Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy Gyöngyösi Márton, jobbikos képviselő listát készítene a zsidó tagokról a kormányban?

Figyelt kérdés
Emiatt ma a parlamentben sárga dávid-csillagot tűzött a zakójára a parlamenti ülés vezetője Ujhelyi István.
2012. nov. 27. 12:12
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/151 Pro Patria ***** válasza:
23%

Újra leírom, mert ahogy látom, kitörölték.

Te, 52%-os már sokszor bizonyítottad, magad mondtad, hogy semmilyen nemzettel való kapcsolatod nincs, semmilyen identitással nem rendelkezel.

Ahol teheted, belerúgsz a határon túli magyarokba (nem tán lecsapta egyikük a barátnődet a kezedről? Ha így volt, gondold végig, nem-e te vagy az oka.), de talán nem is kifejezetten a határontúli magyarok a fájó pontod, hanem egészében a magyarok, ugyanis válogatott jelzőkkel minősíted le saját(?) nemzetedet.

Jóérzésű ember nem is áll le veled vitatkozni. Önmagadat fogod egy idő után szegregálni a fórumközösségben. Hogy én most mégis megválaszolom, az azért van, hogy ne csak az ostobaság ismételgetése legyen, de a cáfolata is.


"Ám ez alól - tetszik vagy nem tetszik - kivételt képeznek azok az erőszakkal elszakított, ám a magyar nemzetbe teljes jogúan beletartozó embermilliók is, akik ma a határon túl élnek, de önszántukon kívül, azaz nem kitelepülők.

-> Ugyan, miért? Ugyan olyan nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek ezek a kétes emberek."

- Hogy miért? Mert ők nem kivándoroltak, nem emigráltak, hanem önakaratukon kívül, kényszerből kerültek egy másik állam fennhatósága alá, saját szülőföldjükön. Ez egészen speciális helyzet mással szemben.


"Érdekes, hogy ti kihegyeztétek ezt a dolgot az izraeli-magyar kettős állampolgárokra. Miért nem a francia-magyar vagy a kanadai-magyar állampolgárokra? Mert véletlenül sem vagytok antiszemiták?"

- Mi az, hogy "ti"? Én ott sem voltam. Nem vagyok jobbikos országgyűlési képviselő, nem vagyok párttag sem, de még csak szavazójuk sem.

Azért hegyezték ki, mert ez a retorikájuk. Attól a tartalom még nem elvetendő. Ha elolvastad volna rendesen a kommentemet, láthatnád, hogy én már az elején hibának tartottam ezt a kiemelést, és végig a kettős állampolgárságról írtam.


Még mielőtt belekötnél:

"Ha tényleg csak annyi hangzott el, hogy az izraeli-magyar kettős állampolgárok ne lehessenek képviselők, akkor az teljesen érthető és jogos."

- Ebben nem azt mondom, hogy csak az izraeli-magyar kettős állampolgárságot ne engedjék de mivel Gyöngyösi ezt mondta, ezért én is így írtam.

De a továbbiakban világosan látható:


"Nem tudom, az országgyűlésben ez hogy van, de a Honvédség állományában például feltétel a kizárólagos magyar állampolgárság - logikus okokból.

Ha ez az Országházban nem így van, amit nehezen látok be, hogy hogyan lehetséges, akkor azt tényleg azonnal orvosolni kell."

- Azaz minden kettős állampolgárságot ellenezek az Országgyűlésben.

2012. dec. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/151 stockinger ***** válasza:
0%
Tudom támogatni!
2012. dec. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/151 anonim ***** válasza:
6%

Teljesen egyetértek Gyöngyösi Mártonnal. Igenis nemzetbiztonsági kockázatot jelent az, hogy a magyar kormányban egy nem európai idegen apartheid állam titkolt állampolgárai/ügynökei ülnek... Aki ezt nem látja be, az vagy totálisan agymosott barom, vagy nekik dolgozik...


61. hozzászóló teljesen korrekt kommentet írt. Az, hogy ennyire le lett szavazva nem bizonyít mást, mint hogy nem csak a parlamentben ül rengeteg izraeli, hanem itt a gyk fórumok előtt is. Az is lehet, hogy a parlamenttel ellentétben itt nem annyira sokan vannak, hanem csak sok szavazati joggal rendelkeznek (unalmukban csináltak pár tucat felhasználónevet, hogy a nemzetellenes abnormális véleményüket népszerűbbnek állítsák be). Ezt nem túl bonyolult belátni, az én hozzászólásom sem lesz 20%-os se...

