Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik programját miért...

A Jobbik programját miért tartja a kormány provokációnak, amikor a kisebbségi bűnözést próbálja megfékezni?

Figyelt kérdés

Mert szerintem van kisebbségi bűnözés.


Egy Jobbik párti kérdező


2012. dec. 17. 22:26
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"tudsz mondani konkrétumokat a cigánypolitikájukban, ami szerinted költséges és hülyeség? "


Amikor az egész országra vonatkozó és minden gazdasági szegmenst együtt kezelő programról beszélek és a jobbikosok ez alatt csak a cigánypolitikát értik... Nah az megint igazolja az írásomat!!! Ennyit az orvos(jobbik) és betegek(jobbikosok) kapcsolatáról...


Nah látom nem olvastad el a kommentemet rendesen pedig tized annyit nem írtam mint te :))


A cigánykérdés a munkahelyteremtés, nemzetközi versenyképesség, eladósodottság, diákösztöndíj és millió más dolog mellett másodlagos!!


Talán ha nem 95%-ban cigányokra épülne a retorika akkor nem gondolnák az emberek hogy 95%-ban nem értenek a gazdaság irányításához...

2012. dec. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Andizsuzsi ***** válasza:

"az előző hozzászólásodban még 1-2 ponttal egyet is értettél feltételesen. most meg teljesen mást állítasz. ez a beszélgetés így komolytalan lesz. szerintem te nem is akarsz látni semmit. ez szemellenzősség.2


Valóban nincs értelme. Ha szerinted az, hogy a tanulni akaró, középiskolába járó cigány gyerekek támogatása jelenti szerinted a cigányok segélyezését, akkor valóban nics miről beszélnünk.

Hogy a zsidók meg hogyan keveredtek ide, mondhatnám, hogy nem tudom, de persze Jobbik szimpatizánsok esetében előbb-utóbb kibújik az is. Szegedi után meg szerintem főleg befejezhetnétek a más pártok tagjai között a zsidók keresését.

2012. dec. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Andizsuzsi ***** válasza:

"igen, tanulni akaró, teljesen normális, hogy pl pakson az általános iskolásoknak is ösztöndíjat kell osztogatni, hogy bejárjanak órákra"


Vagy a szövegértésed nulla, vagy az elvakultságod 100%. Azzal nem tudok mit csinálni, ha te a teljesítmény értékelését segélynek hívod. A paksi iskolások ösztöndíjához legalább közepes tanulmányi eredmény kell, a kitűnő is kap 4000 Ft-ot is havonta, sajnáld tőle.

A szerb ösztöndíjrendszerről nincs mondanivalóm.


Azért arra kíváncsi lennék, ha te nem támogatod az arra érdemes cigány gyerekek pozitív diszkriminálását, viszont támogatod a szegregációt, akkor hogyan képzeled el a beilleszkedésüket. Nagyjából van róla elképzelésem, de kíváncsi vagyok rá, le mered-e írni.

Nem én kezdtem antiszemitázni, te kezdtél zsidózni.

2012. dec. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Azzal nem tudok mit csinálni, ha te a teljesítmény értékelését segélynek hívod."


erről beszéltem, mindegy minek hívod, de már előre láttam, hogy ebbe fogsz belekötni.

ha azt normálisnak tartod, hogy általános iskolások közül csak az kap "teljesítményértékelést" aki cigány, tényleg értelmetlen ezt folytatni.


onnantól kezdve, hogy önmagad cáfolod és kifogásokat keresel, 1 érv sem lesz, csak ilyen szőrszálhasogatások, mellébeszélés és személyeskedés.


"Azért arra kíváncsi lennék, ha te nem támogatod az arra érdemes cigány gyerekek pozitív diszkriminálását, viszont támogatod a szegregációt,"


megint a szájbaadás. ugyanazokban az előregyártott ballib náciképekben gondolkodtok.

mert még mindig nem érted az egész mondanivalóm lényegét. nem az a baj a diszkriminációval hogy van, hanem hogy igazságtalan. azaz olyan ne legyen már, hogy csak akkor cigány amikor segély kell, de amikor a börtönben van, akkor személyiségi jog, meg amikor kormányzatról van szó, kisebbségnek hívjuk stb. ha valóban gazdasági oka lenne a cigányság helyzetének (amit naivitásnak, hazugságnak tartok) akkor nem kellene feltüntetni a cigány/roma szót egyik pályázatban sem, hanem egyszerűen a szegényeket kéne támogatni. de még mindig nem így van, ebből látszik, hogy a cigányság problémája nem csupán gazdasági (munkanélküliség, illetve a munkanélküliségnek is több oka van.)


