Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan nehéz dolog...

Miért olyan nehéz dolog megtisztelni hazánkat, Magyarországot azzal, hogy vigyázzva, azaz mozdulatlanul, oldalra zárt egyenes, vagy imára kulcsolt karral állunk ÉS éneklünk a Himnusz alatt?

Figyelt kérdés
Szomorú, amit a legtöbb helyen látok, főleg nyilvános rendezvényeken. Úgy érzem, hogy divatba kezd jönni a tiszteletlen mocorgás, vakarózás, BESZÉD (!) a Himnusz alatt. És a gyerekek is ezt látják, senki nem tanítja meg nekik, hogy nem rohangálunk ebben a 2 percben, nem játszunk, nem beszélgetünk, hanem mozdulatlanul, egyenes tartásban állunk. Undorítónak tartom. Ennyit ki lehetne bírni, ennyivel meg lehetne tisztelni hazánkat. 24 éves lány vagyok, nem vagyok egy őskövület, de engem még úgy tanítottak, hogy a Himnusz alatt nemhogy mocorgás nincs, de ha viszket valami, azt is bírjam ki, halasszam a Himnusz utánra. Az embernek önkéntelenül is bemozdul egy-egy izma, elkezd viszketni az orra, ha mozdulatlanul akar lenni, de ezeken úrrá kell tudni lenni, és bizony mondom, hogy amióta négykézlábról felhúztam magam és megtanultam állni, azóta pislogni se merek a Himnusz alatt, úgy belémnevelte ezt az én drága Édesanyám. Sőt, azt is megtanultam, hogy imára kulcsolt kézzel is énekelhetem, hiszen az egész egy imádság, egy könyörgés Istenhez: Isten, áldd meg a magyart. Ha a magyar nem tiszteli a saját hazáját, akkor ki fogja?
2009. aug. 23. 23:29
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
56%

Azt a mindenit, mekkora erkölccsősz lett it mindenki hortelen. Jól esik néha összejönni, és szomorkodni azon, hová fajul még ez a világ, és hogy ezek a mai fiatalok már nem tudják az illemet, blablabla...

No, én 23 éves lány vagyok, és igen, engem is úgy tanítottak, hogy Himnusz alatt vigyázz, énekel, vagy meg sem pisszen.

Ezt kb. általános iskolás koromban még be is tartottam, aztán rájöttem, hogy jobb, ha nem énekelek... A vigyázállás megmaradt, de nem gondolom, hogy az ember a hazáját tisztelné meg ezzel, inkább az ünnepnek szól. Én legalábbis egy ilyen búvalba**ott Himnuszon inkább elsírnám magam, minthogy feltörjenek a hazafias érzelmeim...

Imára kulcsolt kéz? Váááá... Utálom a kereszténységet, kösz, nem. Én is szoktam imádkozni, de gyűlölöm, hogy állandóan rám akarják erőltetni ezt a keresztény agyrémet.

A beszélgetést nem díjazom, szerintem is ünneprontás, de az, hogy az ember meg sem mozdul, mintha csak a kivégzőosztag sortűzére várna, vagy katonaként fejlődne alakzatba, na, ez megint túlzás, és szerintem hihetetlenül ódivatú. Nem díjazok semmiféle katonás fegyelmet, max. a katonák részéről.

Hú, most nagyon-nagyon le leszek pontozva, de tudjátok mit? Xarom le. Már Horatius is ki volt akadva, hogy a "mai fiatalok" milyen "elkorcsosultak". Az meg nem tegnap volt... Szerintem ez a tény megengedi, hogy levonjuk azt a következtetést, hogy a most erkölccsőszként beszóló búvalb*szott übermagyarok is ugyanolyan elkorcsosult népek a szüleik szempontjából, mint a maiak, akik történetesen nem állják végig a Himnuszt.

2009. aug. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
45%
... mármint "erkölcscsősz lett itt hirtelen"
2009. aug. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
84%
Engem is úgy neveltek, hogy a Himnusz alatt nincs pisszenés sem. Sőt, akkoriban még a szovjet himnusz alatt is vigyázzban kellett állni, és eztán jött az internacionálé... Nem tartok meg mindent azokból a dolgokból értelemszerűen. A Himnuszt felállva hallgatom - kivéve persze a műsorzárásos himnuszt - de nem állok vigyázzba, ha viszket az orrom, azért nem szenvedek. Énekelni is szoktam. Ha nem is egy vidám darab mostani formájában, mégiscsak a himnuszunk és kis pont vagyok ahhoz, hogy ezt bíráljam. A gyerekemnek is így fogom tanítani, sőt időnként a páromat is megkérem, hogy álljon mellém. Pl. az újévi himnusznál.
2009. aug. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
40%

Engem nem hat meg különösebben a Himnusz.

Nem szeretem ezeket a formaságokat.

Ha te meg sem mert psszenni, az édesanyád érdeme, hogy jól "kondícionált".

De ha valakit ez nem hat meg szívből, akkor miért kéne úgy viselkedni, mint pl. Orwell 1984-ébén? Szerintem ez ijesztő.

