Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan nehéz dolog...

Miért olyan nehéz dolog megtisztelni hazánkat, Magyarországot azzal, hogy vigyázzva, azaz mozdulatlanul, oldalra zárt egyenes, vagy imára kulcsolt karral állunk ÉS éneklünk a Himnusz alatt?

Figyelt kérdés
Szomorú, amit a legtöbb helyen látok, főleg nyilvános rendezvényeken. Úgy érzem, hogy divatba kezd jönni a tiszteletlen mocorgás, vakarózás, BESZÉD (!) a Himnusz alatt. És a gyerekek is ezt látják, senki nem tanítja meg nekik, hogy nem rohangálunk ebben a 2 percben, nem játszunk, nem beszélgetünk, hanem mozdulatlanul, egyenes tartásban állunk. Undorítónak tartom. Ennyit ki lehetne bírni, ennyivel meg lehetne tisztelni hazánkat. 24 éves lány vagyok, nem vagyok egy őskövület, de engem még úgy tanítottak, hogy a Himnusz alatt nemhogy mocorgás nincs, de ha viszket valami, azt is bírjam ki, halasszam a Himnusz utánra. Az embernek önkéntelenül is bemozdul egy-egy izma, elkezd viszketni az orra, ha mozdulatlanul akar lenni, de ezeken úrrá kell tudni lenni, és bizony mondom, hogy amióta négykézlábról felhúztam magam és megtanultam állni, azóta pislogni se merek a Himnusz alatt, úgy belémnevelte ezt az én drága Édesanyám. Sőt, azt is megtanultam, hogy imára kulcsolt kézzel is énekelhetem, hiszen az egész egy imádság, egy könyörgés Istenhez: Isten, áldd meg a magyart. Ha a magyar nem tiszteli a saját hazáját, akkor ki fogja?
2009. aug. 23. 23:29
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
34%
Az, kedves utolsó, rám céloztál végig az írásodban, igazat adok részben neked, csak tudod senkinek nincsenek kötélből az idegei, és kicsit elgem van már amikor a diszkóból kieső suhancok még az emberen röhögnek, meg még az embert nézik hülyének...
2009. aug. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
31%

Hát, nem csalódtam, kedves 11.57-es, számítottam ilyen hangokra. Igen, pont az a búvalb*szott übermagyar-típus vagy, akik kétségbeesve lehazaárulózzák, leidegenszívűzik azokat, akik nem úgy gondolkodnak, mint ők, és felszólítják őket, hogy takarodjanak innen. Tipikus, mondom...

Figy, ha neked tetszik az, hogy szinte dédelgeted a kisebbségi komplexusodat és mindenben történelmi átkot sejtesz, valamint szentül meg vagy győződve arról, hogy aki magyar, az egyenesen büszke arra, hogy őt mindenki eltapossa (most éppen a zsidó, a cigány van soron, mint első számú közellenség, harminc éve a ruszkik voltak, előtte a németek, az előtt a törökök, az előtt a tatárok...), és kéjesen fürdőzik az önsajnálat tengerében, akkor az a te magánügyed. Te érezheted magad rosszul emiatt, Kölcsey is nagyon élvezné, hogy a death-metal-őseposznak is beillő költeménye egy egész nemzetet, egy országot határoz meg. Mert miről szól a Himnusz? Arról, hogy minket mindenki utál, és úgyis meghalunk a saját hülyeségünk miatt, a külföldiek meg jót röhögnek rajtunk. Ennyi. Ez mitől lelkesítő? Mitől vált ki hazaszeretetet? Normális, egészséges lelkű ember ettől legszívesebben a kardjába dőlne, nemhogy tettekre sarkallná... És még azt mondod, hogy nem búvalb*szott a szöveg?

Köszi, hogy lebunkózol, tényleg nem várok mást. Akinek vannak életcéljai, és nem hajlandó belesüppedni az önsajnálatba, az tényleg idióta, igaz?

Bulizós himnusz? Ja, igen, az olaszoknak jól áll. De vannak borzasztó jó himnuszok is, amik nem "bulizósak", hanem gyönyörűen emelkedettek, mégsem pályáznak a "legjobb death-metal-dalszöveg" címre. A Wikipédián fenn van egy csomónak a szövege, ajánlom olvasásra. A nagy részük arról szól, hogy mennyire szeretjük a hazánkat, egymást, és milyen jó itt élni, büszkék vagyunk a történelmünkre, legyen az bármilyen... A magyar meg arról szól, hogy mindenki utál mindenkit, és rajtunk már a Jóisten sem segíthet. Óriási... Bocs, de én ehhez nem asszisztálok. Régebben sírtam a Himnuszon, mostanában, mióta elég sokat hallgatok death- illetve black-metált, már nagyot virulok a szövegen. Szerencsée a vigyorgásomat mindig el tudom rejteni. Emiatt még komikusabb az egész...


"Akkor nem csodálom ha nincs benned semmi tisztelet a magyarság iránt, pedig mi egyistenhívők voltunk már a honfoglalás előtt is, de te ebben si sötét vagy, látom."


Persze, a magyarok már Jézus előtt is keresztények voltak. Logikus.

