Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mennyit költ az...

Szerintetek mennyit költ az állam évente a romák segélyezésére (családi pótlék, börtönök, közmunka, sok ingyenesség amit csak roma kap)?

Figyelt kérdés

Ha nem kapnának segélyt nem gondoljátok, hogy megoldódna ez a probléma? Ők is elmennének máshova meg a pénz is az államkasszában marad.


Én azt gondolom, hogy egész gazdag ország is lehetnénk, mint pl: Németország



2013. aug. 10. 16:50
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%

"De. Ha ugyanezt hottentották ellen követték volna el, azt is pontosan ugyanígy embertelenségnek tartanám."

Az itteni rajvédőket ismerve ebben se vagyok biztos, ugyanis nagy részük magyargyűlölő. Lehet h te pont nem, de én ezzel konkrétan a politikusokra gondoltam.

2013. aug. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 Shai-Hulud ***** válasza:
0%

"Az itteni rajvédőket ismerve ebben se vagyok biztos, ugyanis nagy részük magyargyűlölő. Lehet h te pont nem, de én ezzel konkrétan a politikusokra gondoltam."

Nem tudom, őszintén megmondom, ennek a dolognak a politikai oldala engem hidegen hagy. Tudom, hogy kedves politikusaink ebből is saját magukat akarják agyon fényesíteni, de ez nem érdekel.


Ami viszont tényleg érdekel, hogy hogy létezhet a XXI. században Európa közepén, hogy egy népcsoportnak (akárkik legyenek is) hőségriasztás idején csökkentik a vízadagját??? Milyen agyament ötlet ez?


Eltekintve attól, hogy embertelenség, közegészségügyileg egyszerűen veszélyes. Ha kialakul egy tífuszjárvány (aminek az ottani körülmények között határozottan van esélye), akkor annak az indoklásában vajon majd leírják, hogy nagy szerepe volt benne a vízelvonásnak is?


Nem beszélve arról, hogy a járvány megszüntetése, a gyógykezelés nagyságrendekkel többe kerülne, mint az elfolyatott víz.


Ezt az egész helyzetet el lehetett volna kerülni, ha az önkormányzat a kapott pénzt felhasználva kiépíti a vezetékes vízhálózatot. Nem tudom, erre még miért nem került sor? Sokkal kevesebb probléma lenne, és anyagilag is ez lenne a legjobb megoldás.


Persze csak akkor, ha az erre kapott pénzt valóban erre is akarják fordítani.

2013. aug. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%

"Nem. 1,45 milliárdot kaptak Svájctól, kifejezetten arra a célra, hogy megoldják a vízellátási problémákat. Ehhez az állam hozzájárult még 250 millióval. Tehát NEM a te nagyra becsült pénzedet költötték volna erre a célra."

Ha ez igaz, akkor az a 250 millió, amit szerinted az állam adott, na azt meg mi, adófizetők adtuk az államnak.


"Na EZT például most itt tőled olvasom először. Sok minden indok volt már, de ez most egészen új. Gratulálok! "

A helyiek írták különböző, ezzel kapcsolatos cikkekre a kommentjeikben. Ne csak az elfogult médiumokat olvasd, hanem az ott lakó polgárok tapasztalatait is.


"DE IGEN! Annyit hagytak meg, hogy 150 méterenként egy kút legyen, amelyből csökkentett nyomású víz folyik."

Sétáljon már 150 métert, ha már ingyen kell neki. Tehát ismét ott tartunk, hogy nem maradtak víz nélkül.


"A magyarok nem a nyomornegyedben élnek, ahol a házakba nincs bevezetve a víz."

Mert a magyarok nem igénytelenek, és tesznek azért, hogy ne így éljenek.


"Te ismered valamelyik fogalmat ezek közül?"

Ne személyeskedj, mert csak magadat járatod le vele. De ha te úgy gondolod, hogy mocskos vagyok, és betegségeket terjesztek, akkor meghagylak ebben a hitben, hátha ettől jobb lesz a lelkednek.


"A lakótelepeken nem szomjazott senki."

Te már csak tudod. De, ha ott nem, akkor Ózdon sem.


"Nem. Az önkormányzat a KAPOTT 1,7 milliárdból oldja meg!"

