Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az örmények minek hőbörögnek...

Az örmények minek hőbörögnek még mindig?

Figyelt kérdés

Szóval az,hogy megszakítanak minden diplomáciai kapcsolatot,visszarendelnek mindenkit stb....kit érdekel?Most azt hiszik,hogy akkor mi depresszióba esünk és majd könyörgünk nekik,hogy ne így legyen?

Olyan nevetséges az egész....

Főleg,hogy ők a népet szidalmazzák, a nép jelképeit gyalázzák egy politikai döntés miatt.

Elismerem,hogy igazuk van az azerokkal kapcsolatban ,de nekünk semmi közünk az ő vitáikhoz, ha a hollandot aki megöl egy japánt adtuk volna ki Hollandiának akkor semmi gond nem lenne...arról nem mi tehetünk,hogy azt ott szabadon engedték és hősként ünneplik...az már őket minősíti.

Nekem speciel semmi bajom nem volt az örményekkel,de mostanra annyira ellenszenves néppé vált...



#örmény #magyar.konfliktus
2012. szept. 4. 19:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan hőbörögnek ??

Nos, az tényleg legyen egyéni megítélés kérdése , hogy ki ért egyet a kormányunk döntésével és ki nem, azt is megértem, hogy az örmények ezen kiakadtak.


De orbitális túlzásnak tartom egy egyedi eset miatt , hirtelen indíttatásból, átgondolás nélkül megszakítani velünk a kapcsolatot, rájátszani az ügyre és a világsajtóban ennyire intenzíven felháborodni.


Bocs, de mi magyarok pl. örmény menekülteket is befogadtunk már, nem hiszem, hogy ezt az esetet leszámítva bármikor is az ellenükre tettünk volna, mégsem számított nekik ez sem a döntéskor, csak hoztak egy dacreakciót, meg se hallgattak minket.


Ma reggel azt olvastam, hogy az örmény tudósok is megszakították a kapcsolatot a Magyar Tudományos Akadémiával. Ez már aztán tényleg sok szerintem, a tudományos életnek mi köze ehhez az ügyhöz ? Az MTA tudósainak mi köze hozzá ? Ez is az eltúlzott, felnagyított nacionalizmusuk jele, amit szerintem nem engedhetnének meg maguknak..


A legtöbb ország szerintem tőlük sokkal megfontoltabban, higgadtabban és normálisabban kezeli az ilyen ügyeket. Mi is panaszkodhatnánk csomó minden miatt, mások is, mégsem nagyítunk fel ilyen kérdéseket.

2012. szept. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Fordított esetben mi is hőbörögnénk és abban se vagyok biztos mi nacionalistáink nem gyaláznának jelképeket.


Az örmények mindent megtesznek azért, hogy ennek a politikai döntésnek súlyos ára legyen, Magyarországra nézve ilyen egyszerű.


Köztudott volt, hogy hősként fogják ünnepelni. Még én egyszerű halandó olvashattam az interneten az ügy előtt 1 héttel. Év embere díj stb...


Valóban ha egy olyan országba adjuk ki ahol a politikai vezetés nem tekint hősként a nacionalista gyilkosokra az nem lenne ügy.


Amúgy semmi közünk nem lenne hozzájuk de mi szándékosan belekeveredtünk. Azt senki se gondolja, hogy a magyar kormány tudatlan csak ha megfizetik érte szívesen előadja.


Persze jogszerű de felelőtlen magatartás amit a kormány csinált.

Nem azért mész 90-nel lakott területen kívül az autóval mert szabad hanem mert biztonságosan rajta tudod vele tartani az autót. Nem akarsz magadnak és másnak sérülést okozni ha vacak az út. Átadod a volánt a részeg haverodnak, és előadod te nem tudtad, hogy részeg stb...


Valahol főleg demokráciában felelős a nép azokért a politikai vezetőkért akiket megszavaz, és úgy tűnik

újra megszavaz.

2012. szept. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy mi fordított esetben megszakítanánk a kapcsolatot a másik fél tudósaival vagy művészeivel.

Azt sem hiszem, hogy a mi külügyünknek lenne bátorsága rögtön megszakítani a kapcsolatot a másik féllel hirtelen elgondolásból, pusztán érzelmi dolgok miatt .


Ez nem európai mentalitás és az örmény elnök igenis hirtelen, átgondolatlan döntést hozott, a politika nem az érzelmekről szól.

A tudományos és kultúrális életre végképp nem kellett volna kivetíteni a fene nagy nacionalizmusukat, ezt én a magam részéről mád kimondottan butaságnak tartom..

2012. szept. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

meg itt a legtöbben egy nagyon lényeges dolgot kifelejtenek a képletből: az örmény genocídiumot, ahol gyakorlatilag etnikei alapon szisztematikusan megpróbálták kiírtani őket, elég kemény eredménnyel. Ráadásul ezt a törökök azóta sem ismerték el, és ezt nyugodtan megtehették azóta is.


Ezek után semmi meglepő nincs abban, hogy érzékenyen reagálnak minden ellenük elkövetett etnikai gyilkosságra, meg arra is, ha valakik abban segédkeznek, hogy az ilyenek megússzák.

2012. szept. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"Hogy miért hőbörögnek? Vajon mi történne, ha Hutyurisztánban megölt volna egy ősellenség pirét állampolgár egy magyar állampolgárt, csak azért, mert az magyar. Ezt a gyilkost Hutyurisztánban elítélnék, de annak ellenére kiadnák a szomszédos Pirétiának, hogy a hutyur hatóságot tájékoztatnánk arról, hogy nemzeti hősként ünnepelné a pirét közvélemény. Végül Pirétiában tényleg elnöki kegyelemben részesítenék. Vajon lenne hőbörgés, vagy lenne hőbörgés?"


Pontosan rávilágítottál, hogy mi a baj a nacionalistákkal. Nem fogják fel, hogy a másik nézőpontjából is meg kellene vizsgálni egy adott dolgot. Nem fogják fel, hogy pl. a mi kárunk is sokszor abból származott a történelem során, hogy más országok ugyanolyan nacionalista módon viselkedtek, mint mi. A nacionalisták olyan emberek, mint a s***fejek, akik csak a saját igazukat látják, akkor is, ha éppenséggel egyáltalán nincs igazuk. Aki ismer ilyen embert, az tudja jól, mennyire kellemetlen az ilyenek társasága. Pl. elég egy munkahelyen egy ilyen ember, és teljesen megmérgezi a légkört.

2016. jan. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!