Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hol jobb az élet...

Szerintetek hol jobb az élet Magyarországon vagy Romániában?

Figyelt kérdés

Megértem én, hogy Romániában is vannak komoly bajok láttam már ott durva gettót meg koldust középkori ruhában de amikor hazaérek Magyarországra és meglátom az első morgó munkást meg bemegyek egy olcsóbb útszéli kifőzdébe és vicsorogva elémb@sszák a mócsingokból készült ételt olyan áron amiből Románban 3 adag kiváló miccs kijött volna mindig arra gondolok "úristen, ezért jöttem haza?"


Ti mit gondoltok?



2013. ápr. 28. 13:05
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Utolso... Ez a leiras abszolute tokeletesen illik a videki magyarorszagra Somogytol Szabolcs-Szatmar-Beregig, Bekestol Nogradig, Jasz-Nagykun-Szolnoktol Borsod-Abauj-Zemplenig. Nincs munka. Rengeteg a cigany., emberek tomegei minimalber alatt elnek. (viszont nyugodtan beszelhetsz magyarul) De Romaniaban is ha elmesz egy nagyvarosba meg Magyarorszagon is, akkor ez csak reszben igaz. A nagyvarosi szegenyseg is ismert mind a romanoknal mind a magyaroknal, de ott altalaban van egy szuk gazdag reteg is. Mindket orszagot ismerem. Kijelenthetem: ugyanolyanok. Egymas ikertestverei.
2013. szept. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 Gery92 válasza:
Romaniaba se jobb itt is nonek az arak de a fizetesek nem, akik varosban elnek azok mire kifizetik a szamlakat mar elkelmiszerre nem is marad penzuk. Azert magyarorszagon csak tudsz felreteni es tobbet is keresel mint itt. Itt kb 50ezer korul van a minimalber es mindenhol azt adjak,mar ahol megadjak a munkavalaloknak. Papiron no a minimalber meg a fizetesek de akor egy ujabb adot hoznak be es ugyan anyit kapnak mint 3-4 eve. Most megint ar emeles lesz, a benzinre is adot tesznek es dragab lesz mint magyarorszagon kb 500 ft. Es az aram is draga. nekunk van egy tv,hutonk,mosogep, laptop, meg energiatakarekos egok es kb 6ezer ft fizetunk minden honapban.
2014. márc. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nem jobb Magyarország, kb. egyszint a kettő. És nem hiszem, hogy ott a benzin drágább lesz. A megélhetés nagyon hasonló a két országban, de Romániában sokkal jobb a mobil, internet, tv, vonat és a közbiztonság.
2014. márc. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 Gery92 válasza:
Vonat. Mikor felszalok ra olyan budos van hogy nyitva kel hagyjam az ajtot mert maskep kidobnam a taccsot, kozbiztonsag. Ahol en lakok hetente egyszer latok rendor autot.A benzin is aprilis elsejetol 500 ft/l lesz.A gazt emelik az aramot mert vmi zols adot hoz be. Es azt is be akarja hozni hogy a kozvilagitast is a lakok fizessek. csak a fizeteseket n emelik. Meg mindig anyi a fizetes mint 4-5 eve kb 50.000 ft.
2014. márc. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 Gery92 válasza:
Es mobil is akadozni szokot, meg anetem is. Volt olyan mikor Nyaron egy egesz napig n volt net es mobil szogaltatas, nem lehetet telefonalni. Az egyik baratomnak meg egy egesz honapig n volt internete es hiaba hivta a szolgaltatot azok se csinaltak semmit. Ugy hogy itt se jobb. A bunozes is eleg nagy es a korrupcio is. Az emberek nem kedvesek. Ahol en lakok itt meg a ciganyok azert is neked alnak az uzletbe amiert sokat vasarolsz.
2014. márc. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
45%
látnád a magyar vonatokat... Meg hogy mennyit kell itt egy szar netért is fizetni, meg 50ft-os percdíjért lehet telefonálni
2014. márc. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Romániában élek. Az a legnagyobb baj szerintem(!), ami első látásra észrevehető. Rengetek helyen rendetlenség van. Oda parkolnak a sofőrök, ahol fű van, nincsenek egységes városi buszok, hanem a 70-es évektől napjainkig levő évjáratú buszokat használják a piros, kék, sárga, huppilila színekben, még a nagyobb városokban is. Lehet, hogy pénz szempontjából ugyanolyan, vagy kicsit jobb, mint Magyarország, de nagyon rondák az utcák. Ehhez képest pl. Kanadában vagy az Egyesült Államokban azok a jellegzetes kertvárosok hibátlanok. Rendezett, füves, nem parkolnak rá mindenre. Jó, tudom, durva, hogy pont ezekkel a helyekkel hasonlítom össze, de az az igazság, hogy ezek a dolgok nem pénz kérdései. Csak a mentalitáson kellene változtatni, ami sajnos lehetetlen. Maradunk a gyomos, lenyíratlan (vagy ha lenyírt, akkor a száraz füvet otthagyják) szélű utcákban. Még szerencse, hogy a magyar lakta kisvárosokban (pl. Székelykeresztúr, Székelyudvarhely) elég szépen megoldják a dolgokat, de a nagyobb területeket senki sem veszi a vállára, ami normális, de az sem tesz érte, aki kellene.

Összefoglalva:

Romániában bunkó emberek a politikusok, akiknek nem számít az, hogy szép környezetben éljünk. Simán hasonlíthatnánk a nyugatra (a kommunista maradványokat leszámítva) az utcák szempontjából. De itt ez nincs meg. Magyarország előrébb van ezzel. Ott már vannak kapaszkodósávok az utakon. Itt meg minden utat úgy építenek, hogy alig lehet kifordulni rá. StbStbStb. A lényeg, Románia kinézetét nem a pénz hiánya okozza.

2015. máj. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%

Nos nézzük.


Ezek tények.


Magyarországon magasabb az infrastuktúra és a technológia is.

Ha itthon egy normális munkahelyet szeretnél nem kell a fővárosba költöznöd, vagy más nagyvárosbam holott romániában szinte csak Bukaresten kínálnak jól fizető munkát.


Románia mindig is fejletlenebb volt és lesz is mint magyarország. Ezt el kell fogadni.

2016. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Utolsó: ez nem igaz. Romániában minden nagyobb városban elég jó a színvonal, míg itthon igazából csak Budapesten. Viszont ott nagyobbak a különbségek egyes területek közt. Az infrastruktúra nem jobb itthon. Korábban az volt, de az elmúlt évekre ez nem igaz már.


Átlagbér itthon: 159 ezer forint

Átlagbér Romániában: 1918 lej, ami kb. 135 ezer forint. Ez alig 15%-al kevesebb, mint itthon, viszont ott olcsóbb szinte minden. Főleg mióta volt az élelmiszer áfájának a nagy csökkentése. Ott a kaja után 9% az áfa, itthon 27%. A mobil és az internet pedig tényleg töredéke árban annak ami itthon van, a minőség pedig sokkal jobb.

2016. jan. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%

Igen. A lej erősebb mint a forint....de a román az román.....nem használják ki az előnyüket. Nem értem?

Mi az hogy csak BP-n lehet megélni jól? Én Székesfehérváron élek, és jobb életet nem is kívánhatok magamnak. Normális fizetés (havi 400 ezer), normális lakás, stb stb.


Esküszöm, nem értelek titeket. Románia koszos, mocskos....MO. nem.

2016. jan. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!