Az a pénz sem tart végtelenségig, nem az a megoldás, hogy valaki mindig fizessen a cigányok helyett. Jelen esetben (amennyiben igaz az információd) a svájci állampolgárok adójáról van szó.


"Nem ugyanez történt. Ott KÖZKUTAKAT zártak el"

Amint látod, az sincs ingyen, különben miért lenne tartozás a vízszolgáltató felé.


"Mondd, álltál te már sorba tűző napon 1-2 órát egyszerűen az ivóvizedért"

Mondd te ott álltál mögöttük, és mérted az időt? Mert voltak, akik lemérték, és egy vödör víz teletöltéséhet kevesebb, mint 2 perc volt szükség. És azt sem hiszem, hogy az egész telep egy kútra járt, ugyanabban az időpontban. És tudod, hogy hol kell nekem nem is keveset sorban állnom? Például a postán, ahol befizetem a vízdíjat.

2013. aug. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
100%

"Közkutakon nem kell fizetni - még mielőtt hörögni kezdesz, ez mindig is így volt. Neked sem kell ott fizetni."

Közgazdásznak ne menj. Az önkormányzatok fizetik (jobban mondva oda megy a számla), és az önkormányzatnak tudod honnan van pénze? Ugye nem kell megmagyaráznom.


"Ha ugyanezt hottentották ellen követték volna el, azt is pontosan ugyanígy embertelenségnek tartanám."

Ezt már megválaszolták. Egyetértek vele. És ezzel pont magadat cáfolod, mert nagyszerűen megmagyaráztad, hogy a lakótelepen lakó magyarok esetében miért is volt jogszerű a korlátozás.

2013. aug. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

"Ha kialakul egy tífuszjárvány (aminek az ottani körülmények között határozottan van esélye), akkor annak az indoklásában vajon majd leírják, hogy nagy szerepe volt benne a vízelvonásnak is? "

Nem, mert ennek ahhoz van köze, hogy össze vissza, ahol éri őket végzik a dolgukat (tudod...pisi, kaki), mert még egy kerti budit sem képesek építeni maguknak. Nem beszélve a szemétről, amiben élnek. Erről is volt szó a médiumokban, nem figyeltél.

2013. aug. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 Shai-Hulud ***** válasza:
0%

"Ha ez igaz, akkor az a 250 millió, amit szerinted az állam adott, na azt meg mi, adófizetők adtuk az államnak. "

Igen, mi adtuk. És azzal a céllal, hogy ebből oldják meg például éppen a cigánysor vízellátási problémáit. Nem azért adtuk, és a svájciak sem azért adták, hogy ne történjen semmi, vagy hogy elzárják a vizet, hanem azért,hogy OLDJÁK MEG. Na én a MEGOLDÁST hiányolom.


Spiegel, Die Presse:

"Megemlítik, hogy a kánikula várhatóan egész héten marad, miközben, és hogy a rekord magas hőmérséklet ellenére döntött úgy az ózdi önkormányzat, hogy elzárja a vizet. A cikkekben az is szerepel, hogy a város épp tavaly kapott másfél milliárd forintot a svájci kormánytól, többek közt azért hogy rendezzék a roma telepek vízellátását."

[link]


"A helyiek írták különböző, ezzel kapcsolatos cikkekre a kommentjeikben."

Gondolom, akik a kocsijukat mosták? :-D

Na jó, nem akarom elpoénkodni, biztosan volt ilyen is. De AKKOR IS inkább megoldani kellene a problémákat, és nem súlyosbítani. Van rá 1,7 milliárd..... Vagy már nincs?


"Sétáljon már 150 métert, ha már ingyen kell neki. Tehát ismét ott tartunk, hogy nem maradtak víz nélkül. "

Sétáltál már 150 métert egy-két vödör vízzel a kezedben? Ugye nem?

De OK, sétáljon. De NE HŐSÉGRIASZTÁS IDEJÉN!


"Mert a magyarok nem igénytelenek, és tesznek azért, hogy ne így éljenek. "

Igen, ebben teljesen igazad van. De... tudod ezt a helyzetet már meg kellett volna oldani vízvezeték (és persze mérőórák) kiépítésével. Hiszen van rá pénz! Vagy csak volt?


"Ne személyeskedj, mert csak magadat járatod le vele."

