Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hol jobb az élet...

Szerintetek hol jobb az élet Magyarországon vagy Romániában?

Figyelt kérdés

Megértem én, hogy Romániában is vannak komoly bajok láttam már ott durva gettót meg koldust középkori ruhában de amikor hazaérek Magyarországra és meglátom az első morgó munkást meg bemegyek egy olcsóbb útszéli kifőzdébe és vicsorogva elémb@sszák a mócsingokból készült ételt olyan áron amiből Románban 3 adag kiváló miccs kijött volna mindig arra gondolok "úristen, ezért jöttem haza?"


Ti mit gondoltok?



2013. ápr. 28. 13:05
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
27%

Látom szépen lepontozott valami f@szarcú majom. Gratulálok neki.


A témához kapcsolódva: én Magyarország talán leggazdagabb részén élek (Ny-Dunántúl), ez se jobb mint Románia. Viszont gyakran kell járjak Somogyba, Baranyába, Tolnába. Na az lényegesen rosszabb, mint Románia. Budapestre meg évente többször megyek sajnos, de ha tehetem kihagyom mindig azt a lepratelepet. Romániában nem akarnak megverni és kirabolni a cigányok (legalábbis jóval kevésbé), a kiszolgálás meg ég és föld. Ott az éttermekben olcsón remek, nagy adag kaját lehet venni, itt meg a legtöbb helyen szart. Az utcák tiszták, és az utak is jobbak. Viszont tény, hogy nagy különbségek vannak: az egyik utca olyan, mintha Németországba lennék, a másik meg mint Ózd. Na jó, annyira az se koszos, mint Ózd.

2013. ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
54%
Voltam rengeteget mindkét országban. UGANOLYAN! Romániában is vannak fejlett, gazdag nagyvárosok (Nagyvárad, Arad, Temesvár, Brassó, Kolozsvár, Bukarest, Konstanca, Pitesti, Ploiesti, Voluntari) De a nagy része annak is lepukkant, mint Magyarországnak... Sőt.. most, hogy nézem Romániában csomó fejlett NAGY!!várost föl tudtam sorolni. Magyarországon csak Győrt, Budapestet és Székesfehérvárt és Sopront említeném. Az átlagkereset Magyarországion 136ezer forint, Romániában pedig szintén kb 130ezer forint. Tehát kereset szempontjából ugyanott vagyunk... viszont Romániában hónapról-hónapra nmőnek a bérek, nő a GDP, csökken a munkanélküliek száma, épülnek az utak, épülnek a plázák, épülnek az új lakóőparkok a megyeszékhelyeken stb... Magyarország addig zuhanórepülésben tart a vesztébe. Régen jobb volt Magyarország. Most ugyanolyan a két ország. Három év és Románia fejlettebb..
2013. ápr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
70%
Még valami: a kereset ugyanannyi, de Románia olcsóbb mind élelmiszer, mind üzemanyag, mind szolgáltatások, mind energia, mind ruházkodás, mind szórakozás terén...
2013. ápr. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
88%
Mindenben egyetértek az előttem szólóval. Meg a munkanélküliség Magyarországon 12%, ott meg 4%! Ez elég jelentős különbség. És ott csökken, itt meg nő folyamatosan
2013. ápr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Ja, és telekommunikációban is jóval előttünk állnak. A Digi ott minden valamirevalő városban szolgáltat (nálunk csak nagyvárosok egyes részein...), és jelenleg akcióban a 100 megabites net 1400(!!!)Ft havonta! Amúgy 2800, ami szintén elképesztően olcsó. Ha mellé előfizetsz mobilnetre, az 700 ft és 10(!) giga adatforgalmat tartalmaz maximum sebességgel! Itthon mikor lesz ilyen? Soha!
2013. ápr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
96%

Nos igen, mindket orszagban vannak elhetobb es durvabb helyek. En pl Brassoban lakom, es semmi penzert nem koltoznek mashova. Gyonyoru hely, az ablakbol latom a Cenket (es minden szombaton felgyalogolok a Keresztenyhavasra), a fizetesembol pedig gond nelkul el tudom tartani magam.


Ugyanakkor vannak nyomorusagos varosok - fokent a Ceausescu altal eroszakosan iparositott, majd a kommunizmus utan lepukkant helyek (Zimnicea, Victoria stb), tovabba a maffia klanok altal uralt Craiova es Constanta.


Amiben Romaniat jobbnak latom:

* A fizetes kb ugyanannyi, de az arak kisebbek (akar 3x - 4x is - pl buszjegy, metrojegy ara 100 Ft-nak felel meg).

* Jobb a kozbiztonsag. Az atlagember legfennebb zsebtolvajlasnak van kiteve; nincs "terrorizmus" meg olcso vandalkodas. Nincs olyan, hogy 2000 forintert (vagy akar ingyen is, szorakozasbol) leutnek / megkeselnek / agyonvernek. Ez foleg annak is koszonheto, hogy az embernek joga van megvedeni a tulajdonat. Ha egy betoro behatol a hazadba / telkedre, a torveny ertelmeben nyugodt szivvel kinyirhatod, a varju sem fog karogni utana. Fuggetlenul, hogy onvedelem volt-e, vagy sem. Ezzel szemben Magyarorszagon mar akkor is a tulajdonost hurcoljak meg, ha a rablonak haja szala gorbul.

* Az emberek valahogy rendesebbek; nem bunkoznak es anyaznak allandoan, nem azt nezik, hogy miert van rajtad sapka / miert nincs rajtad sapka.


Ami Romaniaban rosszabb:

* Egeszsegugyi ellatas. A korhazak olyanok, hogy meg a legfeketebb Afrikaban is jobbakat kepzelek el.

* Rettenetes a korrupcio, es mindent csak csuszopenzzel lehet elintezni.

* Sok nagyobb varosban hemzsegnek a kobor kutyak; nem tudom, miert nem lehet csinalni veluk valamit.

2013. máj. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Utolsó: egyetértek, de az egészségügy Magyarországon se jobb. A többi igaz
2013. máj. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Az egészségügy Magyarországon is KATASZTROFÁLIS!! Budapesten (nem Salgótarjánban vagy Nyírbátorban..) hanem a fővárosban olyanok a kórházak, hogy hánysz.. és a nővérek is leszarnak, várják a hálapénzt, kosz van, régi az épület, büdös van.
2013. máj. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
akkor képzelem mi lehet somogy megyében, meg mit tudom én hol...
2013. máj. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 Gery92 válasza:

Nem jobb Romaniaban az Elet mint Magyarprszagon.

En egy bihar megyei kis faluban elek. Pek szakmam van es elemiszeripari vegzetsegem. Es a kozelben sehol sem tudok elhelyezkedni. Nincs semilyen munkalehetoseg.

A fizetesek kb 50.000ft korul vannak erre mi velenk ez a minimalber,de egy pek se kap ennel tobbet. Az utak szornyuek,a taj szep es tele van minden telepules romaval. Ja es magyarul meg se szolalnak sehol, ha nem tudsz romanul, szoba se alnak veled.

2013. szept. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!