Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért nem váltunk már e-bookra...

Mért nem váltunk már e-bookra a tankönyvek terén?

Figyelt kérdés
Felhívtam a megfelelő szervet ahol javasoltam hogy a tankönyvek helyett minden diák e bookot kapjon aminek az értéke kb 15-20 ezer forint. Már az első évben sem lenne sokkal nagyobb kiadás a szülőknek, utána pedig már kész nyereség lenne hisz már csak rá kellene tölteni az aktuális könyveket a memóriába. Tiszta előny lenne mert lényegesen olcsóbb lenne a beiskoláztatás, nem nyomná a fejlődő gyerekek gerincét a sok tankönyv és még nem is beszéltem a sok megkímélt fa életéről. Akkor miért nem alkalmazzuk? Lassan 2014 van...

2013. szept. 2. 05:59
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Egyébként, kedves 7-es, a legtöbb e-book olvaló e-inkes, és ez nem "csoda", hanem tök általános.

És nem kerül tízszeresébe. Az én e-book olvasóm olyan 30.000,- Ft volt már három éve, e-inkes. Azóta természetesek kb. a felére ment az ára.

2013. szept. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

1.E-bookot ugyan úgy meg kellene venni.

2.Nem folyik ki az embernek a szeme, sőt!

Meg lehet változtatni a színeket, így a legtöbben a fekete alapon, fehér betűket használják!

2013. szept. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
Oké, megveszed az e-bookot.. De bármilyen könyvet töltesz le rá annak is megvan a eredeti könyv verziója. A tananyagot ugyanúgy meg kell venni,hogy rátöltsd
2013. szept. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 Shai-Hulud ***** válasza:

A baj inkább ott van, hogy Pistike verni szokta a könyveivel Jancsikát, és viszont.

Amíg a könyv papírból van, addig ez különösebben nem nagy baj, ebcsont beforr, majd elfáradnak.

(De legalább kezükbe vették a könyvet.)


Viszont ha e-bookot kapnak, azzal hogy fognak verekedni? Az első suhintás 40 ezerbe kerül, a második is....

Gondolom nagyon örülnének a szüleik.


(Ne csak verekedésre gondoljatok. A gyerekek még nem tudnak vigyázni, felelősségteljesen vigyázni nagy értékű eszközökre. Ha elveszíti, futás közben elejti, véletlenül ráül, stb... Ezeket nem lehet kivédeni.)

2013. szept. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
20%

Az e-book messze van még attól, hogy a könyv ekvivalenciája lehessen.


Kezdjük az alapnál: színek. Olyan nincsenek. Ami mondjuk egy művészettöri vagy biológia tankönyv esetén apró hátrány.


A grafikonokba, ábrákba belezoomolni lehet, de nehézkesen, ha az egész oldalt mutató látványban nem látszódik rendesen.


Kijelölni, bookmarkolni lehet, de szörnyen nehézkesen és nem is látod át az egészet, hacsak nem kötöd össze az asztali nagy gépeddel az egészet, hogy ott is figyelhesd.


Másik legfőbb hátránya pedig az, hogy nem készteti a használóját a félig-meddig céltalan lapozgatásra a könyvben, ami az "igazival" megtörténik. A kijelölt oldalakon kívül a figyelmét megragadó részeken átfut, ha izgalmas elolvassa, ha nem továbblapoz és a tanév alatt kb. tudja, hogy mi van a könyv egészében, még ha az órán ki is hagyják a harmadát.


Mindezekre az iskolai tab lenne megoldás, de az meg nem 15-20eFt (mondjuk egy jó e-reader se, csak a legócskábbak), hanem 115-120 miután valami védelmet is szerzel rá az egész éves aktív és óvatlan használat ellen. Meg persze nem is lehet gyenge, iPad az alap.

2013. szept. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:

Egyszer biztos ez lesz a jövő, de várjunk még rá.


Én sokkal jobban szeretek könyvből olvasni, mint bármilyen készülékből (hidd el, láttam jót is, Amerikában éltem). Nem érdekel, hogy a kutatók mit mondanak :)

2013. szept. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jó választás lenne az e-book.

Én esti tagozatos suliba járok és én is e-book ot használok,mert sokkal jobban megéri nekem.

Az osztály többsége megvett egy csomó könyvet,amit max egyszer nyitott ki,az év végi vizsga előtt,persze.

Én pedig ingyen letöltöttem ingyen,nem költöttem több ezer ft-ot feleslegesen.

Arról nem is beszélve hogy több száz könyv ráfér az e-bookra és nem a szobámban foglalják a sok helyet.

Szerintem még jó pár év múlva fogja az ebbok felváltani a könyveket az oktatásban.

A tankönyvkiadóknak se érdekük hogy ebook-ok legyenek.

Az USA-ban pedig notebook-on dolgoznak az iskolában,az ott teljesen alap dolog,ha kikerülnek a munka világába akkor ott is kamatoztatni fogják azt a tudást.

A magyar oktatás viszont nem erről híres.

Sokkal inkább arról hogy felesleg információk tucatjával tömik a gyereket fejét,amire nem is lesz szükségük.

A magyar emberek többsége hasznosítja azokat a dolgokat amit a suliban tanult?

PL:Mikor született Petőfi,Mi a C6H12O6??

Ezt is át kéne alakítani hogy a gyereket az életre készítsük föl és ne lexikonokat neveljünk belőle.

