Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány mikor látja be,...

A kormány mikor látja be, hogy a fiatalokat nem kényszerrel, hanem munkahelyekkel lehet itthon tartani?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 10:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:
52%

" http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__310.. "


Na neee, belinkelsz egy gyk-s vitát? Sikerült alulmúlnod magad...


"Gyorsan meglovagolod, amíg lehet, ugye?:) Mondtam: valóban hibásan hoztam fel példának a két említett személyt, sajnos nincs a fejemben mindegyikük bírósági perének indulási éve, ellenben korrigáltam magamat, és máris hoztam fel más - eddig általad válasz nélkül hagyott - példát. Ne rágd tovább a csontot, hanem válaszold meg azt, amivel helyesbítettem a mondandómat. Ha csak nem itt is a dacolás a célod mindenáron."


Én csak jeleztem, hogy te hoztad fel, nem én. És csak erre reagáltam. AZt látom, hogy a személyeskedés nagyon megy.


"Adott körülmények között igen. De te ezt nem is fogod megérteni.

[link]

Nekik vajon mi "érdekük" fűződik ehhez? Az igazságszeretetük. "

Igazság? Az, hogy a mi pénzünkből fideszbuszokat küldenek Lengyelo-ba, ők ingyért láthatják Budapestet, cserébe egyszer végig kell menniük a városon. Olyan kis naiv vagy. Kis cuki :D


"És milyen megoldásra számítottál két és fél év alatt? Azt vártad netán, hogy munkahelyek fognak kinőni a földből, és megnő az átlag életkor? Egy vérző sebnél is először a vérzést állítjuk meg, utána varrjuk össze, majd lép a gyógyulás folyamatára. "

Újabb szalmabáb érvelés. Én nekem az a bajom, hogy mindezt ők megoldásként könyvelik el. Most nem munkahelyek teremnek, hanem megszűnnek sorra. Érdekesség: a munkanélküliség %-át tudod hogy sikerült szinten tartani? Nagyon egyszerű: kb. félmillió magyar hagyta el az országot 2010 óta. Ők így nem számítanak itthon munkanélkülinek. Ezen kívül a közmunkát is munkaként könyvelik. És így sikerül a munkanélküliséget konstans szinten tartani. Ha az a félmillió magyar, meg a közmunkások beleszámítanának a munkanélküliségbe, akkor igen csak csehül állna az állam.


A te példádnál maradva: gyakorlatilag az állam gyógyultnak mondja a beteget, holott csak felhelyezett egy sebtapaszt.


"Éppenséggel 25-30 kilométerre van a város, ahova az itt élők többsége bejár dolgozni (te döntsd el, hogy ez közelinek számít, vagy sem, bár megegyezik az ócsai lakópark távoliságával, és ugye ne aszerint alakítsuk a véleményünket valamiről, hogy épp mi éri meg nekünk). És képzeld, egy ideje már működik a dolog, senki nem feküdt még ki a sínekre miatta. "

Csak éppen Budapestre bejutni 20-30 km-ről lehetetlen, olyan dugó van reggelente. A vonat is kb. fél órát-3/4 órát megy a városban, mire valamelyik pályaudvarra bejut. És akkor még mindig nem vagy a munkahelyeden. Egyedül olyan helyekről lehet könnyen bejutni, ahol már van HÉV közlekedés, azzal ritkán van baj. Ócsáról nincs hév.


"De azért előre jó dühöngeni miatta, ugye?:)"

Újabb személyeskedés. Köszönjük Emese.


"Vagy éppen az, hogy az illető elveszítette a munkáját, a törlesztőrészletének kamata pedig 50%-kal nőtt..."

Ha 50 %-al nő a törlesztőrészlet kamata, még akkor is kell tudnia fizetni. Mi anno számoltunk ezzel, pedig se bankár se közgazdász nincs a családban. Mindig kell tartalékot hagyni.


" Megint bármiféle alátámasztás nélküli, magánvéleményekkel érvelsz. Aki a medencéje fűthetőségére, vagy a balatoni vitorlására vett fel hitelt, annak eztán sem jelent gondot a törlesztése, legfeljebb a fogát szívja. A panelokban lakók pedig nem igazán benzinzabáló bömbi autókat vettek maguknak. "

Na de nagyon sokan önrész nélkül vettek lakást. Az azért akárhogy is nézzük merész. Aki 9-10 milliós hitelt vesz fel, az szerintem nem normális.


