Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ehhez az új...

Mit szóltok ehhez az új választási rendszerhez, hogy aki nem iratkozik fel, az lemarad a többi választásról is? (EU, önkormányzati)

Figyelt kérdés
2012. szept. 17. 19:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
58%

Nem az a gond hogy lesz egy új választási rendszer hanem az hogy ennek nem az a célja hogy jobb legyen a rendszer hanem hogy a fidesz minél több helyet kapjon a parlamentben!

És innentől csak azért is elmegyek és csak azért is ellenük szavazok!


Mert lehetett volna ezt hasznosan is csinálni!

Mondjuk hogy a képviselők egy része akár visszahívható legyen :)))) Erre van jó külföldi példa azokban a lenézett csúnya nyugati demokráciákban! De ezt valahogy nem erőltetik annyira...

2012. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
46%

"""zoli7980 válasza:


Nem az a gond hogy lesz egy új választási rendszer hanem az hogy ennek nem az a célja hogy jobb legyen a rendszer hanem hogy a fidesz minél több helyet kapjon a parlamentben!"""


Ez a legnagyobb butaság! A szokásos MSZP butítás!

Mitől lenne a fidesznek ebből előnye???

Nem zárták ki egyetlen ellenzéki párt szevazóit sem a regisztrálásból, azok is elmehetnek regisztrálni majd szavazni akik nem a fideszre akarnak voksolni!

2012. szept. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Én se értem, hogy miért kántálják ezt .. Nekem semmi bajom a regisztrációval. Bőven lesz rá idő fél év alatt.
2012. szept. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Sz1u ***** válasza:

23:59


"Mitől lenne a fidesznek ebből előnye???"


Például onnan, hogy a Fidesz szavazók sokkal könnyebben mozgósíthatók! Lásd: "emútnyócév" budapesti gyújtogatásait!

2012. szept. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Ja, természetesen a Fidesz miatt gyújtották fel Pestet. Trianon is a Fidesz miatt volt.


A többi párt szimpatizánsai ugyanúgy mozgósíthatók. Ha mégsem, ,arról meg KIZÁRÓLAG az adott párt tehet..

2012. szept. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Sz1u ***** válasza:

"Ja, természetesen a Fidesz miatt gyújtották fel Pestet."


Nem miatta, hanem a Fidesz gyújtotta fel.


"Trianon is a Fidesz miatt volt."


Mondtam én ilyet? Természetesen nem, nem a Fidesz miatt volt!


"A többi párt szimpatizánsai ugyanúgy mozgósíthatók."


Persze... Ezért csinál a Fidesz előregisztrációt, igaz?


"Ha mégsem, ,arról meg KIZÁRÓLAG az adott párt tehet.."


Végülis, ebben egyetérthetünk...

2012. szept. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"A többi párt szimpatizánsai ugyanúgy mozgósíthatók."


Persze... Ezért csinál a Fidesz előregisztrációt, igaz?



Jézus Mária.... kedves Szlu, a Fidesz nem a Fideszesknek csinál előregisztrációt, hanem mindenkinek. És hat hónapod lesz rá, hogy élj vele.


Állati érdekes, hogy

2012. szept. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Állati érdekes, hogy minden fórumon szinte csak az MSZP-sek vannak ezen kiakadva. Jobbikosok sincsenek.

Az legyen a ti problémátok, ha ennyire bíztok a bizonytalan szavazókban meg a lefizethető, lekenyerezhető egyszerű emberekben,hátha majd ők kormányra segítenek titeket.

Kerüljön az MSZP a saját programja, tettei miatt kormányra, ne szavazatvásárlásért és társaiért, már elnézést.


Szerintem azon is el lehet gondolkozni, hogy az MSZP-t a gutaütés kerülgeti egy ilyen dolog miatt, miközben a többi pát szimpatizánsai meg a pártfüggetlenek nagy része egyáltalán nincs ezen így kiakadva.

2012. szept. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Sz1u ***** válasza:
0%

01:05


"Jézus Mária.... kedves Szlu, a Fidesz nem a Fideszesknek csinál előregisztrációt, hanem mindenkinek. És hat hónapod lesz rá, hogy élj vele."


De, a Fidesz csak a Fidesz érdekében csinál előregisztrációt! Ha nem, akkor miért??? Ismét kérdezem, miért?


"Állati érdekes, hogy minden fórumon szinte csak az MSZP-sek vannak ezen kiakadva. Jobbikosok sincsenek."


Hmmm...:


[link]


"Az legyen a ti problémátok, ha ennyire bíztok a bizonytalan szavazókban meg a lefizethető, lekenyerezhető egyszerű emberekben,hátha majd ők kormányra segítenek titeket."


A Youtube-on szintén van bizonyíték a fideszes lefizethetőségre... (belinkeljem?)


"Kerüljön az MSZP a saját programja, tettei miatt kormányra, ne szavazatvásárlásért és társaiért, már elnézést."


Lásd az előző válaszomat...


"Szerintem azon is el lehet gondolkozni, hogy az MSZP-t a gutaütés kerülgeti egy ilyen dolog miatt, miközben a többi pát szimpatizánsai meg a pártfüggetlenek nagy része egyáltalán nincs ezen így kiakadva."


Szerintem nézz utána...

2012. szept. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom, minek kéne utánanézem, olvasgatok sok helyen, teljesen kitapintható, hogy az MSZP-t kerülgeti itt a gutaütés, nem a többieket.

Most komolyan belinkelsz egy népszavát a jobbikról ? Bocs, én népszavát nem fogok olvasgatni (beleolvastam egyébként). Legaláb linkeltél volna valami Jobbikosat.


Persze hogy a mindenkori ellenzék felszólal a legtöbb kormánydöntés ellen és nyilvánvaló az is, hogy az a szimpatizánsaik is sokkal élesnyelvűbbek minden kormánydöntés kapcsán, mint a kormánpárti szimpatizánsok, legyen szó bármilyen ügyről.


De ezt már a kutya se mossa le az MSZP-ről (meg a DK-ról persze ), hogy tízszer annyit nyavajognak ezen a regisztráción , mint bárki más meg lassan már emiatt is meg akarják buktatni a kormányt.



Komolyan, nem értem, ha ennyire szeretitek az MSZP-t, akkor miért nem bíztok a választási sikerében. Az MSZP-nek is csomó eszköz van és lesz a kezében, hogy szavazókat találjon addig , ugyanúgy, mint a többi nagy pártnak. Sőt, már előre látom, hogy jól ki fogják használni ezt az ügyet is , még egy évig erről fognak beszélni, hogy minél több embert a saját oldalukra állítsanak, mondván hogy a szemét Fidesz diktúrát épít.Akkor meg mi a baj ? Nemhogy örülnétek neki, itt z újabb alkalom egy támadásra .


Szerintem baromira nem korlátoz titeket be egy regisztráció , ugyanúgy,mint ahogy más párt voksolóit sem , nagyon nagyon sokáig meglesz a lehetőség a regisztrálásra. Ha meg esetleg az MSZP-szimpaizánsok nem nagyon fognak akivizálódni,az nehogy már a kormány sara legyen, elvégre is az MSZP dolga a saját szavazóit aktivizálni..


A linkelésről : tőlem linkelhetsz, de ezt az érvet se igazán értem, ha ilyen korrupt a Fidesz, akkor csak örülhetsz,hogy ezentúl nem tudja majd lefizetni a Kolompár családot a szavazás előtti este. Akkor mi a probléma ?


És ahogy mondtam is, én örülök annak, hogy legalább a szavazósdi előtti mutyizások meg lefizetések megszűnnek.

2012. szept. 18. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!