"akkor hogyan képzeled el a beilleszkedésüket. Nagyjából van róla elképzelésem, de kíváncsi vagyok rá, le mered-e írni. "


újabb szájbaadás. ti ballibek megint jobban tudjátok, hogy a másik ember mit gondol a világról, mint ő maga. kíváncsi vagyok az elképzelésedre.


"Nem én kezdtem antiszemitázni, te kezdtél zsidózni."


pontosan azzal antiszemitázol, hogy zsidózásnak nevezed a zsidó szó leírását, de ez lényegtelen.


az én elképzelésem ha van/ha nincs nem számít. nem az a kérdés, hogy pusztaröcsögei tót péter mit gondol az országépítésről, hanem hogy tudsz-e mondani egyetlen olyan pártot ma magyarországon, aki a jobbikon kívül életképes megoldást tud kínálni, vagy a jobbiknál jobb, részletesebb megoldást tud kínálni a cigányság problémájának megoldására, és ezt le is meri írni?

mert szerintem a jelenlegi kormánypártok közül egyik sem felel meg ennek a kitételnek. innentől kezdve az összes "mi volna ha" feltételezést lehúzhatjuk a wcn.

vagy mondj egyetlen olyan nem kormánypárti tömeget, ami képes lenne ezt megoldani. kíváncsi vagyok, milyen alternatív pártok jöttek létre az utóbbi időben, akik a jobbikkal fel tudnák venni a versenyt.

2012. dec. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Andizsuzsi ***** válasza:

"tudsz-e mondani egyetlen olyan pártot ma magyarországon, aki a jobbikon kívül életképes megoldást tud kínálni"


Egy párt sem kínál életképes megoldást a problémára. A Jobbik sem.

Én leírtam a saját véleményemet a témáról, te a tied mögül egyből kihátráltál. Itt lezártam a témát, nagyon nem vagyunk egy véleményen. Kellemes ünnepeket.

2012. dec. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

nem kihátráltam, csupán józanul tekintek a helyzetre, nem ideológiák és előítéletek mentén, és nem okoskodok fölöslegesen. nekem az a véleményem, hogy 2 féle ember van, az egyik beszél a politikáról, a másik csinálja. mivel mi a beszélősök vagyunk, semmit sem nyom a latba a csevegésünk.


a kérdés nem az volt, hogy "nektek milyen elképzelésetek van a cigányság felzárkóztatásáról".


a kérdés tükrében:

azt megértem, ha boros béla meg pálesz pityu kritizálják a kormányt, és felépítenek képzeletben egy országot, ahol a bárpultosoknak tilos a felsőruha, a sör ingyen van és nincs adó, de abból nem lesz országvezetés.

de amikor úgy bírál egy kormánypárt egy ellenzékit, hogy maga sem rendelkezik kidolgozott cigánypolitikával, az a politikai pályafutás bebukását jelzi.


megjegyzem a jelenlegi események(diáktüntetések) is azt jelzik. a többségi ostobákat kiszolgálni látszó szélkakaspolitika nem fenntartható az ország valódi igényeivel szemben.

nagyon jó lesz, hogy emelik a minimálbéreket, csak ugye ezt megint a cégeknek kell megtermelni, azaz a multikat támogatják.

mint ahogyan a magyar gazdaságot sem azzal támogatják, hogy magyarkodunk egy kisit, pár hónap múlva meg a tesco és az auchan is fogadhat el erzsébet utalványt.

az embereket megint arra veszik rá, hogy menjenek és gazdagítsák tes cohent, aki röhögve vásárolja fel a magyar terményt és kiviszi az árrést.


azt hiszem itt lett sokak számára végre világos, hogy a fidesz (már?) közel sem nemzeti párt. a gyakorlat azt mutatja, hogy ma a jobbik a legéletképesebb párt, szemben az impotens mszpvel és a szélkakas fidesszel.

úgy mellesleg jávor benedek azon dolgozik, hogy ne essen szét az lmp, de ők már elhanyagolhatóvá váltak.

ha a jobbik programja hiányosságokkal is rendelkezik, még mindig a legéletképesebb a többiek közül. aki kritizálja, az mutasson fel jobbat, de ne kocsmaelméletek szintjén, hanem kormányképes párt keretében.

2012. dec. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!