Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy alakul ki valakiben ez a...

Hogy alakul ki valakiben ez a gondolkodásmód?

Figyelt kérdés

Egy kérdéshez a következő kommentek érkeztek:


x zsidó volt?

A: nem mindegy?

B: egyáltalán nem mindegy.

A: miért fontos?

B: mert iszonyatosan sok ember utálja a zsidókat, közöttük természetesen én is, és mindig csalódásként ér, ha valakiről megtudom hogy az volt. az okokat, a miért-et nem fejtem ki, amugysem szeretem az egyértelműt magyarázni

A: értem, szóval az egyéneknek nem a tetteik számítanak, hanem a származásuk

B: számomra csak 2 származás van amit elítélek, és igen nálam már ott leírta magát valaki ha ő az egyike azoknak.

Nincsen ebben semmi meglepő, ez józaneszű, indokolt és jogos általánosítás. Szóval kommentedre válaszolva, 2 esetben igen.


Az egyértelműség kedvéért: a B válaszoló lelkivilágának hátterére lennék kíváncsi.



2013. jún. 19. 00:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
14%

"Nyilvan nem veletlen tehat, hogy mindenhol utaljak a magyarokat"


A magyarokat csak te utálod, a hozzád hasonlók és azok a népek, akik körülöttünk élnek és tiszta frusztráltak attól, hogy mi itt biztos valami nagy háborúra készülünk egyfolytában, mert el akarjuk venni a drága földjeiket...

2013. jún. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
72%

"Kedves első, tehát akkor még te is elismered, hogy az antiszemitizmusnak van valóságalapja."


Hogyne lenne, kb. annyi, mintha te az utcán véletlenül nekimennél valakinek, mert nem figyelsz és téged 30 évre ítélnének előre eltervelt gyilkossági kísérlet miatt.


Egyébként meg a zsidógyűlölők 99%-a az "Ismersz zsidót?" kérdésre vagy nemmel válaszolna vagy szimplán egy jómódú ismerősét mondaná, hogy ő biztos az, mert évente 2x jár nyaralni és kertes háza van. Ahhoz, hogy valakinek a viselkedéséből alakuljon ki mások véleménye talán szükséges lenne, hogy észrevehető számban éljenek köztünk.


A magyar zsidóság száma 20-30.000 körüli, így annak az esélye, hogy 1-nél többet ismerj közülük igazán minimális.


Nem kell itt a szerecsenmosdatás, semmit se változna a véleményetek, ha a mitológiai köztünk élő zsidók mind eladakoznák az egész vagyonukat.

2013. jún. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%
Berta tökéletesen átlátja a helyzetet.
2013. jún. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
16%

Jó lenne észrevennetek, hogy amit ti antiszemitizmusnak tituláltok, az valójában a politikai és gazdasági elit, felső tízezer (ahol feltűnően felülreprezentáltak a zsidók), valamint Izrael állam kormányának jogos bírálata.


Ahogyan az Orbán-kormány bírálata nem magyarellenesség, ugyanúgy az izraeli kormány bírálata sem antiszemitizmus, csak ugye az a bizonyos náci kártya mindig kiváló hivatkozási alap. Ezt mondjuk Izraelben nem lehet megtenni, mert nyilván ha egy zsidó szervez egy kormányellenes tüntetést, arra nem mondhatják, hogy antiszemita, de ha egy "gój" (kicsit sem kireeksztő kifejezés...), az már náculás.


Az asszimilálódott zsidósággal soha nem is volt baj.

Ha áttérnének a keresztény hitre, megszűnne az antiszemitizmus.

2013. jún. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%

"Jó lenne észrevennetek, hogy amit ti antiszemitizmusnak tituláltok, az valójában a politikai és gazdasági elit, felső tízezer (ahol feltűnően felülreprezentáltak a zsidók), valamint Izrael állam kormányának jogos bírálata. "


És itt most a Solymosi Eszter vérvádra gondolsz vagy a gój péniszpótlék motorosok Adj gázt! tüntetésére, mint jogos gazdasági bírálat?


Ha gazdasági, politikai bírálatot akarsz megfogalmazni egy, a saját állításod szerint nem is kizárólagosan zsidó csoport ellen (vagy a felső tízezer mind az? Simicska is?), akkor használj olyan kifejezéseket, amik ezt teszik lehetővé.


Orbán kritikája se az, hogy "lól, szívesen halálrabasznám a Ráhel lányod, te köcsög".

