Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik programját miért...

A Jobbik programját miért tartja a kormány provokációnak, amikor a kisebbségi bűnözést próbálja megfékezni?

Figyelt kérdés

Mert szerintem van kisebbségi bűnözés.


Egy Jobbik párti kérdező


2012. dec. 17. 22:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
96%
Ott van elb*szva az egész, hogy ideológiai kérdést próbálnak csinálni egy közbiztonsági problémából. Mindkét oldalon.
2012. dec. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
36%

' Mert a Jobbik programja csak álmodozás! A programja NEM megoldás a bűnözés visszaszorítására! Hol teremet nekik munkahelyet, megélhetést? Enélkül nem lehet a bűnözést visszaszorítani.'



Haverkám, szerintem olvasd át még egyszer, mert valamiről te rohadtul lemaradtál!

2012. dec. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
74%

"Haverkám, szerintem olvasd át még egyszer, mert valamiről te rohadtul lemaradtál!"


Azt hiszem a kérdéssel kapcsolatos kommentek jól mutatják sajnos miről szól a program valójában!


Egy Jobbikos sem hozott fel gazdasági kérdést vitának hanem csak ment a cigányozás...

Na hát erről szól akkor az új programjuk?

2012. dec. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hiszem a kérdéssel kapcsolatos kommentek jól mutatják sajnos miről szól a program valójában! "


Én meg azt hiszem, hogy ha egy orvos szakmai felkészültségét a betegei viselkedésén próbálsz lemérni, nem mindig fogsz hiteles képet kapni.

2012. dec. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Andizsuzsi ***** válasza:
94%
Akkor kedves kérdező én most konkrétan felteszem neked a kérdést: milyen módon kívánja a Jobbik a kisebbségi műnözést megfékezni?
2012. dec. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
45%

"Mert a Jobbik programja csak álmodozás! A programja NEM megoldás a bűnözés visszaszorítására! Hol teremet nekik munkahelyet, megélhetést? Enélkül nem lehet a bűnözést visszaszorítani."


nem úgy látszott, mintha az mszp vagy a fidesz képes lett volna rá.


"Mert nem a bűnözést akarja megszüntetni, hanem a kisebbségit."


igen, jól megtanultad az atvs közhelyeket, ügyes vagy.

a jobbik nácipárt, ezért járta morvai krisztina a cigány putrikat, hogy felmérje az életkörülményeiket. kíváncsi vagyok melyik mszps-fideszes képviselő tette meg ezt.

és ezért védte meg a gárda azokat a magyar és cigány embereket egyaránt a cigány bűnözőktől, akik ellen semmit nem tett a rendőrség.

valószínűleg ezért van a programjukban is, hogy a munka világába kell visszavezetni őket és erősíteni az oktatásukat.

csak ugye hülyeséget beszélni könnyebb, mint utánajárni a dolgoknak.

"A cigánybűnözés fogalma természetesen

nem azt jelenti, hogy minden cigány bűnöző lenne. Nem jelenti tehát sem a cigányság kollektív megbélyegzését, sem rasszizmust, hiszen a jelenség mögött nem genetikai meghatározottság, hanem sajátos szociokulturális háttér értendő."

a 41. oldalon egy oldalban összefoglalták a lényeget, ha veszed a fáradságot, elolvasod, mik az elképzeléseik.


"Nem mondom hogy nincsenek jó ötleteik de a 2010-es programban vannak kis jó ötletek és sok hatalmas, nagy pénzt mozgató őrültségek!!! "


tudsz mondani konkrétumokat a cigánypolitikájukban, ami szerinted költséges és hülyeség?


"Csak megjegyzem: a magyar ember is lop, csal és hazudik. Sokan még jobban, mint a kisebbség! Csak ez nem tűnik fel a Jobbiknak."


csak megjegyzem, hogy ez feltűnt a jobbiknak, ezt hívják politikusbűnözésnek, amire nagy hangsúlyt fektetnek, csak megint utána kéne nézni ugye, meg annak, hogy mi a cigánybűnözés fogalma...