Azt mondom néked, hogy lehet, én is egyistenhívő vagyok, csak nem keresztény. Na, ezt hová teszed? Aha, biztos zsidó... vagy muszlim... Tökmindegy, aki nem úgy gondolkodik, mint te, az pusztuljon. - Jézus, aki maga a megbocsátás, a szeretet, a fordítsd-oda-a-másik-orcádat-is-filozófia feltalálója - tapsikolna örömében, ha ezt hallaná... :P Többek között emiatt a hozzáállás miatt sem vagyok keresztény, bár ez nem annyira tartozik a tárgyhoz.


"Nem vagy keresztény = biztos valami elb*szott keltamániás vagy." Oké, megadom magam. :) Ha te mondod, biztos az vagyok. :) Igen, annyi eszem mindenképpen van, hogy nem állok le vitázni olyan dolgokon, amiről nem érdemes. Persze, én vagyok a hülye, megyek is fel a padlásra a kötéllel... Ja, vagy nem, mert azt a magyarok csinálják, hajjajj. Én meg ugye nem vagyok magyar, vagyis nincs jogom magyarként viselkedni. Ezt sem magyarul írom, hanem szanszkritul, csak jó a tolmácsprogim. :P


Hát nézd, ha szégyelled azt, hogy ebben az országban vannak még olyan tettrekész emberek, akik a gyakorlatban akarnak valamit tenni ezért a búvalb*szott országért, akkor hajrá. Én nem szégyellem, hogy nem akarom mindig másra kenni a hibákat, és tehetségemhez mérten megpróbálok segíteni az itt élők sorsán. Nem pedig sírok, a ____________ (és itt tudod, milyen jelző következik, szerintem ez a legtalálóbb az egész országra, és ezért nem jutunk soha egyről a kettőre) Himnuszon, és kesergek, hogy ezek a mai fiatalok már olyan szentséges dolgokat sem tisztelnek, mint a kereszténység meg a Nagy Magyar Nemzeti Búbánat (a. k. a. búvalb*szottság).

2009. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
75%

"Persze, a magyarok már Jézus előtt is keresztények voltak. Logikus"


Én azt írtam hogy monoteisták voltak, nema zt hogy keresztények, nagy a küölnbség! És még te nem vagy hülye :D

2009. aug. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
78%

Atyaúristen...:P Szerinted a monoteista és a keresztény ugyanaz? Miért ne lehetnék egyistenhívő anélkül, hogy keresztény lennék? Te ennyire nem érted az iróniát? Azannya... Keményfejűbb vagy, mint gondoltam. Bár vannak olyan übermagyarok is, akik szerint a magyar az egyetlen ősnép a világon, meg hogy minden nyelv a magyarból százmazik - na, ez má' egó, kírem szípen. :P

Légyszi, tanuld már meg felismerni az iróniát, addig felesleges bármit is vitázni... Főleg lehülyézni valakit, akit egyébként nem is ismersz. Lehet, hogy én vagyok az Akadémia elnöke, vagy ilyesmi, csak éppen ráérő időmben itt osztom az észt, és próbálok kis mécseseket gyújtani a fejekben. Hehe... Sarkítok egyet, ironizálok kettőt, mire a magát irtó okosnak képzelő búvalb*szott übermagyar azt hiszi, hogy én vagyok a hülye, mert összekevertem a monoteizmust a kereszténységgel. Vááá, ez fájt...

2009. aug. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nem éreztem benne az iróniát...és amagyar igenis hogy ősnép, csak nem úgy ahogy magyarázzák, de nem is halszagú szőke finnek vagynuk! Egyébként innentől már céltalan vita, leírtad te is, én is a véleményem, engedjünk inkább teret másokna is h leírják
2009. aug. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
66%

A médiában azt sem volt szabad az elmúlt időben az SZDSZ miatt kiejteni a szánkon hogy MA.......

Mint ma,,,,,,,,ngó vagy ma,,,,,,,gas vagy ma,,,,,,rkól

mert még a szó végéig sem jutottál már is minden voltál csak faszagyerek nem !

2009. aug. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
72%

Tudom, hogy nem ide tartozik, csak az előbb említett SZDSZ miatt jutott eszembe...

A TV-ben láttam, hogy az egyik küldöttgyűlésen a háttérfelirat a következő volt:


PÁRT

LIBERÁLIS

MAGYAR

A


Vagy 5X elolvastam, mire felfogtam.

Melyik nép is ír visszafelé?

2009. aug. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
59%
17:26 te mekkora egy seg*fej voltál most...
2009. aug. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
65%
Amikor áltsuliba jártam, utáltam a Himnuszt, direkt ásítoztam meg mocorogtam alatta, úgy gondoltam, hogy ez csak egy hülye formalitás. Azóta eltelt pár év, és rájöttem, hogy ilyet csak a porbafingó kis sz@rok csinálnak. Egyértelmű, hogyha megszólal a Himnusz, vigyázzba állok, és befogom a számat. Szilveszterkor éjfélén, amikor kocsmába ülök a többiekkel, vagy suliünnepségen - egyre megy. A tiszteletet meg kell adni. Aki nem, azon meg sajnálkozok, és remélem, hogy egyszer megérti, amit én is: hogy ez nem egy hülye formalitás, hanem annál sokkal, de sokkal több...
2009. aug. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
87%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 11:57


"...és még én kérjek elnézést istenfélő magyar létemre...Menjetek ti a büdös p.csába"


igazad van. félned is kell istentől, ha így beszélsz másokkal. mert mint tudjuk a tisztelet csak a keresztényekben lelhető fel, ahogy ez a te példád is mutatja.

2009. aug. 25. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!