Te attól ugyanúgy hallgathatod és átszellemülhetsz, hogy más nem teszi. Nem vagyunk egyformák.

2009. aug. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
28%

Volt egy himnusz a Magyarország-Szerbia vízilabda meccs előtt, ami szerintem sokkal jobb!

Azt kéne lejátszani minden ünnepségen, sokkal jobb a hangulata, valamint nem az az ódivatú.

2009. aug. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
80%

egyetértek a kérdés írójával.

mi tavaly szilveszterkor egy szórakozóhelyen ünnepeltünk, a helyiségben kb 20an voltak, abból a 20ból éjfélkor csak mi 3an meg még egy fiatal pár állt remdesen a Himnusz alatt. a többiek vagy részegen ordították v szartak az egészbe.

egy 14-15éves lány meg Himnusz alatt odafordul hozzánk (miközben mi rendesen vigyázzba állva énekelünk):

- mi van itt, miért álltok vigyázzba?

(Himnusz vége után válaszolunk) - hát tudod ment a Himnusz...

- nah és, akkor mi van? én leszarom..


no comment.

2009. aug. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
57%

"Én legalábbis egy ilyen búvalba**ott Himnuszon inkább elsírnám magam, minthogy feltörjenek a hazafias érzelmeim... " - A hinmusz nem diszkózene b.zmeg! :@ A Föld egyik legszebb himnusza a miénk, mi nem dicsőítjük magunkat, nem éltetjük magunkat a himnuszban, csak egyszerűen "Isten, álld meg a magyart"....inkább te vagy búvalb.szott, nem a himnusz.

"Imára kulcsolt kéz? Váááá... Utálom a kereszténységet, kösz, nem." - Akkor nem csodálom ha nincs benned semmi tisztelet a magyarság iránt, pedig mi egyistenhívők voltunk már a honfoglalás előtt is, de te ebben si sötét vagy, látom. Amúgy miben hiszel? Biztos te is a mostanában annyira divatos wikkában vagy vikinghülyeségben? Germán vagy vagy kelta? Mert tartok tőle kiröhögnének téged a valódi germánok és kelták, ha keletbalti/türk magyar létedre nekiállsz germánkodni, keltáskodni, sajnálom, ez van.

Elég szomorú, hogy huszonévesen ennyi eszed van.

Az ilyen emberek minek vannak egyáltalán? Miért nem mész el más országba? Ahol valami "bulizósabb" himnusz van?


Mehetnél, igazán, az ilyen emberek miatt mint te, kell szégyenkeznem ha eléneklem a himnuszt, mert az ilyen gyökerek röhögnem rajtam a himnusz éneklése miatt.....sörrel és cigivel a kezükben, belőve, és még én kérjek elnézést istenfélő magyar létemre...Menjetek ti a büdös p.csába

2009. aug. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
85%
Ákorgó: Operai "ordibálás", amikor énekelnek. (Szerintem nem az, csak a kérdező nem tudta, hogy mire gondolok.)
2009. aug. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
75%

én is így tanultam, ahogy te, és bár gyerekkoromban még azt mondták, énekelni nem muszály, olyan 13-14 éves korom óta mindig éneklem kivétel nélkül, nem érdekel, hogy az előttem álló hátraforgolódik e (volt már rá példa nem egyszer)....ha a tv-ben hangzik el, akkor nem szoktam felállni én sem, kivéve az újévet...


(20/L)

2009. aug. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
41%

Ha úgy vesszük, akkor ki a tisztességesebb? Aki lesz.rja és úgy is tesz, vagy aki lesz.rja és közben csendben megáll? Akik a Rákosi vagy a Kádár rendszerben üvöltve énekelték az internacionálét, azok mind hithű kommunisták voltak?

Aki vigyázzban áll az biztos, hogy mind valamilyen a kérdésben szereplő pozitív gondolatokat és hozzáállást mutat?

Az is érdekes, hogy aki nem keresztény a szó hagyományos értelmében, az rögtön kelta majmoló és részeges drogos? És menjen a p.csába?

Képzelem, hol tartana most a kereszténység, ha Jézus is így állt volna azokhoz, akik nem úgy gondolkodtak volna, mint ő! Vagy a magyarság, ha rengeteg dúlás után nem fogadott volna be különböző kultúrájú, vallású népeket rendre az országába...

A Himnusz pedig egyben gyönyörű és bús, mint a magyar lélek is. Én se tudnék elképzelni egy olasz himnusz féle indulót a magyaroknak, de valljuk be, hogy tényleg bús. Attól pedig, hogy valaki a búvalb.szott szót használja a bús helyett, az még igaz.

A másként gondolkodásra bármennyire is csábító, nem a kirekesztés - "Menjen a p.csába!" - és alázás szerintem a megfelelő válasz, hanem a pozitív példamutatás, ebben az esetben magyarságból és kereszténységből. Már, ha tényleg Isten félő magyar ember valaki.

2009. aug. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!