"Hagyjuk már ezt a Jobbik programját! Túl sok a zsidó, és a cigány, és ők a felelősek mindenért. Ha kevesebb lesz belőlük, akkor jobb lesz. Ennyi a program! Elég primitív egyrészt, másrészt meg egyszer már ki lett próbálva, és rossz vége lett."


kérem az idézetet a programjukból, ahol ezt állítják. ja hogy utána kéne nézni, és nem médiahisztiket visszhangozni...


"Nem, viszont a magyaroknak sem kell elnézni. Viszont te kimondatlanul azt állítod, csak a cigányt kell üldözni, a magyart nem ha bűnöz! A bűnözőt üldözni kell, nemzetiségtől függetlenül, kár ebből kisebbségi kérdést csinálni."


ez jellemzően ballib gondolkodás. megint mások szájába adunk hülyeségeket, ami ellen sápítozunk. egyrészt nem mondott ilyet, másrészt meg a börtönök 80-90%a kb cigányokkal van tele. ahhoz képest, hogy állítólag miylen kevesen vannak. jellemzően nem a magyarok csinálják azt, hogy "mennyiazidő/aggyácigit" vagy "köcsögmagyar megdöglesz", színesfémlopás/antiszociális kötekedés/gyilkolás/segélybőlélés, stb...


utána kéne járni a cigánybűnözés fogalmának és nem hülyeségeket terjeszteni.

"Ott van elb*szva az egész, hogy ideológiai kérdést próbálnak csinálni egy közbiztonsági problémából. Mindkét oldalon."


ezt nem értem. hogy lehet valamit megoldani ideológia(álláspont) nélkül?


"Azt hiszem a kérdéssel kapcsolatos kommentek jól mutatják sajnos miről szól a program valójában!


Egy Jobbikos sem hozott fel gazdasági kérdést vitának hanem csak ment a cigányozás...

Na hát erről szól akkor az új programjuk?"


mekkora barom vagy...

1 olvasd már el legalább a jobbik programját, ha már azt fikázod. tele van gazdasági dolgokkal, csak ugye azt nem akarod meglátni mert akkor nem lehet nácizni. tudom úgysem fogod megtenni.

2 azért mert a cigányságról beszélünk, miért kéne más kérdést felhozni? ha egyszer a probléma főképp kulturális jellegű, nem gazdasági, akkor miért a gazdaságról beszéljünk? értem én, hogy a szegény ember valószínűleg azért lop, mert nincs más, de ha a cigányok támogatásokat kapnak, és elmennek elpiálni meg villákat vesznek meg bmwt belőle, és úgyis antiszociálisak, akkor mi az új kifogásod? ja utáljuk őket, azért nem kapnak munkát, nem is azért, mert közmunkával keresnek pl minimálbért (jobb esetben), segéllyel meg százezreket kapnak. szó szerint, persze ennek is utána kéne járni. magyar szegény ember meg nem is létezik ugye, ezért nem bűnöz...

3 honnan a fészkes fenéből tudod te ki a jobbikos és ki nem? a gazdaságról beszélgető jobbikos paranormális jelenség?

4 mi köze a jobbikszimpatizánsok véleményének a jobbik programjához?


a ballib agymosottaknak olyan jó képességük van arra, hogy a lehető legtöbb baromságothordják össze a legrövidebb hozzászólásban.


"Akkor kedves kérdező én most konkrétan felteszem neked a kérdést: milyen módon kívánja a Jobbik a kisebbségi műnözést megfékezni?"


jobbik program 41. oldaltól

2012. dec. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Andizsuzsi ***** válasza:
69%

Elolvastam a Jobbik programját a témával kapcsolatban.


1. pont: listázni kell a cigányokat családi állapotukra, iskolai végzettségükre, bűnözéshez való vizsonyukról.

Amelett, hogy ez simán alkotmányellenes, ki dönti el, hogy ki a cigány?


2. pont "A cigánybűnözés felszámolása céljából szükségesnek tartjuk a rendőrség megerősítését és a csendőrség felállítását"


A rendőrség - csendőrség max. az elkövetőket tudja elkapni, a bűnözést eddig sem tudta megszűntetni


"A szociális segélyek helyett munkát, adott esetben közmunkát kell adni mindenkinek, aki képes a munkavégzésre."