"Addig, amíg nem ismered az előzményét, ne is ítéld meg. Tudnám sorolni, hogy nálad mi zavaró, például úgy nyilatkozol egy-egy dologról elítélően, hogy láthatóan fogalmad sincs az adott téma részleteiről, csupán annyi a célod, hogy még egyet köphess, és ez visszatérő jelenség a hozzászólásaidban, ahogyan az is, hogy sok helyen önellentmondásba keveredve is cáfolsz. Ha problémát találsz az írásaimban, először tárd fel annak okait. Amilyen az adjon Isten, tudod. És a képmutatást pedig ennek fényében mellőzd az ehhez hasonló "jól megmondom" jellegű kijelentésekkel."


Tükörbe tudsz nézni? Mert most tökéletes jellemzést írtál magadról.


Ui: latin neved van, de felháborodsz, ha valaki latin szakszavakat mond. No comment... Méghogy a hazáért, a rómaiak forgolódnak a sírjukban.

2013. márc. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy nézem valaki megint elfáradt a "marhaságaink" cáfolásában.


Nem ér rá válaszolgatni mert sokkal "fontosabb" kérdésekről ír esszé méretű hozzászólásokat. Mint például ebben is:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__412..


Ránk valahogy sohasincs ideje, vagy csak a személyeskedésmentes, külső forrásokkal kelleőn aládúcolt érvekből fogyott ki netán?

2013. márc. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 Pro Patria ***** válasza:
0%

Tetszik, vagy nem tetszik, a héten két szabadnap van (legalábbis nekem, nálad nem tudom, mi a helyzet). Ebből a szombatot épp az általad belinkelt kérdésnél hosszú és időigényes válaszaim megírására, és még néhány más, kisebb kérdésre használtam. A vasárnapom pedig teljes egészében elment más programmal. 5 kisregény hosszúságú hozzászólás van itt, amire a válaszok megírása nem csettintésre megy, elolvastam már, a válaszomat fejemben már összeállítottam.

Emellett pedig igen képmutató vagy, mert már három oldallal korábban azt írtad, hogy ne írjak többet, és hogy meguntál engem.

Ne aggódj, nem fogok itt megválaszolatlan hozzászólást hagyni. Volt vitám már több hónapos is. Ha arra játszol, hogy majd rádhagyom az ömlengéseidet: tévedsz.

2013. márc. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
52%

Most mondanám, hogy ahová nem muszáj ott nem kellene kisregényt írni, de én nem szabhatom meg hova és mennyit "ömlengj".


Amúgy, a korábbi eszmecseréknél eddig nem kellett ennyit várni válaszokra az elfoglaltságra hivatkozva, gondolom akkor viszonylag új az állás. Ezesetben hadd gratuláljak!


Mellesleg egy képmutató dög vagyok ezt tudtam én is akárcsak minden rosszakaróm, bár tudom hogy szigorúan érveléstechnikai szempontból nem helyes, de mégis ezt te egész pontosan hányszor játszottad már el? Nem érzed kissé álszentnek, hogy ezek után te rontasz rám ezzel a váddal?


Nem játszom rá, sose játszottam amíg van egy halvány remény is van rá, hogy konstruktív eszmecsere folyjon addig nem lépek le, bármennyire is kényelmes lenne számodra. Nem söpör el/le innét az unalom, a gyávaság, a sértettség, de egy tájfun se. Ne reménykedj te se abban, hogy szó nélkül lelépek.


Csak hogy ne térjünk el teljesen a tárgytól. A röghözkötés nem biztos, hogy hosszútávon megoldás, egyáltalán szóbajöhető módszer lesz a hallgatói létszám fenntartására De legalább az állami büdzsé majd 1,6%-a meg lesz spórolva. A kérdés majd mire megyünk majd vele.


[link]


U.I: Most már 6 kisregény Sok sikert a válaszok kidolgozásához.

2013. márc. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:
52%
Basszus, minek szóltál neki. Én akartam neki adni egy hónapot, mert ha azután se ír, azzal már bizonyítja képmutató mivoltát. Így csakazértis írni fog, bármilyen nagy hülyeséget.
2013. márc. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 Pro Patria ***** válasza:
0%

"Most mondanám, hogy ahová nem muszáj ott nem kellene kisregényt írni, de én nem szabhatom meg hova és mennyit "ömlengj"."

- Amit írsz, arra válaszolok.


"Amúgy, a korábbi eszmecseréknél eddig nem kellett ennyit várni válaszokra az elfoglaltságra hivatkozva"

- Így van, korábban, a felnőtté válás küszöbén. Mióta azon a küszöbön már túlhaladtam, más a helyzet.


"Mellesleg egy képmutató dög vagyok ezt tudtam én is akárcsak minden rosszakaróm, bár tudom hogy szigorúan érveléstechnikai szempontból nem helyes"

- Minekután a nevedet rejted, ekképp elég valószerűtlen, hogy mindig csúf rosszakaróid zúdulnának csupán rád vádjaikkal. Ha megkaptad már így, rejtett névvel is ugyanazt a kifogásolást a viselkedésedről, akkor gondolkodj el annak okáról.