2012. dec. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/151 anonim ***** válasza:
4%

Nekem az a véleményem, hogy itt több csúsztatás van. Figyeljétek meg a videót. Gyöngyösi Márton hozzászólásához nem elég egy perc. Azok a szavai amiket a két párt kifogásol az 1 perc letelte után lettek elmondva, sajnos sietve és elkapkodva. A valódi probléma szerintem nem ez. A képviselő több felszólalásában kényes témákat feszegetett, kritizálta Izrael palesztinokkal szembeni politikáját.Csak idő kérdése volt, hogy mikor tudnak fogást találni rajta.

A második világháború óta Európának rossz a lelkiismerete. Ebből az következik, hogy illendő eltűrni Izrael állam emberiség ellenes bűncselekményeit, az ENSZ határozatok be nem tartását és egy másfél milliós menekülttábor kialakitását és folyamatos pusztítását. Lásd a Gázai eseményeket. Ezekről nem illik beszélni. És ha ennél a pontnál megállnának a dolgok akkor még nem is lenne baj. Egyesek viszont kötelezőnek érzik bármilyen Izraelt biráló megnyilvánulást antiszemitának nyilvánítani. Meggyőződésem, hogy itt ennél a pontnál kezdődik a valódi konfliktus. Pofon vágunk valakit és utána ráfogjuk, hogy előítéletes és rasszista. A rasszizmus nem ott kezdődik, hogy Izraelt bíráljuk hanem ott amikor különböző érdekekből bolhából elefántot csinálunk. Meggyőződésem, hogy a mostani hisztériakeltéssel nehogy javult volna az emberek egymás iránti toleranciája hanem romlott. Ebbe a kutyakomédiába sodródott a Fidesz és ezzel erősödött a Jobbik.

Miért nem tiltotta meg az MSZP a Vér és becsület tüntetését? A válasz egyszerű, bizonyos köröknek, beleértve az MSZP-t is szükségük van a fasizmusra, kiélezve a ma már halványodó traumákat és ezzel szavazatokat szerezni. Ennek a valódi szenvedője a zsidó közösség aki állandóan át kell élje a sérelmeit.

Ha valakire állandóan rámondják, hogy rasszista és antiszemita akkor fennáll a veszélye annak, hogy ha még nem is az azzá válik a folyamatos sértegetések miatt.

Nézzük meg a dolgok másik oldalát is. Az izraeliek rasszisták amiért ők nem engedik a parlamentjükbe más országok állampolgárait? Lehet már én is azzá leszek bélyegezve amiért ezeket a kérdéseket felvetem?

2012. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/151 anonim ***** válasza:
5%

utolsóval egyetértek, unalmas már, hogy bármilyen zsidó/izrael-kritika nácikártyához vezet.


egyáltalán ha valaki ért a szavakhoz, hogy a fenébe lehetne antiszemita egy olyan párt, ami egy másik (sokkal szemitább) népet akar megvédeni izraeltől?


tényleg jó móka elterelni a szót meg bohóckodni sárgacsillaggal (a zsidók emlékeit gyalázni és sebeket újrafeltépni) politikai érdekből, és így nem foglalkoznak az emberek a valódi problémával: legyilkolt palesztin civilek, nők gyerekek ezreivel, azzal, hogy "izrael felvásárolja magyarországot".


ha nem így van, miért jelenti ki izrael köztársasági elnöke ezt? miért telepítik le a zsidókat az országban? miért van az, hogy a tv2 tele van zsidókkal? miért van az, hogy a holokausztról beszélni börtönbüntetést von magaután, de a heti hetesben nyíltan kimondhatja egy zsidó, hogy nem volt márciusi forradalom? és még lehetne folytatni "antiszemita nem-érvekkel".


csak budaházyt tudom idézni: "egyszerre két lovon nem lehet ülni." a zsidóság nemzeti tudata nem választható szét egyértelműen a vallástól, ezért is fog örökké problémát okozni. míg egy keresztény vagy muszlim bármilyen nyelvű-származású lehet, addig a zsidóság egy konzervatív(kirekesztő) vallás, (kiválasztott) népnek tekinti magát.

lehet halandzsázni, hogy ezt nácik mondják, de aki olvasta a bibliát, amiben a zsidók istene lopásra, csecsemőgyilkosságra és hasonlókra buzdítja népét, az sejtheti, hogy ehhez hasonló olvasmányokon nevelkedett emberek nem békét és nemzeti egységet fognak teremteni az országban.

