Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják egyesek, hogy...

Miért mondják egyesek, hogy aki nem megy el szavazni, az később ne reklamáljon?

Figyelt kérdés
Szóval nem értem. Ha valakinek nem tetszik egyik párt sem és a mód, ahogy irányítják az országot és ezért nem megy el választani közülük, mert egyiket sem tartja érdemesnek az ország irányítására, akkor az az ember miért ne kritizálhatná az éppen aktuális kormányt?

2013. júl. 30. 12:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

"Szivem, majd biztos olyantol fogadok el politikai kerdesekben tanacsot, aki a tajekozatlant ly-nal irja!"

Az még mindig kisebb probléma, mint ékezetek nélkül írni! :D Meg egyáltalán ilyenbe belekötni. :) Mondjuk látszik, hogy közelebb áll a szívedhez egy helyesírási szótár, mint a politika. Csak akkor ne vitatkozz, és ne provokálj másokat!

2013. júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Nem csak pártok vannak a Parlamentben, hanem független képviselők is. Ők nem azért jutottak be, mert valaki nem ment el szavazni, csak mert egyik párt sem tetszik neki, hanem mert elment szavazni és mivel egyik pártot sem akarta ezért függetlenre szavazott.

Vagyis van másik út, nem csak a pártok léteznek, de ehhez el kell menni szavazni!!!!

A parlementi és az önkormányzati választásokon is lehet független jelöltekre szavazni. Ha annyira rosszak a pártok, akkor mindenkinek a függetlenekre kell szavazni és pártok nélküli lesz a parlament.


Aki nem megy el a választáson szavazni az átadja a döntés jogát annak, aki elment. Mert nem csak a győztes jelöltek jutnak be, hanem a "vesztesekre" leadott szavazatok arányában listáról is többen, így azoknak is megjelenik a döntése, akik a többi jelöltre (akik nem lettek egyéni képviselők) szavaztak. Aki nem ment el szavazni, így semmiképpen nem szólt bele a választás kimenetelébe. Innentől mindegy, hogy azért mert nem tud olvasni, mert nem érdekli a politika, mert éppen beteg volt vagy csak nem akart valamelyik pártra szavazni - egyformán átadták a döntés jogát a többieknek, akik szavaztak.

Ha pedig valaki átadta ezt a döntési jogát, akkor később nincs semmi joga bírálni az eredményt. Ettől véleményt mondhat a kialakult eredményről, a helyzetről és a következő választásoknál lehet okosabb és elmehet szavazni ő is.

2013. júl. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"Szivem, majd biztos olyantol fogadok el politikai kerdesekben tanacsot, aki a tajekozatlant ly-nal irja!"


Ha már így becézgetjük egymást, drága csillagom, te meg kimaradtál az iskolából, mikor az á, é, ó, í-t tanultátok? Vagy még nem is tartotok ott?

Én egy betűt tévesztettem, te meg nem tudsz magyarul írni...

2013. júl. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Dick Esmen ***** válasza:
Mert ha nem szavazol,akkor közvetve felelős vagy az aktuális kormány hatalomra jutásában.
2013. júl. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

"Ha már így becézgetjük egymást, drága csillagom, te meg kimaradtál az iskolából, mikor az á, é, ó, í-t tanultátok? Vagy még nem is tartotok ott?

Én egy betűt tévesztettem, te meg nem tudsz magyarul írni..."


Cuncus, nincs magyar billentyuzetem es mielott meg azzal jönnel, hogy a Tescoban lehet kapni 300 Ft-ert, tudnod kell, hogy ahol en elek, ott nincs Tesco! Sokkal amugy nem lehetek elmaradva toled a tantervet tekintve, mert az ilyenekert mi olyan altalanos 3. környeken nem feketepontokat, hanem egyeseket kaptunk. Na puszi!


"Mondjuk látszik, hogy közelebb áll a szívedhez egy helyesírási szótár, mint a politika. Csak akkor ne vitatkozz, és ne provokálj másokat!"


Meg szerencse hogy ez egy szabad Europa es azt csinalhatok amit akarok! Pl. az adott ember kepzettsegere következtethetek annak helyesirasa alapjan. Amugy emberünk irhatott volna valami konkretat is a "talyekozatlansagomra" valo utalason kivül, pl. kijavithatta volna az allitolagos targybeli tevedesemet.


Egyebkent nem ertem, hogy aki nem szavaz, annak miert van kevesebb joga kritizalni, mint aki a Fideszre szavazott. Ugyanis annak meg lehetne mondani, hogy azt kapta amit akart - amibol persze egy szo nem igaz, mert Viktorunk semmit nem arult el abbol, hogy mit akar kormanyalakitas utan csinalni. Velemenye mindenkinek lehet, sot kellene is legyen. Idealis pedig az lenne, ha az tenyeken alapulna.

2013. júl. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Csillagvirágbogárszálam!

Én nem tudom, hogy te mennyire figyelnél a j/ly-re, ha egész este nem aludnál semmit, mert anyukád mellett vagy, aki beteg. Egyébként meg nem felvágásból, de kétszer is voltam regionális fordulón magyar nyelv és irodalomból, és 21-ből, az 5. lettem. Bár ez nem mintha rád tartozna....

Tévedni emberi dolog, ha én látok helyesírási hibát, lehet, hogy szólok, de nem könyvelem el az embert rögtön analfabétának.

2013. júl. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Bebi! Csak arrol van szo, hogy amig a valo eletben az ember a talalkozas utani elso 30 masodpercen belül kialakit egy velemenyt a masikrol, addig az interneten ez csak az iras alapjan megy. Gratulalok a szep eredmenyekhez, anyukadnak pedig jobbulast!
2013. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Köszönöm, akkor szerintem ezt itt le is záratjuk. :)
2013. júl. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Mert ha nem szavazol,akkor közvetve felelős vagy az aktuális kormány hatalomra jutásában."


Ha viszont ellene szavazol, attól még a közvetett felelősséged ugyanúgy megvan!

2013. júl. 31. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

#29

Ha az aktuális kormány ELLEN szavazott, akkor éppen, hogy nincs semmi felelőssége abban, hogy ők jutottak kormányra. Hiszen ezzel a szavazattal megtett mindent amit tehetett, hogy ne ez a kormány legyen. Közvetlenül az a felelős érte aki rá szavazott, közvetetten az, aki nem szavazott sehogy, tehát ellene sem, az egyetlen aki nem tehető felelőssé érte az, aki megtette amit lehetett és ellene szavazott.

2013. júl. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!