehet menni, haza lehet menni" (ha ezt otthon Magyarországon mondta volna nekem egy főnök,akkor simán leugatom a fejét, és kilépek. De külföldön mindenki befogja a száját, és igyekszik nem gondolkodni)

Múlt héten történt:

Megyek reggel dolgozni. A főnök új munkatalálmánya. Mint a szellemi fogyatékosok iskolájában minden szerszámot amit használsz, és legyen az toll, mérőszalag, vonalzó vagy olló csakis az előre kijelölt matricás helyére teheted. Nem vicc: Csináltak minden szerszámról fényképet, azt kivágták,és az asztalunkhoz rögzített falára felragasztották, majd kis kampókat,akasztókat raktak fel,hogy ezentúl ott tároljuk a szerszámot. Mintha lököttek lennénk. Én csak mosolygok, és tippelek hány hétig fogják betartani a dolgozók..

De ezek is igazolják, hogy a munkád nincs megbecsülve, szinte agyatlan robotemberekre van szükségük..

Egyébként élő példa,hogy a munkás ember is igyekszik más dolgozókat lenézni. A mekiben és sok hasonló helyen többször észrevettem, hogy a munkás ember akit a főnök lenéz az lenézi a mekis takarítónőt vagy mekis dolgozókat. Ott meg a munkás játssza az észt.

Szóval kedves kérdező. Amíg van hol aludnod, van munkád, nem éhezel, és este ha mást nem egy filmet megtudsz nézni, addig nincs okod panaszra.. Én inkább élek így mint úgy ahogy pl: Palesztinában a bombák földjén vagy Afrikai helységekben ahol a legyek laknak csak jól.. Én mindig arra gondolok, hogy vannak sokkal rosszabbul élő emberek nálam, és már nem is vagyok olyan elégedetlen.

39/N

2012. szept. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy ilyen emberek írtak ide és nem öltönyösök....

Ezt teljesen megértem utolsó,de nekem jó pár ismerősöm dolgozik Ausztriában. Én nem szeretném végelegesen it hagyni az országot hanem ezt a heti haza járós témát választanám. Túl sokat fektettem ide ahhoz,hogy csak egyik napról a másikra itt hagyjam és még az édesanyám is itt van aki 75 éves és őt már nem igazán tudnánk innen elvinni.. ő úgy vélekedik,hogy arra a pár évére (legyen minél több) ő már nem akar elmenni az otthonából.

Tehát nekem ilyen problémáim vannak, de legalább annyi szerencsém van,hogy vállalkozó vagyok és nem óbégat nekem egy nyakkendős sem,hogy én rosszul fogom a glettvasat -.-"

2012. szept. 2. 00:54
 18/25 anonim ***** válasza:

0:46

Angliában ezt nem ennyi pénzért viseled el mint itt az emberek többsége. Gondoljunk a 47 ezer forintos közmunkabérre. Angliában dolgozna ennyiért valaki? Szerintem fel sem kelnének ennyiért, vendégmunkás sem vállalná el a munkát. Az sem a legjobb felfogás, hogy van akinek ennél még rosszabb. Így csak visszafelé haladhatunk mert ilyet mindig találni. Abban igazad van nagyon, hogy a munkás ember sem különb, tisztelet a kivételnek mint az öltönyösök, mert aki már egy kicsivel is alacsonyabb beosztásban van azt lenézik ők is.

2012. szept. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Majd ha lesz időtök olvassátok el ezt a cikket! Sajnos ilyen is létezik ma hazánkban és nem lehet kijelenteni, hogy a saját hibájukból jutnak ilyen helyzetbe emberek.

[link]

2012. szept. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
24%

"Meddig lehet még húzni a madzagot? "

Nagyon sokáig.


"Ezt már nem hiszem el,hogy ilyen birka a magyar nép.... "

Veled együtt, hiszen névtelenül neked is nagy a szád, de mikor voltál a Kossuth téren hallatni a hangodat?


"Más országokban 15 forintos bezin ár emelés után is már kimennek az utcára."

Más országokban nincs Forint. Mellesleg a legtöbb országban többet is emelkedett a benzin, mégsincs mindenhol tüntetés. Meg aztán nem is a benzin ára a legnagyobb probléma. Ráadásul csak részben múlik a kormányon az ára.


"Sokan nem tudják,de a 2002-es választási vereség után 1 hétig sárga házban volt Viktorunk"

Tudjuk. Te személyesen láttad, ott voltál mellette.


"Én teljesen pártatlan vagyok"

Forevöralón?


"Mindegyiknek van olyan törvénye ötlete ami jó,de a többit hagyjuk"

És ez így is fog maradni. Soha nem lesz olyan párt, amelyikkel bárki is 100%-ban egyetért. Ez a két sorod az átlag duma arra, hogy ne kelljen gondolkodni. Én sem A tökéletes pártra szoktam szavazni. Sőt, még olyan pártnak is van számomra elfogadható célja, akire soha az életben nem szavaznék.


"Az építőiparban dolgozom és az a helyzet,hogy már nyáron SINCS munkám.....nincs pénzük az embereknek."

Amíg lehetett ész nélkül is felvenni a hiteleket, addig volt pénzük az embereknek? Addig se pénzük volt, csak látszólag jól éltek, épültek a házak, amiket most árvereznek el.


"már nyáron SINCS munkám" (23:18)

" dolgozom 10 órát " (23:47)

Ha fél óra alatt, ráadásul éjszaka sikerült munkát találnod, akkor hol a probléma a munkával?


"Annyit szeretnék hozzátenni a dologhoz, hogy ahogy jelenleg áll a helyzet, minket, munkásokat, akik a felsőbb rétegek jólétét alapozzuk a SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN, SEHOL nem fognak úgy megbecsülni, mint az öltönyösöket."

Gondolom nem a nagyon fiatalokhoz tartoztok. Korábban, amikor szerintetek lehetett, miért nem tanultatok, hogy "öltönyösök" legyetek?

2012. szept. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!