2013. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Én is kiemelőzök, lapozgatok oda vissza, karikázok, melléírok.. Ez az e-book-kal elég nehéz lenne..


A gyerekek valóban nem tudnánka rá vigyázni és nyilván nem tennék ingyenessé a könyvletöltést.. így a tizen ezer mellé még jó kis összeg gyűlne össze a végére..Füzeteket így is cipelni kéne vagy írni se tanuljon meg a gyerek? Mi lesz a munkafüzetekkel? Vagy azokkal a tankönyvekkel, ahol a könyvben kell megoldani a példát.. Ha véletlenül lemerül, tönkremegy akkor a gyereknek egész nap semelyik órán nem lesz könyve?

2013. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

Felelősen gondolkodó emberek egy új technológia bevezetése előtt alaposan körbejárják a dolgot, és a kivitelezhető is, működőképes is, olcsóbb is bevezethető.

Az itteni javaslatok bármilyen jószándékúak, nem megalapozottak (tudjuk, a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve). Ennek a technológiának a használata ma sem tiltott. Egyes esetekben kivitelezhető is annak, aki akarja. Az áttérés egy másik szabványt jelent, és annak kötelezőnek kell lenni, különben káosz lesz. Mindenki számára a feltételek nem adottak. Valaminek a használata nem abból áll, hogy adunk neki egyet. Nagybeszerzést csak központilag lehet megszervezni (mert az ellátottság elemi feltétel). ennek sem adottak a feltételei, sem a az eladó, sem a vevő oldalán. Az e-book használata nem csak annyi, hogy lecseréljük a hordozót. Az oktatáshoz más módszertan kell (azt most figyelembe sem veszem, hogy meg kell írni az összes tankönyvet - mert ugye a meglévő begépelése rendkívül dilettáns elképzelés), ezt ki kell dolgozni, minden oktatónak ismernie kell. Most csak a főbb elemeket soroltam. Sok apró, de annál nehezebb dolog is van. Alapvetően különbözik 10-20, 50-100 eset megszervezése 1,2 millió esettől (ennyien járnak iskolába, plusz az oktató személyzet).


Tehát ne képzeljük, hogy ez csak elhatározás kérdése (meg holmi olyan vitáké, hogy mit tud, vagy nem tud egy e-book).

2013. szept. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 hunbula ***** válasza:
100%

Sokadik válasz, nem tudom elolvassa-e idáig valaki, DE...


Három éves a Kindle olvasóm, anno 30 ezer forintba került, azóta sokszorosan bejött az ára, garantálom. A szemem sem romlott el, mert e-ink.


Csak a leggyakoribbakra reagálva: lehet benne kijelölni ("kihúzni" szöveget). Lehet bele jegyzetelni is. Amit pedig mondjuk egy rendes könyvvel nehezen tudsz, keresni oly módon, hogy beírod az adott szót, és kiadja, milyen helyeken található meg. Nem minden könyvben van névmutató sem, ugyebár. Változtatható a betű mérete, stílusa. Az is, hogy vízszintes vagy függőleges legyen az oldalbeállítás. (Az alapvető internetböngészőt, ami például wikipediára, hasonlókra tökéletes, csak a teljesség igényéért említem. Innen már a következő kontra érv a "nincs papírszaga" szokott lenni, azt hiszem nem kell sokat mérlegelni.)


Színes-e? Az enyém nem, de ha jól tudom azóta már olyan is van. Viszont, szerény véleményem ebben a témában, hogy például édesanyám (és széles korosztálya, mostani negyvenesek-ötvenesek!) tankönyve még nem volt színes, és ő is ugyanolyan jól (ha nem jobban) elsajátította az anyagot, mint a mostani gyerekek. Erősen megdöbbentem, amikor anno a gimnazista matematika(!) tankönyvemben kétoldalanként színes, állatkás rajzok voltak. Komolyan ez kell a figyelem fenntartásához?


Ezzel kapcsolatban: korosztály. Alsósoknak nem is adnék e-bookot, de felső tagozaton már simán lehetne. Hogy ez egy drága műszaki cikk, amire vigyázni kell? Kérdem én, hány tíz-tizenkét éves gyerek rohangál drága mobiltelefonnal, például? Innentől az összes erre vonatkozó érvelést tárgytalannak kell, hogy tekintsem.


Tankönyvek ára: aki azzal érvel, hogy nem sokkal olcsóbb az e-book sem, mint a rendes könyv... Nos igen, igaza van, amíg ezt is jó magyar sajátosságnak tekintjük. Itt, ahol minden eddig létező dolog azért áll fenn, mert valakinek jól jövedelmező érdeke, addig nem is lesz olcsóbb valami új csak azért, mert az esetleg több embernek megérné. Én kilencven százalékban angolul olvasok, ezért rendszeresen töltök le az amazon.comról az olvasóra könyveket. Az egyik legutóbbi vásárlásom például három könyv volt, háromezer forintnak megfelelő összegért. Ebből az egyik Stephen King egyik újabb könyve volt, itthon csak az olyan ötezer körül van papíron. Most akkor kérdem én... :)


Tehát, az ötlet jó, máshol, hangsúlyozom máshol, már van is ilyen. Az egyetlen akadálya összegezhető a tavaly decemberi maja-hisztéria idején elterjedt mémmel: Aki meg akarja úszni a világvégét, jöjjön Magyarországra. Mi mindenben le vagyunk maradva vagy ötven évvel.

2013. szept. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!