Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hol jobb az élet...

Szerintetek hol jobb az élet Magyarországon vagy Romániában?

Figyelt kérdés

Megértem én, hogy Romániában is vannak komoly bajok láttam már ott durva gettót meg koldust középkori ruhában de amikor hazaérek Magyarországra és meglátom az első morgó munkást meg bemegyek egy olcsóbb útszéli kifőzdébe és vicsorogva elémb@sszák a mócsingokból készült ételt olyan áron amiből Románban 3 adag kiváló miccs kijött volna mindig arra gondolok "úristen, ezért jöttem haza?"


Ti mit gondoltok?



2013. ápr. 28. 13:05
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó! Románia nem koszosabb, mint Magyarország. Lehet, hogy te 400 ezret keresel, de a magyarok 99%-a ennél SOKKAL kevesebbet. Örülj neki, hogy ilyen jó neked, de emiatt nem lesz jobb az ország, hogy van egy szűk réteg aki jól él
2016. jan. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Amugy szerintem lényegében a két ország UGYANOLYAN. Van amiben RO a jobb, van amiben MO. De egyikről se lehet már kijelenteni hogy jobb a másiknál.
2016. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok. Szólnék én is, az előzöekhez.


Én a gyerekkoromat Erdélyben, Romániában töltöttem, itt nőttem fel.


Nem nagyon szerettem. A szüleim keveset kerestek, szegények voltunk, volthogy heteken keresztül ugyanaz a ruha volt rajtam. Egyszerűen olyan sokba került fentartani magunkat, hogy anyagilag nem bírtuk, és már 3 gyereket kellett eltartania a szüleimnek.


Egyszer apám úgy jön haza, ahogy még soha. Majd kiugrott a bőréből. Ő egy ipari cégnél dolgozott, és kapott meghívást egy magyar cégtől (a nevére sajnos nem emlékszem). Ez azt jelentette, hogy elutazott 1 hétig Magyarországra, Győrbe, meghalgatásokra, interjúkra, stb stb, nemtudom miket csinált. Mindenesetre sikerült elérnie, hogy felvegyék próbaidőre. Hónapokon keresztül nem láttam, csak hétvégén. Miután lejárt a próbaidő hazajött, és megbeszélték anyukámmal, hogy felköltözünk Magyarországra, mert ott több mint a dupláját tudja keresni, annak amit ott kint Romániába keresett. És így kerültem én Győrbe, ahol leérettségiztem, és ma egy biztos munkám van, egy utazási irodánál.


Mesélnék, az ottani életkörülményekről, amiket átéltem, amiket hallottam. Sepsiszentgyörgy közelében egy kisvárosban laktunk, ahol javarészt magyarok éltek, de románokból is akadt egypár....

Az iskola ahova jártam, borzasztó volt, egyszerűen, nem volt papír, volthogy heteket nem jártam mert, nem fűtöttek és bezárt, vagy hasonlók....folyamatosan attól kellett félni, hogy egy román mikor megy neked, mert rengeteg példa volt rá. Minden évben az osztályunkban, vagy 4-5 pad leszakadt, nem volt újrafestve a fal, és a padló is mocskos volt.....

Csak a szegénység volt jellemző, akkor Romániára.


És költöztem Győrbe, egy új általánosba. Nekem az megváltás volt.


Szerintem MO.-n jobb az élet, ha magamból indulok ki. De mindenki maga döntheti el.

2016. márc. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim válasza:
0%
Elöttem szólónak írnám,hogy Kataszrófálisan nagy Hungarofóbiáról tett tanúbizonyságot ezzel az írásával
2021. márc. 31. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:
0%
31/34 "Románia nem koszosabb, mint Magyarország" Tipikus Hungarofób hozzászólás
2021. márc. 31. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%
Hungarofób hozzáállás? Mi? Egy tény közlése?
2021. márc. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!