Egyetértek. Nem cigányoknak sincs munkája. A cigányoknak miből lesz?


"A megélhetési gyermekvállalás visszaszorítása érdekében a családi pótlékot a 3. gyermektől felfelé adókedvezménnyé

kell alakítani."


Egyetértenék, ha lenne munka, és olyan fizetés, amiből az adókedvezményt érvényesíteni lehetne. Ma sincs, a tisztességesen dolgozóknak sem.


"Az erőltetett integráció helyett a differenciált oktatást támogatjuk - A cigányság integrációja a többségi társadalomba való beilleszkedést jelenti, amit már kis gyermekkorban el kell

kezdeni, az óvodában, az iskolában."


Ellentmondás. Ha nem nevelkedik a gyerek integráltan, akkor hogy lehet elvárni a beilleszkedését a többségi társadalomba?


"Az iskolai közösségi normákat rendszeresen megsértőkkel szemben szükség van hatékony szankciórendszerre (kizárás

a tanításból" - Most komolyan. Ettől fog megszűnni a bűnözés?


"Ehhez szükséges az állami ösztöndíjrendszer felélesztése, amely már az általános iskola végén fel tudja karolni az arra

fogékonyságot mutató, tehetséges cigánygyerekeket, illetve akár külön középiskola létrehozása, ahol speciális előképzést" - van ilyen rendszer, Arany János Tehetséggondozó Programnak hívják.


"Azonnali megoldásként – alkalmassági felmérést és tanfolyami képzést követően – munkába kell állítani képesítés nélküli cigány pedagógusokat"


Képesítés nélküli pedagógus nincs. Pedagógus az, aki pedagógus végzettésggel rendelkezik. Mire megoldás az, ha a szegregáltan nevelt cigány gyerekeket felkészületlen emberek tanítják?


"A jelenlegi Országos Cigány Önkormányzatot fel kell oszlatni"

A demokrácia csúcsa. Gratulálok.

2012. dec. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"listázni kell a cigányokat"


na már megint ez a "listázás" - lehet nácizni. az meg hogy mi a cigányság valós felállása, nem számít. ilyenkor mindenki annyira tudja az emberi jogokat, amikor bárki felvehet cigánysegélyt, meg az kerül börtönbe aki védni meri magát egy cgyilkostól akkor senkit se érdekel.


ugyanolyan elven működne, mint a cigánysegélyek: ahhoz, hogy segélyt kapjon, cigánynak kell vallania magát és bele kell mennie egyéb felmérésbe is. nyilván ha valaki nem kíván segélyt kérni, ebbe a körbe tartozni, akkor magyarnak vallja magát, vagy tartózkodik.

igazság szerint tehetnénk úgy, mintha a cigányság kérdése nem jelentene különböző kultúrát, és nem kellene ezt a hátteret nézni a cigányság-helyett "társadalmi/gazdasági probléma" esetén, de az igazság az, hogy amíg a magyar gyerek tanulni és dolgozni akar, a cigáyn meg azt látja otthon, hogy egyik szülő se tanult, sosem dolgozott, akkor az már a cigány gyerek jövőjét itt elásta. itt azonosságot vonni egy átlag magyar családdal szerintem képmutatás, nem csupán naivitás.


továbbá a családi állapot is rohadtul magánügy, mégis midnenkiről adatot gyűjtenek, ha segélyeket küld ki nekik az önkormányzat. megnézik, milyen anyagi körülmények közt élsz, kikkel élsz együtt stb, mert ezek alapján döntenek arról, juttatnak e valamit. pedig az meg a magánszféra megsértése (elvileg semmire se vagy köteles, csak akkor nem kapsz segélyt). azt felejtsd el, hogy emberi jogok meg társadalmi biztonság problémamentesen együtt megvannak. ha egy olyan államot akarsz, ahol diverzitás van, de társadalmi biztonság is, akkor kénytelen vagy "dktatorikus" eszközöket bevetni, mint pl az állampolgárok után való kémkedés, emberi jogainak megsértése (pl börtönbezárás). abszolút szabadság csak társadalmi bizalom alapján létezhet, annak meg eszmei homogenitás az alapja.


