Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem termelünk tömegesen...

Miért nem termelünk tömegesen olcsó élelmiszert segélyezettekkel, elítéltekkel?

Figyelt kérdés
Elég sok földet meg lehetne tölteni velük, csak felügyelni kéne. Olcsó élelmiszerre pedig mindig volt, van és lesz igény.
2013. jan. 17. 15:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik ingyen munkaerő, amely olcsón termelne.

A közmunkás bér is 75000 forintra nőtt. Az elítélt rabokat pedig őrizni, szállítani, elszállásolni, etetni kell, amely szintén költséges.

2013. jan. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Attól olcsó valami, ha ott kevés ember tevékenykedik.

Ezért van a permetezés.

2013. jan. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Az elítéltek egy része végez mezőgazdasági munkát. Na nem a rablógyilkosok. Főként olyan elítéltek akik kisebb biztonsági kockázatot jelentenek. Például egy halálos közúti baleset okozása miatt elítélt végezhet ilyen munkát.

Ha figyeled a híreket a BV törekszik arra, hogy minél jobban önellátó legyen a szervezet.

A kertes családi házban élő segélyezettek legalább a

saját ellátásukra termelhetnének. Erre indult is egy program. Állami pénzen vetőmagot és kisállatokat kaptak. Sokan éltek a lehetőséggel.

Persze vannak öntudatos segélyezettek akik felháborítónak tartják a javaslatot, és rendes méteres gaz van a ház mögött a kertben. Nem értünk hozzá. Ez az indoklás.

Néhány éve családi házba költöztem. A sors úgy hozta, hogy méretes kert is tartozik hozzá. Előtte kb. annyit tudtam a kertészkedésről, hogy elvetem a magot, megöntözöm, leszedem a termést. Mégis belevágtam a gazdálkodásba. A szomszéd bácsi sokat segített, mit hogyan kell csinálni. Meg lehet tanulni. Ráadásul jól esik a szabadban végzett fizikai munka 8 óra számítógép után. Egy konyhakert megtermeli egy család nyári zöldség szükségletének jó részét. A termés egészséges és sokkal finomabb mint a bolti.

2013. jan. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
47%

19:43, meg lehet ezt oldani nagyon költségkímélő módon is.


Közmunkás bér!? WTF? Elítélt nem egyenlő közmunkás. Annak semmi értelme hogy sittre vágunk valakit, oszt gazdagabban jön ki mint ahogy bement. Kapjon kenyeret és vizet, cigarettát, ami kell, de lóvét azt ne.


Őrzés: Ezen is lehet spórolni. Megnövelt számú őrszemélyzet helyett videókamerák. Lassan már a seggünkbe is videókamerát szerelnek, ne akarja már senki bemesélni nekem, hogy pont oda ne jutna, ahova kellene. Ami a cellaajtókat illeti, elég valószínűtlen, hogy a rabok ki tudnák nyitni őket. Ha pedig mégis, még mindig csak a cellájából jutott ki, van még 8-10 zárt ajtó a szabadulásig. Másik lehetőség, hogy a falon keresztül, ami megintcsak kivitelezhetetlen. A kézigránátos meg ütvefúrós sajttorták ideje pár száz éve már lejárt. Bőségesen elég egy tömbügyeletes meg egy helyettes, még kamerák nélkül is.

A szállítás megoldható fegyencvonattal is, nagyobb távolságokra.

Az etetés meg...nos, a fejadagok arányban állnának az elvégzett munkával. Ha dolgozik, kap enni. Ha nem, akkor éhendöglik.

2013. jan. 19. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!