2013. jún. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Így van amúgy a cionista jelző a használatos, nem pedig a zsidó.
2013. jún. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%

"Ki az a három-három történelmi személy, akiket nagyon tiszteltek?

legjobb kommentelő válasza:

Magyar: Attila, Rákóczi Ferenc, Bottyán János

külföldi: Adolf Hitler, J.F.Kennedy, A. Einstein"


Úgy látszik, Einsteinről még nem tudja, hogy zsidó.:D

2013. jún. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

"Országszinten ez az etnikai gyűlöletben jelenik meg, amit marketing terén kiválóan használ ki a tudjukmelyik párt"

És erről többszáz kommentes kérdések vannak az oldalon, hogy a párt vajon gyűlölködő-e. Az kétségtelen, hogy a szavazóik nagy része az, de ha ezt a pártra mondják, akkor jön a durcizás.


"Szerintem csak arról van szó hogy B az jobbikos."

Többször utalt már erre.


"Az OKOKAT kell megszüntetni és kész, megszűnik az antiszemitizmus."

Mesélhetnél ezekről az okokról... Kizárt, hogy azokra az okokra gondolsz, mint amit többen, jó hosszan kielemeztek.


Berta Wooster, engem például azért utál, mert mérnöknek tanulok, és EZÉRT "tudásilag alulmaradok" vele szemben. Feljogosítva érezte magát, hogy kioktasson arról, amihez én értek. Amúgy szerintem nem ezzel a nickkel nem tiltották ki, az "esetem" egy hónapja történt.


"A magyarokat csak te utálod"

Ezt már én is sokszor megkaptam, de senki nem magyarázta meg, hogy ezt mivel bizonyítottam...


"Az asszimilálódott zsidósággal soha nem is volt baj.

Ha áttérnének a keresztény hitre, megszűnne az antiszemitizmus."

Aha, értem. Akkor ők nem ún. kriptozsidók lennének?


"Úgy látszik, Einsteinről még nem tudja, hogy zsidó.:D"

Szegény, mekkorát fog majd csalódni... :DD

2013. jún. 19. 17:11
 19/22 anonim ***** válasza:
71%

@ 14.:


"Jó lenne észrevennetek, hogy amit ti antiszemitizmusnak tituláltok, az valójában ..."


Bocs, de hadd tudjam már én jobban nálad, hogy mit hívok antiszemitizmusnak.


<"gój" (kicsit sem kireeksztő kifejezés...)>


Nem kirekesztő. Ugyanolyan, mintha te azt mondanád valakire: "nem magyar". A "gój" szó eredeti jelentése ugyanis: "a nemzetekből való"; azaz "nem zsidó".


"Ha áttérnének a keresztény hitre, megszűnne az antiszemitizmus."


A kikeresztelkedett zsidók tízezreit vitték el különböző táborokba a 2. világháború idején nem vallási, hanem _származási_ alapon. És ahogy én látom, az antiszemiták mostanában sem amiatt köpködnek, hogy Kohn Móric vagy Löwenstein Jakab miért a zsinagógába jár, amikor ott vannak azok a szép keresztény templomok.


@ 17.:


"Úgy látszik, Einsteinről még nem tudja, hogy zsidó.:D"


Azt a kérdést is olvastam, de nem tűnt fel Einstein neve... Pedig biztos "örült volna", ha valaki tájékoztatja őt. :D


@ Kérdező:


"Berta Wooster, engem például azért utál, mert mérnöknek tanulok, és EZÉRT "tudásilag alulmaradok" vele szemben. Feljogosítva érezte magát, hogy kioktasson arról, amihez én értek."


Nem te vagy az egyetlen, másokat is kioktatott több területen is. A baj az, hogy a valós tudásán kívül a _vélt tudására_ is nagyon büszke; pedig nem egyszer leoltották már. De a saját szakterületén is voltak vitái; állítása szerint elméleti fizikusnak tanul.


"Amúgy szerintem nem ezzel a nickkel nem tiltották ki, az "esetem" egy hónapja történt."


De ezzel. Az új nickje (ugyanez, csak határozott névelővel) talán úgy két-három hete tűnt fel. Most kipróbáltam: már arra a regre sem lehet privátot írni...

Próbáld ki nyugodtan te is akár mindkettőt. :D

2013. jún. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

"De ezzel. Az új nickje (ugyanez, csak határozott névelővel) talán úgy két-három hete tűnt fel. Most kipróbáltam: már arra a regre sem lehet privátot írni...

Próbáld ki nyugodtan te is akár mindkettőt. :D"

Akkor bocsánat, elnéztem. Az elmúlt hetekben nem volt túl sok időm a honlapot böngészni, nem tűnt fel a névcseréje, és azt hittem valami régebbi esetről beszélsz.

Na majd írok neki pár sort Einsteinről... :D

2013. jún. 21. 23:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!