Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan nehéz dolog...

Miért olyan nehéz dolog megtisztelni hazánkat, Magyarországot azzal, hogy vigyázzva, azaz mozdulatlanul, oldalra zárt egyenes, vagy imára kulcsolt karral állunk ÉS éneklünk a Himnusz alatt?

Figyelt kérdés
Szomorú, amit a legtöbb helyen látok, főleg nyilvános rendezvényeken. Úgy érzem, hogy divatba kezd jönni a tiszteletlen mocorgás, vakarózás, BESZÉD (!) a Himnusz alatt. És a gyerekek is ezt látják, senki nem tanítja meg nekik, hogy nem rohangálunk ebben a 2 percben, nem játszunk, nem beszélgetünk, hanem mozdulatlanul, egyenes tartásban állunk. Undorítónak tartom. Ennyit ki lehetne bírni, ennyivel meg lehetne tisztelni hazánkat. 24 éves lány vagyok, nem vagyok egy őskövület, de engem még úgy tanítottak, hogy a Himnusz alatt nemhogy mocorgás nincs, de ha viszket valami, azt is bírjam ki, halasszam a Himnusz utánra. Az embernek önkéntelenül is bemozdul egy-egy izma, elkezd viszketni az orra, ha mozdulatlanul akar lenni, de ezeken úrrá kell tudni lenni, és bizony mondom, hogy amióta négykézlábról felhúztam magam és megtanultam állni, azóta pislogni se merek a Himnusz alatt, úgy belémnevelte ezt az én drága Édesanyám. Sőt, azt is megtanultam, hogy imára kulcsolt kézzel is énekelhetem, hiszen az egész egy imádság, egy könyörgés Istenhez: Isten, áldd meg a magyart. Ha a magyar nem tiszteli a saját hazáját, akkor ki fogja?
2009. aug. 23. 23:29
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
35%
a magyar himnusznak nagyon szép a dallama. sajnos a szövege eléggé depis, tele van negatívumokkal. tehát nem is csodálkozom, hogy ennyi a negatív gondolkodású ember MO-on.
2009. aug. 25. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

Nem a Himnusz miatt negatív a magyar emberek gondolkodása, hanem pont fordítva: azért lett ilyen a Himnuszunk is, mert a magyar ember mentalitása eredendően ilyen. Tették ezt a századok, azaz a történelmünk.


A válaszolókat elnézve: elképesztő, hogy mennyi buta ember lett, Kölcsey forog a sírjában. Tisztelet persze a kivételnek. Direkt nem jelölöm meg, hogy mely válaszokra gondolok, hogy ne sértsek meg senkit, akire nem vonatkozik, az úgysem veszi magára. Viszont ez szomorú, és hűen tükrözi mindazt, amit az elején a kérdésben leírtam.

2009. aug. 25. 11:32
 33/38 anonim ***** válasza:
72%
Kedves kérdező, sajnos nem kell csodálkozni. Amíg 23 éves buta titkárnőmaradványok mondhatják meg a névtelen fórumon, hogy mi a b*úvalbaszottság és hogyan értelmezik a Himnuszt, addig lesznek mocorgók és beszélgetők a vigyázzállás alatt.
2009. aug. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
60%

Hehe... Titkárnőmaradék lettem. Ez nagyon oké. :) Még valaki? Zsidó? Cigány? Komonyista? Hazaáruló? Idegenszívű? Naaa, mondjatok még rám ilyeneket! És szavazzatok is le sokszor, mert szeretnék mihamarabb 85%-ra esni. :)

Álszent, demagóg banda... Nem tudjátok eldönteni, mit érdemes tisztelni, és mit nem. Aki élvezetet talál abban, hogy dédelgesse a búvalb*szottságát, és "Magyar Nemzeti Jellemvonásként" értékelje a hülyeséget, az meg is érdemli, hogy az egész életét végigsírja egy rothadó társadalom szemétdombján ücsörögve. Pedig nem lenne nehéz eltakarítani a szemetet, csak akarni kellene, és abbahagyni végre a múlton való siránkozást meg a gyűlölködést. Erre azonban sokan képtelenek. Inkább sírnak, mint egy kupac emós a sötétben, mert nem képesek kicserélni a villanykörtét...

2009. aug. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
81%
Csak én nem értem hogy mi az ördögről magyaráz a búvalb.szott titkárnő?:D
2009. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
61%

A válasz megírásának időpontja: ma 15:26



nekem az az érzésem, hogy a 23 éves értelmesebben írt, mint sok más - akár idősebb - hozzászóló.


ha vki más véleményen van, akkor azt miért kell ocsmány stílusban lehurrogni? talán nem lehet véleménye?

2009. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
42%
Megfogtalak, Endre! :P
2009. aug. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Igazat adok neked mindenben.

2022. jan. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!