Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mennyit költ az...

Szerintetek mennyit költ az állam évente a romák segélyezésére (családi pótlék, börtönök, közmunka, sok ingyenesség amit csak roma kap)?

Figyelt kérdés

Ha nem kapnának segélyt nem gondoljátok, hogy megoldódna ez a probléma? Ők is elmennének máshova meg a pénz is az államkasszában marad.


Én azt gondolom, hogy egész gazdag ország is lehetnénk, mint pl: Németország



2013. aug. 10. 16:50
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
63%

Milliárdokat, egy szóval rengeteget és egyre többet, mivel a cigányság száma növekszik.

Ha megvonnának a segélyeket ,szerintem fellázadnának, és mészárolni kezdenének.

Na , meg a "kedves" nyugat egyből nyervogna meg fenyegetőzne.



Németországtól akkor is messze lennének, ha nem lennének itt cigányok.

Németország egy fejlett ipari ország ,nagy a területe , nagy a népessége , az országnak az adottságai is jók.

Emellett a német embereknek más az alapmentalitása.

2013. aug. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

Jó de mennyivel jobb lenne itt az élet, nem?


Ha meg fellázadnak hajrá, a mi oldalunkon áll a katonaság

2013. aug. 10. 16:57
 3/48 anonim ***** válasza:
71%

Persze, hogy jobb lenne nélkülük.Majdnem skandináv közbiztonság lenne, illetve ami arra volt a 90-es években.


Nem nagyon van nagy katonaságunk.

Ne felejtsd el a nyugatot sem , amilyenek...még lehet felfegyvereznék a cigányokat.

2013. aug. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Nyugat is csak azért nyalja ki a seggüket, mert fosnak hogy ha itt szar lesz nekik mennek oda. Ha 100 ezer cigány beköltözne No.ba megnézném hogy akkor is ki lenne nyalva a seggük. Hajrá Jobbik 2014- a változás éve
2013. aug. 10. 17:03
 5/48 anonim ***** válasza:
36%

"Ha nem kapnának segélyt nem gondoljátok, hogy megoldódna ez a probléma? Ők is elmennének máshova "


Tudod hol lenne az a máshova? A kerted, a gyümölcsösöd, a tyúkjaid, disznóid, ha nem vagy otthon a lakásod, mindenféle értéked, a megmérgezett kutyáid, már úgyismindegy alapon a megerőszakolt lányod, és még sorolhatnám.


"családi pótlék, börtönök, közmunka, sok ingyenesség amit csak roma kap"


Melyik az a családi pótlék amit csak roma kaphat? Vagy van olyan börtön amit csak roma kaphat? Most komolyan kérdezem, melyik az a segély amit csak roma kaphat? Tudom hogy van az egyszeri szociális gyorssegély. Évi 12000-ről felemelték talán 20-ra, mondjuk legyen ez az egyik, meg a közművekre lehet felvenni támogatást szociális alapon, legyen ez a másik. De mi van még?

2013. aug. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
38%

A romák segélyezésére semennyit, mert nem kaphatsz azért segélyt, mert roma vagy. Írnak ki roma gyerekeknek mondjuk ösztöndíj pályázatokat, vagy roma fiataloknak felzárkoztató programoakt, de az más tészta. Alapvetően segélyt azért kaphatsz, ha nagycsaládos vagy, ha beteg vagy, ha állástalan vagy, satöbbi (nem, azért nem jár, ha donga lába van a fiadnak). Szerintem egyébként butaság is lenne így megkülönböztetni a kategóriákat, mert van olyan magyar család, amelyik simán felveszi a romákkal a versenyt, ha segélyezésről van szó, meg van olyan roma család, ahol mindenki dolgozik valamit. De ha mégis így akarjuk elkülöníteni, akkor valószínűleg a dolgozó romák simán kitermelik a léhűtő társaik segélyezését. Attól, hogy fognánk és kiraknánk őket az országból, még rengeteg aljanép maradna itt a magyarok közül is, akiket ugyanúgy nehéz lenne eltartani.

De hogy ténylegesen mennyi lehet ez az összeg? Biztos vannak valahol pontos adatok, biztos hogy milliárdokban mérhető, de valószínűleg vannak ennél sokkal nagyobb "lyukak" is a magyar költségvetésben - annyit biztos nem kötelenek segélyezésre, mint focistadion építésre. Plusz azt is vedd számításba, hogy ennek a pénznek jó része ugyanúgy visszafolyik a gazdaságba. A havi 47 ezer forintból nem japán plazmatévét meg német luxusautót vesznek, a többség örül, ha az olcsó magyar élelmiszerekre telik.

2013. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

5-ös

Lehet rosszul fogalmaztam. A sok ingyenesség az nem a családi pótlék meg ezek, hanem ingyen víz, áram sok helyen. Haveromat megtámadták a cigók, ki akarták raboni. Haverom szétkapta mind a 3-at és a cigányok semmit nem kaptak, haveromat meg pénzbírságra ítélték garázdaság miatt.

2013. aug. 10. 17:11
 8/48 anonim ***** válasza:
13%

"Hajrá Jobbik 2014- a változás éve"


Na, te se vagy még 20...


Yes we can, Emelkedünk, change we can belive in, tartjuk a szavunkat, itt az idő, tiszta sor, Magyarország a magyaroké, stbstbstb. Majd rájössz mi van ezek mögött...

2013. aug. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
27%

Azt értsd meg, hogy a saját seg.ünket védjük a szociális támogatásokkal! HA elzárod a vizüket, kikapcsolod az áramot náluk, és semmi pénzt nem kapnak, tudod mi lesz? Mire megírnád erre a választ, már ott állnának 3-an a hűtődnél egy pedig elvágná a torkodat.


Most az emberség oldalról nem közelítem meg a témát, mert az csak később fog kifejlődni benned, úgy 30 környékén, de veszélyérzeted csak van.


Viszont van más megoldás. Ha egy élhető minimumon tartod őket, és felügyeled őket, esetleg (bár ilyet félve merek leírni egy Jobbikosnak) utat mutatsz nekik, hogy van kiút a nyomorból, még talán a gyerekeidnek is lesz élhető jövője.

2013. aug. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

9-es

"ilyet félve merek leírni egy jobbikosnak"


Tudod a jobbik mit csinálna, bentlakásos iskolában nevelné meg őket, külön roma tananyagot dolgoznának ki és az iskolákban is romák dolgoznának. Én ezt támogatom, azt is tudom hogy vannak rendesek is, de a bűnözőket ki kéne toloncolni

2013. aug. 10. 17:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!