"csendőrség max. az elkövetőket tudja elkapni, a bűnözést eddig sem tudta megszűntetni "


ezt mire alapozod? a csendőr csupán képzésében és vizsgált területében térne el a rendőrtől. nem értem ez mitől jelent kevesebb sikert, vagy hogy jön ide akár a történelem.


"Egyetértek. Nem cigányoknak sincs munkája. A cigányoknak miből lesz? "


sőt, szerintem ez az egyik kulcsfontosságú kérdés az országban, amihez szervesen kapcsolódik az oktatás, az egészségügy, a közrend...


"Egyetértenék, ha lenne munka, és olyan fizetés, amiből az adókedvezményt érvényesíteni lehetne. Ma sincs, a tisztességesen dolgozóknak sem. "


többek közt munkahelyteremtés, 12. oldal - ezzel szemben pl az elkobzott, majd privatizált földeket, gyárakat sorra adják el jeleleg. itt egyébként igaz én bele tettem volna pl az elektronikai-számítástechnikai ipart is, mert az viszonylag könnyűiparnak számít, és elég jó képzés is van ehhez. rengeteg magyar feltaláló, ötletgazda van, csak senki se támogatja őket.


"Ellentmondás. Ha nem nevelkedik a gyerek integráltan, akkor hogy lehet elvárni a beilleszkedését a többségi társadalomba? "


nem szegregációt, hanem differenciált oktatást írtak. ennek csupán annyi a lényege, hogy ne erőltessék ott az integrációt, ahol nem megy (mert az a többiek rovására megy. pl közismertt jelenség, hogy "cigányok vannak az xy iskolában, irassuk át a gyereket" és többnyire okkal teszik, mert jópár balhén túl van az iskola). a közösségképes cigányok integrálódhatnának, az antiszociálisok szegregált oktatási környezetbe kerülnének, súlyos esetben nevelőintézetbe. ugyanez a szegregáció figyelhető meg a bűnözők esetén is, pl amíg elzárva vannak, tanulhatnak a börtönökben, úgy, hogy senkit se szúrkálnak halálra közben. ha jól viselkednek, akkor szabadok lesznek, ha nem, akkor szigorított börtönbe mennek. ez megint igazságtalannak tűnik, de a demokráciában a többség uralkodik, tehát akit antiszociálisnak tartanak, kirekesztik különböző módokon - ettől függetlenül meg kell adni nekik más területen a fejlődés lehetőségét.


"Most komolyan. Ettől fog megszűnni a bűnözés? "


nem, de legalább a többi gyerek nyugodtan tanul. minek járjon iskolába, ha úgysem tanulni megy oda? itt kerülhet szóba a cigányiskola, vagy a nevelőintézet, ahol agresszív gyerekekere specializálódnak.


"van ilyen rendszer, Arany János Tehetséggondozó Programnak hívják. "


tudtommal ez a program nem a pedagógusok képzését támogatja - ha jól értelmezem


"Képesítés nélküli pedagógus nincs. Pedagógus az, aki pedagógus végzettésggel rendelkezik."


ez tényleg hülyén van megfogalmazva így, de sejtem mit akarnak. valamiféle gyorsképzést arra, hogy cigány pedagógusokat állítsanak a nevelés soraiba. tulajdonképp annyival másabb ez, hogy valószínűleg élne a cigány szimpátia dolog, meg a kultúra ismerete, de hogy pontosan mi lenne a feladatuk, az nem derül ki. ez talán egy fajta szegregált nevelésben való kulturális vagy viselkedésterápiának tudnám elképzelni, tehát nem oktatnának, hanem foglalkoztatnának.


"A demokrácia csúcsa. Gratulálok."


egy idézettel válaszolok, ugyanis rendre szétválasztod a mondatokat: "Olyan új érdekképviseleti rendszert kell kialakítani, amely elődjével ellentétben

nem merül ki az erre a célra szánt közpénzek eredmény nélküli felélésében."

ugyanis a jelenség szép kombinációja a cigánybűnözés és a politikusbűnözés témájának.

persze ez hasonló óhaj, mint a rendszerváltás befejezése, ugyanis afelett sem dönthetnek, hogy korrupt politikusok szétlopják az országot vagy eltűnjenek a színről. megjegyzem vagyok annyira pessziista, hogy szerintem az új rendszer sem lenne korrupciótól mentes.