2012. dec. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/151 anonim ***** válasza:
91%
Ez a felvetés így nagyon félreérthető.Nem csak az izraelitákról,hanem a parlamentben ülő kettős állampolgárokról kellene nyilvánosan tudni.Itt nem összeírás,hanem bevallás kellene.Minden új parlament megalakulásakor kell egy nyilatkozatot tenni,de ez nem a kirekesztés miatt,hanem mert ezek az emberek HONATYÁK is egyben.Magas jövedelemért,a mi érdekünkért kellene munkálkodni,és nem csak melegedni bejárni.Ha meg valaki bármilyen kényeset mer megkérdezni,akkor mindjárt fel kell zúdulni.EZEK az EMBEREK ÉRTÜNK VANNAK,és itt NINCS KÉNYES KÉRDÉS.EZ KÖZPÉNZEN VAN!!
2012. dec. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/151 anonim ***** válasza:
81%
Ne csusztassatok. Nem kettos allampolgarsagrol van szo es nem is izraeli-magyar allampolgarokrol, hiszen olyan egy sincs a magyar parlamentben. Gyongyosi ZSIDOK-rol beszelt.
2012. dec. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/151 anonim ***** válasza:
0%

"Ne csusztassatok. Nem kettos allampolgarsagrol van szo es nem is izraeli-magyar allampolgarokrol, hiszen olyan egy sincs a magyar parlamentben. Gyongyosi ZSIDOK-rol beszelt."


igen, aki nem ragad ki kontextusból, nem riogat náciveszéllyel az csak csúsztathat.


újból elmondom, az egész téma palesztina-izrael konfliktusáról szólt, amit rendszerint elfelejtenek a nácizók. mert ugye arról egyik sem mer beszélni, hogy peresz kimondta, hogy "felvásároljuk magyarországot". az senkit sem érdekel, hogy 437 palesztin gyereket öltek meg "véletlenül". az a lényeg, hogy riogassuk a népet, töröljük el a jobbikot, mert még véletlenül kiderülhet, hogy tényleg vannak beépített/hűtlen emberek a parlamentben.


azért mert pl steiner pál csak izraeli tűzőkével mászkál és nem bizonyítja/cáfolja hogy izraeli állampolgár is lenne, nem szabad kimondani hogy "a zsidókat". úgy kellett volna fogalmaznia az 1 perc lejárta után, hogy "minden izraellel kapcsolatba hozható, nemzetbiztonsági fenyegetést jelentő magyar állampolgárt vallástól függetlenül". hogy polkorrekt legyen.

az meg ugye senkit se érdekel, hogy utólag elnézést kért és kijavította magát, hogy a programjukban sem zsidókiirtáshoz felkészülő listázásról van szó. mellesleg nem is olyan ügyesen bánik a szavakkal, főleg ha már kolompolnak közbe, ez érthető.


lehet, hogy a jelenlegi "demokrácia" megadja a látszatát a magánadatok védelmének, de valójában az nbh/tek rég lenyomozta azt, hogy te vagy főképp egy közszereplő milyen vallású, nemzetiségű, stb. nincs olyan, hogy személyes adatok abszolút védelme, ezt felejtsd el, a nemzetbiztonság az emberi jogok fölött áll a gyakorlatban. itt csupán annyi lenne más, hogy közzé tennék ezeket az adatokat, ami annyira bizalmi kérdés, mint pl megadni a nevét, poltitikai beállítottságát egy képviselőnek.


azért azt te sem gondolhatod komolyan, hogy egy terrorizmussal kapcsolatba hozható nemzettel való szimpatizálás(formális vagy informális) egy képviselő esetén ne vetne fel nemzetvédelmi aggályokat.

majd ha a zsidók az asszimilációról és a béketeremtésről lesznek híresek, azt hiszem jogos lesz a nácizás is.

2012. dec. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/151 anonim ***** válasza:
18%

tessék itt vannak az ártatlan zsidóid:


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=XRQcTPIaETE


[link]


[link]


[link]

(ez volt az az eset, ahol már obama is megtagadta izrael bevédését, a törökök meg megszakítottak mindenféle politikai kapcsolatot.


milyen ember az, aki ezt támogatja, ezzel szimpatizál akár hivatalosan (kettős állampolgár) vagy csak kitűzőkkel, vagy más formában kimutatja ezt, esetleg titokban?

2012. dec. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/151 anonim ***** válasza:
61%

Kellett ez neked előző hozzászóló? Bemutatod, hogy mit művelnek az izraeliek Palesztinában? Ezért vagy te most 0 százalékos. Számít az ha gyerekeket is pajzsként használnak, ütik és gyilkolják őket?

Én még azt is feltételezem, hogy a palesztinok eléggé antiszemiták és ez ellen harcolnak az izraeli katonák. :)

Magyarországon is folyik a harc az antiszemiták ellen. Még jó hogy itt fegyverek nélkül.

2012. dec. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!