"de mégis ezt te egész pontosan hányszor játszottad már el? Nem érzed kissé álszentnek, hogy ezek után te rontasz rám ezzel a váddal?"

- Egészen pontosan mit is játszottam el...?


"bármennyire is kényelmes lenne számodra. Nem söpör el/le innét az unalom, a gyávaság, a sértettség, de egy tájfun se. Ne reménykedj te se abban, hogy szó nélkül lelépek."

- Húj, de kemény lettél hirtelen. Nem én mondtam, hogy lépj le. Te magad írtad ezt korábban: "Egy élmény volt, de inkább most befejezném" -> 03-12 22:18

Ezek után pedig elég vicces a 180 fokos fordulat, erre mutattam rá csupán egy kis savas iróniával.:)


"Nem játszom rá, sose játszottam amíg van egy halvány remény is van rá, hogy konstruktív eszmecsere folyjon addig nem lépek le"

- Akkor itt miért is? Mert a válaszaidból, amelyekben még a legképtelenebb pontokon sem vagy hajlandó egy jottányit sem engedni (konkrétan _belehazudtad_ a több, százmilliós nagyságú, _több tízezer ügyfél sérelmére elkövetett csalásért_ kiszabott bankok elleni ítéletekbe, másodszorra is(!), hogy azok "párszázezres, adminisztrációs hibák miatt osztott bírságok", holott látható, hogy ez _nem így van_), nem úgy tűnik, mintha közös nevezőre próbálnál jutni.


Ui.: Vagy az vagy, aki váltig állította, hogy a szlovák önkéntesek nem voltak jelentős számban képviseltetve a ’48-as Magyar Honvédségben, majd akkor sem voltál hajlandó elismerni, mikor elismert történészek által írt szakkönyvek erre vonatkozó oldalait fényképeztem le, és dörgöltem az orrod alá, vagy pedig az, aki a Horthy-témában szállt vitába velem, de onnan is eltűnt a vitapartnerem...

(Egy harmadik illető is lehet, akivel levelezésben álltam, de őt kizárnám, mert ennél korrektebb személynek ismertem meg.)


Időszerű lenne felfedned magadat. Én mindig vállaltam a véleményemet, és önmagamat. Te miért rejted egy eleve anonim oldalon még a nick-nevedet is? A kibicnek semmi sem drága elvén?


------------------


Pannónia Oroszlánja:

"Én akartam neki adni egy hónapot, mert ha azután se ír, azzal már bizonyítja képmutató mivoltát."

- A képmutató te vagy, méghozzá két okból is:

1) Sosem kellett még egy hónapot várni a válaszaimra, emiatt ezen megszólalásod teljesen indokolatlan, és pusztán becsületrombolásra való, érvek híján.

2) Nem sokkal korábban (egészen pontosan 03-15 11:32-kor) még magad így írtál nekem: "Na fogd rövidebbre. Ha 2 A4-es oldalnál több lesz el sem olvasom."

Most pedig ki kéred magadnak, hogy nem kapsz levelet. Na, ez a képmutatás...

2013. márc. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
52%

Legalább erre válaszoltál.


"Most mondanám, hogy ahová nem muszáj ott nem kellene kisregényt írni, de én nem szabhatom meg hova és mennyit "ömlengj"."

- Amit írsz, arra válaszolok."


Kivéve amikor nem. Mivel több mint egy évesek azok a "párharcok" most nem túrok utána a többszázoldalas válaszlistámon ha megengeded, keress utána az antiszemitázós meg néhány történelmi topicban.



"Mellesleg egy képmutató dög vagyok ezt tudtam én is akárcsak minden rosszakaróm, bár tudom hogy szigorúan érveléstechnikai szempontból nem helyes"

- Minekután a nevedet rejted, ekképp elég valószerűtlen, hogy mindig csúf rosszakaróid zúdulnának csupán rád vádjaikkal. Ha megkaptad már így, rejtett névvel is ugyanazt a kifogásolást a viselkedésedről, akkor gondolkodj el annak okáról."


Nem rejtetten és nem itt vannak ellenlábasaim. Legalábbis a való világban nehéz jóval nehezebb az ismerősök elől titkolni. Maradjunk annyiban, hogy a nagy többség azért szerethető embernek tart. Mindenkinek vannak ellenségei...


"de mégis ezt te egész pontosan hányszor játszottad már el? Nem érzed kissé álszentnek, hogy ezek után te rontasz rám ezzel a váddal?"

- Egészen pontosan mit is játszottam el...?"


A hisztizős besértődést, hogy nem lehet így vitázni és nem kommentelsz ide többet. Csak kár hogy pár órán belül reflektáltál minősíthetetlen válaszaimra. Nézd át őket majd én is keresztülfutom ha lesz át időm őket.