ÉN??? Nem inkább te? :-)

"De ha te úgy gondolod, hogy mocskos vagyok, és betegségeket terjesztek, akkor meghagylak ebben a hitben, hátha ettől jobb lesz a lelkednek. "

Nem gondoltam úgy, de ha te ebből indulsz ki... Én csak azt kérdeztem, hogy ismerős-e számodra valamelyik fogalom. Például, hogy voltál-e már úgy, hogy nagyon meg akartál valamiért mosakodni, de nem volt víz? Tudod-e, hogy milyen, és mivel jár egy járvány? Szomjaztál-e már úgy, hogy tudtad, hogy nem jutsz vízhez még egy jó ideig? Voltál-e már úgy, hogy ha megkérdezed, hogy kaphatnál-e egy pohár vizet, azt mondták hogy nem? (higiénia, járványveszély, ivóvíz, emberiesség)


"Az a pénz sem tart végtelenségig, nem az a megoldás, hogy valaki mindig fizessen a cigányok helyett."

Így van, tökéletesen egyetértek veled. A megoldás az, hogy a kapott pénzt arra használják fel, amire kapták. Vízvezetékre.


"Jelen esetben (amennyiben igaz az információd) a svájci állampolgárok adójáról van szó. "

Igen, arról. És ezt a pénzt ERRE ADTÁK.


"Amint látod, az sincs ingyen, különben miért lenne tartozás a vízszolgáltató felé."

Valóban nincs ingyen. Ezért is kellene megoldani a helyzetet, hogy végre ne a te adódból kelljen fizetni mások vizét.


"egy vödör víz teletöltéséhet kevesebb, mint 2 perc volt szükség."

Így van. Ha tizen állnak sorba, az a tizediknek jó esetben 20 perc, rosszabb esetben 40 perc. 40 fokban. Emlékszel, kicsit feljebb szó volt az emberiességről... Ja, de tudom, ezek romák...


"azt sem hiszem, hogy az egész telep egy kútra járt"

Valóban nem, eddig 123 nagy nyomású kútra jártak, most

27-et elzártak, és 62-nek csökkentették a nyomását. 34 kutat változatlanul hagytak.

Ózd lakossága 36 ezer, ennek kb 1/3-a cigány (12 ezer fő). A vízkorlátozás kb 4000 embert érint. Ha elosztom, akkor egy kútra átlagosan 66 lakos jut..... Tudom, csak 2 perc vödrönként...


"És tudod, hogy hol kell nekem nem is keveset sorban állnom? Például a postán, ahol befizetem a vízdíjat."

Igen, én is szoktam sorba állni. Ha rossz időpontot fogok ki, akkor úgy 6-an is állhatnak előttem. És igazán jó, hogy fedett a posta, mert nem döglök meg a napon. Gondolom, a te postád is hasonló?


"Közgazdásznak ne menj."

Nem megyek. Megígérem. :-D

" Az önkormányzatok fizetik"

Tényleg? Ózd városa évi 13 milliót költ a közkutakra, ami az éves költségvetésüknek 2 ezreléke. Mellesleg az 1,7 milliárdból 130 évig telne rá...


"és az önkormányzatnak tudod honnan van pénze?"

Igen. Erre például Svájcból.


"nagyszerűen megmagyaráztad, hogy a lakótelepen lakó magyarok esetében miért is volt jogszerű a korlátozás."

Ugye, látod te is egyetértesz vele, hogy jó dolog az a mérőóra. Vajon miért építették ki Ózdon a vízhálózatot?


"ennek ahhoz van köze, hogy össze vissza, ahol éri őket végzik a dolgukat (tudod...pisi, kaki), mert még egy kerti budit sem képesek építeni maguknak."

Így van. Annál nagyobb a járvány veszélye.

És ne gondold, hogy az meg fog állni a cigánytelep szélén. Szó nélkül továbbterjed.


Elhiszem, hogy utálod a cigányokat, de egy önkormányzatnak nem szimpátia alapján kell gazdálkodnia, hanem célszerűség alapján. Márpedig a vízelzárás a fentebb leírtak miatt nem volt célszerű.


A célszerű a vízhálózat kiépítése lett volna / lenne.

Hiszen ugye megvan még rá a pénz???

