Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hordják le azokat, akik...

Miért hordják le azokat, akik nem szimpatizálnak az EU-val / szorgalmazzák az EU-tól való távolodást (esetleges kilépést)?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 29. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

Sokan nehezen viselik az ellenvéleményt , kritikát.Azt hiszik , hogy EU-n kívül nincs élet.


Én például nem vagyok olyan EU ellenes.

Viszont az Eu a jelenlegi formájában kártékony.

Azt támogatom ,hogy az Eu inkább legyen csak gazdasági unió , mint politikai.A tagállamoknak legyen nagy szabadsága , önállósága , egyik tagállam ne szólhasson bele a másik dolgaiba.

Valahogy legyen elválasztva a gazdaság a politikától.


Tehát nem ártana lazítás.

2013. ápr. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Komplikato ***** válasza:
79%

1-ben leírtak kvázi kivihetetlenek. Pl. hogyan tartatod be a szabad munkaerő áramlást (gazdaság), ha politikai simlisedésekkel megpróbálja kijátszani a tagállamod? Vagy mondjuk van monopólium elleni törvény és így tovább.


Másrészt milyen dolog az, hogy valaki elfogadja az alapszabályokat, törvényeket, törvényi alapokat ami minden tagállamra vonatkozik, aztán neki áll feljebb ha be nem tartásáért kap az arcára?


Egyébként egyetértek, jelen formájában az EU tarthatatlan, tudják is ők ezt, láthatóan most két irányra szakadt a "hogyan tovább" kérdés.


Ami viszont biztos, hogy ha kiválunk a maradék termelő cégek 90%-át azonnal bukjuk és mehet a lakosság krumplit kapálni, meg simán beesnek a bérek az ukrán szint alá ...

2013. ápr. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az én véleményem az, hogy nekünk fölösleges, sőt kifejezetten rossz az EU.


Szerintem elég lett volna ha a Schengen övezet részei vagyunk illetve EFTA (Európai Szabadkereskedelmi Társulás)részesei, akkor olyan státuszunk lenne, mint Norvégiának, Svájcnak, Monaconak és Liechtensteinnek.


Tehát ugyanúgy lenne szabad tőke áramlás, vámmentesség, szabad utazás útlevél nélkül.


Ami még fontos , hogy politikailag sokkal függetlenebb lehetne Magyarország.

2013. ápr. 29. 22:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak tudod az a gond, hogy Magyarország közel sem hasonlít az általad felsorolt országokhoz.

Sem társadalmi, sem gazdasági szempontból.

Az EU nélkül már régen bedőlt volna minden, ha pedig kilépünk, kb ugyan ez lenne várható.

Lehet mutogatni és fújolni, de ez van.

2013. ápr. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

akinek nem kell az eu nyugodtan kiléphet hiszen mennyivel jobb észak koreaban

egyébként mehet az ország is, ha kilépünk úgyse engednek vissza többet minket, lépjetek ki


akkor lesz itt aztán kánaán! öröm és bodóttság!

2013. ápr. 30. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
meg ja milyen dolog már az hogy a mocskos imperialistak beleszólnak és nem engedik a maffiózókat önkényuralmat kiépíteni! tűrhetetlen!
2013. ápr. 30. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Honnan veszed azt az égbekiáltó baromságot, hogy 'az EU nélkül Magyarország már rég bedőlt volna' ?


Miért gondolod azt, hogy ha kilépnénk, bedőlne minden ?


Szerintem ha kilépnénk, akkor megszűnne az a szabadrablás, ami itt megy:


[link]

2013. máj. 1. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!