Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a 2011-es népszáml...

Mit szóltok a 2011-es népszámlálás előzetes eredményeihez?

Figyelt kérdés
2001-2011 között jelentősen nőtt a nemzetiségek aránya, például a romáké 205 ezerről 315 ezerre, de a németeké is jelentősen nőtt.
2013. márc. 28. 12:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Link: [link]
2013. márc. 28. 12:14
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok a cigány.
2013. márc. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Menjetek a fa*szomba, ez tuti nem igaz.

Csak Borsodban van annyi cigány, erről pofáztam, h el lesz csalva

2013. márc. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3-as. Nem volt kötelező válaszolni arra a kérdésre, hogy milyen vallású vagy meg milyen nemzetiségű. Ezért van "csak" 315 ezer.
2013. márc. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

"Menjetek a fa*szomba, ez tuti nem igaz.

Csak Borsodban van annyi cigány, erről pofáztam, h el lesz csalva"


Ez nem család, mert nem volt kötelező válaszolni arra a kérdésre, hogy ki milyen származású! Egyébként Magyarországon a cigányok száma a többi szomszédos országokhoz képest elenyésző. Leginkább az ország keleti felében vannak sokan, de nekik már úgyis mindegy, hiszen teljesen le van épülve az a régió.

2013. márc. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pro Patria ***** válasza:

Szerintem nem a nemzetiségek száma nőtt, hanem a nemzetiségi származás felvállalása kapott nagyobb teret, egy enyhébb fajta reasszimilációs jelenségkként.

Ettől még nem hiszem, hogy többen beszélnének németül.

A cigányság valódi száma pedig ennél biztosan nagyobb. Csak többen ismerik be. Hogy miért, azt nem tudom.

2013. márc. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szomorú dolognak tartom hogy már csak 8,5 millió (!) ember vallottá magát magyarnak, úgy hogy a sok cigány meg egyéb is magyarnak vallja magát...
2013. márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

utolsóval egyetértek. 8,3 volt amúgy nem 8,5. Sajnos a 8,3 milliós szám elég kiábrándító önmagában is és akkor ha tovább megyünk, teszem fel a költői kérdést, vajon ebből a 8,3 millió "magyarból" hány cigány van...Szerintem ma Magyarországon van kb. 7-7,5 millió "tényleg" magyar, és további 1,5 millió cigány, vegyes házasságból származó fél cigány, arab, néger stb. Van egy 100-120 ezres zsidó származású réteg körülbelül és ennyi. De ha a statisztikát megnézitek, kb. 10 e izraelita vallású van csak. Ezek szerint sok zsidó nem tartja magát zsidónak, vagy le*arja a vallását ,ahogy mi keresztények többsége is. Érdekes statisztika, bár inkább szomorú. Ez az elmúlt 23 év "sikeres" politikának a rothadt gyümölcse.

Amúgy, nem hiszem hogy nagy titkot mondok, de a választásokon résztvevő számokból is kilehet indulni, bár itt már azért jóval pontatlanabbak az ezekből kiolvasható tippek. Pl. Jobbiknak van kb 1 millió szavazója, illetve volt a Fidesznek kb 3 millió akármennyi. Ez 4 millió. Az mszp-nek újabb 1 millió. Ez 5 millió, bár ezek kerekített, leegyszerűsített tippek, de nagyjából így volt, ja és 2010-es választásról van szó. Van egy jelentős réteg, akik úgy állnak a választásokhoz, mint az ateisták a valláshoz. Szerintem ők 2 millió körül lehetnek. Ez 7 millió. Ugye ma él itt kb 1,5 m cigány "honfitársunk" is. A maradék 500-700e emberke pedig eloszlik a kerekítések hibájából. És ne felejtsük el, hogy a cigók is szavaznak, bár szerintem a töredékük. Nem beszéltem az LMP, munkáspárt, kdnp és egyéb törpepártok szavazóiról, ők osztozhatnak azon a durván fél millió maradékon illetve az ingadozók és választani nem eljárók között.

Arra akartam kilyukadni, hogy ez a statisztika nem véletlen, itt szavazógépekről van szó, tehát nagyon is fontos a mocskos politikának hogy kik vannak többségben és kik nem gyarapodnak. Egyszerű politika az egész.

2013. márc. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Csak Borsodban van annyi cigány, erről pofáztam, h el lesz csalva"


Nem elcsalás. Annyi az egész, hogy a cigányságot nem bőrszín, és nem életmód szerint határozzák meg, hanem az alapján, hogy ki vallja magát annak. Szerinted a zsidók száma csökkent? A népszámlálás adatai szerint kb 2000-rel.

2013. márc. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
utolsó: a zsidó VALLÁSÚ-ak ARÁNYA csökkent és ez simán elképzelhető. Ha a kereszténység is csökken, akkor az izraelita miért ne? Ez egy "modernizációs" folyamat eredménye, hogy az emberek egyre inkább elfordulnak szakrális gyökereiktől, de sajnos nemzeti gyökereiktől is, lásd a 8,3 milliós számot. Ha megnézed, általában az izraelita hitközségekben manapság többségben vannak az öregek, sok vidéki városban egyszerűen kihalnak, épp nem rég olvastam, hogy talán Kaposváron? már csupán egy pár fiatal pár van, akik izraeliták. Ettől függetlenül, a zsidó származásúak aránya lehet többszöröse a vallásúak arányának. Mint ahogy nem csak 5 millió magyar van, vagyis ahány katolikus.
2013. márc. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!