2012. dec. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Andizsuzsi ***** válasza:

Az a baj, hogy neked (és a Jobbiknak) szilárd meggyőződésed, hogy lehet úgy gyereket nevelni a társadalomba való beilleszkedésre, hogy elkülöníted a többi gyerektől (speciális iskolák, büntetőotthonok), sőt az oktatásból kizárod, de ha felnő, akkor hipp-hopp, máris tudni fogja, hogy kell jó állampolgárnak lenni.

Az Arany János porgram a hátrányos helyzetű, nehéz szociális körülmények között, erős lemaradásban lévő, de tanulni akaró gyerekek programja.

Nem hiszem, hogy külön kellene a cigányok oktatására pedagógusokat képezni.


Nem tudok Magyarországon olyan segélyről, amit azért lehet igényelni, mert cigány valaki, ha te tudsz, világosíts fel.


Az érdekvédelmi szervezetek maguktól alakulnak, a saját védelmük érdekében. Az, hogy a Jobbik feloszlatná a cigány önkormányzatokat, és maga állítana helyettük másikat, nem ez a kategória.


Változatlanul nem látom, hogy azon kívül, hogy elzárom, kizárom, megbüntetetm, fenyegetem, lenne bármi érdemi elképzelésük a témában.

2012. dec. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy neked (és a Jobbiknak) szilárd meggyőződésed, hogy lehet úgy gyereket nevelni a társadalomba való beilleszkedésre, hogy elkülöníted a többi gyerektől"


veled meg az a baj, hogy azt hiszed, mindenkit integrálni lehet


"Nem hiszem, hogy külön kellene a cigányok oktatására pedagógusokat képezni. "


persze, lehet átlagos pedagógusképzéssel is nekilátni, legfeljebb eleinte tapasztalatot kell szerezniük a cigányság sajátosságairól.


"Nem tudok Magyarországon olyan segélyről, amit azért lehet igényelni, mert cigány valaki, ha te tudsz, világosíts fel. "


itt van egy pár: [link]


hogy minek nevezed, az mindegy, néhol feltüntetik a hátrányos helyzet szókapcsolatot, de a lényeg, hogy pénzt kapsz azért, mert cigánynak vallod magad:

"Roma származású középiskolai hallgatók továbbtanulását támogató tehetséggondozó, vállalati mentoring és ösztöníj"

"hátrányos helyzetű, magukat cigánynak valló középiskolai tanulók részére "


erre is fel lehetne hozni, hogy "ki dönti el ki a roma meg ki nem"

esetleg itt is lehetne maszatolni, hogy ugyan mi ez a megkülönböztetés, miért kell cigányozni, miért nem egyenlő mindenki és emberi jogok...

ne csak akkor legyen valaki roma, amikor segélyhez kell felvállalni a származást. vagy ne számítson a származás, (ami emberi jogilag igazságosabb, de szociálisan nem) vagy vállalja fel mindenki segélyek és szankciók terén is (itt fordítva).


jó példa erre a volt lmps faith balázs esete, aki zsidó származása ellenére gond nélkül vett fel cigányoknak szóló támogatást. persze ez is csak a barikádon volt olvasható, onnan vették át más oldlak: [link]

az eset pikantériája, hogy "már megint" egy zsidóról van szó, és bizony a zsidó közösség honlapján ott szerepel faith balázs elérhetősége, tehát nem kacsa. [link]

itt szépen meglátszanak a témaátfedések. és lehet megint nácizni, de ez tény.


itt csak arra akarok rámutatni, hogy gátlástalanul visszaélhet bárki ezekkel a támogatásokkal.


"Változatlanul nem látom, hogy azon kívül, hogy elzárom, kizárom, megbüntetetm, fenyegetem, lenne bármi érdemi elképzelésük a témában."


az előző hozzászólásodban még 1-2 ponttal egyet is értettél feltételesen. most meg teljesen mást állítasz. ez a beszélgetés így komolytalan lesz. szerintem te nem is akarsz látni semmit. ez szemellenzősség.

2012. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!