"bármennyire is kényelmes lenne számodra. Nem söpör el/le innét az unalom, a gyávaság, a sértettség, de egy tájfun se. Ne reménykedj te se abban, hogy szó nélkül lelépek."

- Húj, de kemény lettél hirtelen. Nem én mondtam, hogy lépj le. Te magad írtad ezt korábban: "Egy élmény volt, de inkább most befejezném" -> 03-12 22:18

Ezek után pedig elég vicces a 180 fokos fordulat, erre mutattam rá csupán egy kis savas iróniával.:)"


Olvasgasd át a korábbi válaszaidat/kérdezőként leadott kommentjeidet, és azt is megtudod miért játszottam el a sértett primadonnát. Csak ne marja ki a szemed.;)


"Nem játszom rá, sose játszottam amíg van egy halvány remény is van rá, hogy konstruktív eszmecsere folyjon addig nem lépek le"

- Akkor itt miért is? Mert a válaszaidból, amelyekben még a legképtelenebb pontokon sem vagy hajlandó egy jottányit sem engedni (konkrétan _belehazudtad_ a több, százmilliós nagyságú, _több tízezer ügyfél sérelmére elkövetett csalásért_ kiszabott bankok elleni ítéletekbe, másodszorra is(!), hogy azok "párszázezres, adminisztrációs hibák miatt osztott bírságok", holott látható, hogy ez _nem így van_), nem úgy tűnik, mintha közös nevezőre próbálnál jutni."


Most ez komoly?


Csakhogy művelődj egy kicsit:

[link]


De ha megnyugtat szerintem sem földreszállt angyalok a bankok. A forrásszelekciód meg pedig mintha már mondtam volna egynéhányszor, egyszerűen borzalmas.


"Ui.: Vagy az vagy, aki váltig állította, hogy a szlovák önkéntesek nem voltak jelentős számban képviseltetve a ’48-as Magyar Honvédségben, majd akkor sem voltál hajlandó elismerni, mikor elismert történészek által írt szakkönyvek erre vonatkozó oldalait fényképeztem le, és dörgöltem az orrod alá, vagy pedig az, aki a Horthy-témában szállt vitába velem, de onnan is eltűnt a vitapartnerem..."


Olvastam mind a két eszmecserét. Semmi közöm hozzá. Őszintén, fogalmam hogy mennyi szlovák harcolt a 1848-49-es szabadságharcban,a Horthy korszakra meg tartom Romsics erős közepesét, de ezt már korábban kitárgyaltuk. Nem osztom annak a válaszadó álláspontját.



OFF: Most hogy kutakodtam pár eszemcsere emléke után, de a 150. oldal után ráuntam, de találtam viszont mást. Ami lehet hogy a kérdésedre is választ ad. Bár rossz szokásomként kérdéssel felelek a kérdésre de remélem elnézed nekem.


Lett/lesz-e valami abból a Gyk-s összejövetelből amit bumbival közösen terveztetek korábban összehozni.?:)



"Egy harmadik illető is lehet, akivel levelezésben álltam, de őt kizárnám, mert ennél korrektebb személynek ismertem meg.)"


Erre még visszatérek később:P



"Időszerű lenne felfedned magadat. Én mindig vállaltam a véleményemet, és önmagamat. Te miért rejted egy eleve anonim oldalon még a nick-nevedet is?"


Amiért mondtad, nem szeretném ha a nevem alapján ítéljék a válaszaimat.

2013. márc. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:
52%

Pro Patria, sikerült újabb 1,5 oldalt fölöslegesen elolvastatnod velem, gratulálok.


Az a legszörnyűbb, hogy érveimere érdemben választ nem kaptam, ellenben egy kifejezetten személyeskedő választ tudtál adni, mégpedig 1,5 oldalban.


Ez tipikusan a "savanyú a szőlő" esete.

2013. márc. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 Pro Patria ***** válasza:
0%

"Pro Patria, sikerült újabb 1,5 oldalt fölöslegesen elolvastatnod velem, gratulálok."

- Remélem, azért nem esett le a karikagyűrű az ujjadról.


"Az a legszörnyűbb, hogy érveimere érdemben választ nem kaptam"

- Fogsz, hajtsd nyugodtan álomra a fejedet.


"ellenben egy kifejezetten személyeskedő választ tudtál adni, mégpedig 1,5 oldalban."

- Mi nem volt igaz benne...? Az igazság akkor is az, ha kellemetlen rád nézve.

2013. márc. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:
52%

Na jó, úgy érzem így nem jutunk előre.


Egyébként olvastam olyan kérdést, ahol te kérted ki magadnak, hogy mások személyeskednek. Hogy is van ez?

2013. márc. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!