2013. aug. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, mi adtuk. És azzal a céllal, hogy ebből oldják meg például"

Eddig azt szajkóztad, hogy nem mi adtuk. De sebaj, legalább rájöttél, hogy mégis.


"a rekord magas hőmérséklet ellenére döntött úgy az ózdi önkormányzat, hogy elzárja a vizet."

Még mindig nem zárták el mindet, csak néhányat, a többit korlátozták.


"Gondolom, akik a kocsijukat mosták? :-D "

Ez vicces, de nem reagálok inkább.


"De OK, sétáljon. De NE HŐSÉGRIASZTÁS IDEJÉN! "

Baromi sokan járnak ám dolgozni, ennél sokkal többet sétálva. A pékségekben is dolgoznak, ott sincs hűvösebb. Miattuk nem siránkozol. Vajon miért? Mert nem romák?


"De... tudod ezt a helyzetet már meg kellett volna oldani vízvezeték (és persze mérőórák) kiépítésével. Hiszen van rá pénz! "

Cigarettára, piára is van pénz romáéknál, oldják meg maguk a víz bevezetését, úgy ahogy a magyarok 99%-a.


"Például, hogy voltál-e már úgy, hogy nagyon meg akartál valamiért mosakodni, de nem volt víz?"

Igen volt, hogy elzárták a vizet, mert csőtörés volt. Megoldottam. Sőt emiatt még fűtésünk sem volt.(pedig én még fizetek is érte)


"Tudod-e, hogy milyen, és mivel jár egy járvány?"

Tudom, ezért nem pisilek, kakálok össze-vissza, és ezért nem dobom el a szemetet.


"Szomjaztál-e már úgy, hogy tudtad, hogy nem jutsz vízhez még egy jó ideig? Voltál-e már úgy, hogy ha megkérdezed, hogy kaphatnál-e egy pohár vizet, azt mondták hogy nem?"

Igen voltam már szomjas. A cigányoknak sem mondta senki, hogy nem kapnak vizet. KAPTAK.


"A megoldás az, hogy a kapott pénzt arra használják fel, amire kapták. Vízvezetékre. "

És utána a vízvezetéken jövő vizet ki fizeti? Ne válaszolj.


Igen, arról. És ezt a pénzt ERRE ADTÁK.

Ez megint nem válasz arra, hogy miért kell másnak fizetni helyettük.


"Valóban nincs ingyen. Ezért is kellene megoldani a helyzetet, hogy végre ne a te adódból kelljen fizetni mások vizét. "

A ki nem fizetett számlát mi fogjuk fizetni. Ha korlátozzák majd a vízvezetéken bejövő vizet, akkor megint ajvékolás lesz szokás szerint, gondolom veled az élen.


" Emlékszel, kicsit feljebb szó volt az emberiességről... Ja, de tudom, ezek romák... "

Emlékeztetlek a magyar lakótömbben korlátozott vízmennyiséggel kapcsolatos hozzáállásodra. Ja, tudom, azok magyarok...


A számolgatás felesleges volt, vízhez jutottak jóval kevesebb, mint 1-2 óra alatt. Nem hinném, hogy az összes cigányt érintette a probléma, és azt sem hiszem, hogy mindannyian ugyanabban az időben rohamozták meg a kutakat. Ennyi.


"az éves költségvetésüknek 2 ezreléke"

Mégis jelentős tartozást sikerült felhalmozni. Ez nem kérdéses. Felesleges a költségvetéssel előhozakodni, a számlát kell megnézni.


"Igen. Erre például Svájcból."

Megint ott tartunk, hogy más fizet.


"És igazán jó, hogy fedett a posta, mert nem döglök meg a napon. Gondolom, a te postád is hasonló?"

Ne forgasd ki, tudod te, hogy miről beszélek. Egyébként a fedett postán a rengeteg ember miatt sokszor nincs levegő. Úgyhogy ezt hagyjuk.


"Tényleg? Ózd városa évi 13 milliót költ a közkutakra, ami az éves költségvetésüknek 2 ezreléke. Mellesleg az 1,7 milliárdból 130 évig telne rá... "

Kiragadtunk egy várost. Rengeteg helyen hasonló a helyzet. Persze, majd azt is megoldják mások.


"Igen. Erre például Svájcból."

Igen, és itthonról is. Megint ott tartunk, hogy más fizet, nem az aki elhasználja.


"Ugye, látod te is egyetértesz vele, hogy jó dolog az a mérőóra."

Mindketten tudjuk, hogy nem fogja fizetni a vízdíjat.



"Így van. Annál nagyobb a járvány veszélye.

És ne gondold, hogy az meg fog állni a cigánytelep szélén. Szó nélkül továbbterjed."

Tehát megint az a megoldás, hogy a magyarok, vagy bárki más fizessen, ha nem akar tífuszos lenni. Fizessen segélyt, ha nem akarja, hogy elvágják a torkát. Védelmi pénzt kell fizessek, ha élni akarok? Na ne vicceljünk.


"Elhiszem, hogy utálod a cigányokat, de egy önkormányzatnak nem szimpátia alapján kell gazdálkodnia"

Megint személyeskedsz, de sebaj. Igazad van, tényleg utálom őket. De van azért akit jobban utálok. Akik védik őket, mert nem látnak tovább az orruknál. Persze ne hidd, hogy ettől sok különbség van közöttünk. Mindössze annyi, hogy te nem a cigányokat utálod, hanem a magyarokat, mert őket eszedben sincs megvédeni, és kiállni az igazukért.


Részemről lezártnak tekintem a dolgot.

2013. aug. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 Shai-Hulud ***** válasza:
0%

"Eddig azt szajkóztad, hogy nem mi adtuk. De sebaj, legalább rájöttél, hogy mégis. "

A 250 milliót. Svájc pedig az 1,45 milliárdot. De sebaj, legalább rájöttem, hogy nem tudsz szöveget értelmezni.


"Ez vicces, de nem reagálok inkább."

Annak is szántam. :-)


"Baromi sokan járnak ám dolgozni, ennél sokkal többet sétálva."

Igen, biztosan. 2 db vízzel teli vödröt cipelve visszaúton. Szegények!

"A pékségekben is dolgoznak, ott sincs hűvösebb. Miattuk nem siránkozol. Vajon miért? Mert nem romák? "

Nem. Mert VAN vizük.


"oldják meg maguk a víz bevezetését,"

OK, az ózdi önkormányzat pedig fizesse vissza nekünk a 205 milkát, és küldje vissza Svájcnak a pénzt, hogy 'bocsi, úgy döntöttünk, hogy inkább kiszárítjuk őket'.


"volt, hogy elzárták a vizet, mert csőtörés volt."

Azt a mindenit! Csőtörés! Gondolom legalább egy egész napig tartott míg megcsinálták! Mikor tört el? Múlt héten a 40 fokban? :-)

"Megoldottam"

Zseni vagy!

"Sőt emiatt még fűtésünk sem volt.(pedig én még fizetek is érte)"

Képzeld, nekünk meg a múltkor a telefonunk nem működött. (pedig én is fizetek érte.)


"És utána a vízvezetéken jövő vizet ki fizeti? Ne válaszolj."

De, válaszolok. Az, akinek a nevén van a vízóra.


"Ez megint nem válasz arra, hogy miért kell másnak fizetni helyettük."

Értsd már meg, hogy NEM HELYETTÜK. Ezért LENNE a vízvezeték, hogy mérni lehessen az egyes fogyasztásokat külön-külön, és ne az 'ingyenes' közkútról kelljen vízzel ellátni őket, a TE pénzedből.


"Ha korlátozzák majd a vízvezetéken bejövő vizet, akkor megint ajvékolás lesz szokás szerint, gondolom veled az élen"

Eddig egyfolytában azt írtam, mindenütt, hogy vízvezeték kell, mérőórák, mert akkor mérhető (és igen, akkor szüneteltethető) a szolgáltatás. A közszolgáltatás NEM SZÜNETELTETHETŐ olyan indokkal, hogy néhányan nem fizetnek. A mért egyéni szolgáltatás igen. Tudom, hogy ez nehezen érthető dolog...


"Emlékeztetlek a magyar lakótömbben korlátozott vízmennyiséggel kapcsolatos hozzáállásodra. Ja, tudom, azok magyarok..."

Köszi, nem vagyok feledékeny. Én is emlékeztetlek rá majd kicsit lejjebb, hogy nem volt véletlen részemről az utalás a faji hovatartozásra.....


"vízhez jutottak jóval kevesebb, mint 1-2 óra alatt."

Értsd már meg, hogy itt az a fő probléma, hogy HŐSÉGRIADÓ ALATT korlátozták a vízhez jutást. Ha sokba kerül a víz, ha pocsékolják, természetesen azt valahogy korlátozni kell, DE NEM 40 FOKBAN! Ez (akármilyen indokkal is teszik) embertelenség.


"Mégis jelentős tartozást sikerült felhalmozni."

13 milliót. Kb. 1 éves vízszámlája a közkutaknak.


"Megint ott tartunk, hogy más fizet. "

És ráadásul ajándékba! Akkor miért is nem csinálják meg azt a vízvezetéket? Azt várják, hogy svájci munkások is jönnek, svájcisapkában?


"Ne forgasd ki, tudod te, hogy miről beszélek. Egyébként a fedett postán..."

Nem forgatom ki. Te hasonlítasz össze olyan dolgokat, amelyek nagyon nem összehasonlíthatóak.


"Kiragadtunk egy várost."

Azt hittem Ózdról van szó....

"Rengeteg helyen hasonló a helyzet. Persze, majd azt is megoldják mások. "

Mesélj, máshol is elzárták 40 fokban a közkutakat? :-D


"Igen, és itthonról is. Megint ott tartunk, hogy más fizet, nem az aki elhasználja. "

Látod, megint félrebeszélsz. Azt hittem, már felfogtad, hogy nem vízszámlára kapták a pénzt, hanem vízvezetékre. De lehet, hogy ez is nagyon bonyolult dolog, inkább nem is terhellek vele.


"Mindketten tudjuk, hogy nem fogja fizetni a vízdíjat. "

Nagyszerű! Akkor máris igazad lehet, és TELJESEN JOGSZERŰEN el lehet zárni a vizet az ilyen családoknál.


"Tehát megint az a megoldás, hogy a magyarok, vagy bárki más fizessen, ha nem akar tífuszos lenni."

Ugye, most csak viccelsz?

Szerinted mit kellene csinálni? Rendőrt állítani a cigánytelep szélére, hogy megmotozzanak mindenkit, van-e nála tífusz? Vagy hogy is képzeled a járvány megfékezését? Betonfalakkal?

"Fizessen segélyt, ha nem akarja, hogy elvágják a torkát. Védelmi pénzt kell fizessek, ha élni akarok? Na ne vicceljünk."

Nem kell védelmi pénzt fizetni. Aki bűnt követ el, azt le kell csukni. De aki nem, azt jó lenne, ha nem bántalmaznák, ugye?

Vagy már ez se számít?


"Megint személyeskedsz, de sebaj. Igazad van, tényleg utálom őket."

Na most itt emlékeztetnélek, hogy fentebb hivatkoztam némi faji hovatartozásra, és a megkülönböztetésre....


"De van azért akit jobban utálok. Akik védik őket, mert nem látnak tovább az orruknál. "

Ha ok nélkül (pl. vallása, BŐRSZÍNE, neme alapján) megkülönböztetnek valakit, akkor védem.

Ha okkal (például bűnössége alapján) akkor nem. Ez ilyen egyszerű.

És ha ezért utálsz, azt majd valahogy el fogom viselni.


"Persze ne hidd, hogy ettől sok különbség van közöttünk."

Jujjj, dehogynem! Te nem is tudod, mennyi! :-DD

"Mindössze annyi, hogy te nem a cigányokat utálod, hanem a magyarokat, mert őket eszedben sincs megvédeni, és kiállni az igazukért."

Azokat kell megvédeni, akiket méltánytalanul ér valamilyen hátrány, megkülönböztetés.

Aki például nem pocsékolta a vizet, azzal mit csinálsz? Te viszel majd nekik?

Aki betör, gyilkol, rongál, lop, azokat nem kell védeni, mert megérdemlik a (jog szerinti) büntetést.

Aki EGYÉNILEG nem fizeti be valamilyen számláját, attól meg lehet vonni a szolgáltatást.


De egy népcsoportot nem büntethetsz kollektívan. EMBERTELEN, és jogtalan.

2013. aug. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!