Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért nem váltunk már e-bookra...

Mért nem váltunk már e-bookra a tankönyvek terén?

Figyelt kérdés
Felhívtam a megfelelő szervet ahol javasoltam hogy a tankönyvek helyett minden diák e bookot kapjon aminek az értéke kb 15-20 ezer forint. Már az első évben sem lenne sokkal nagyobb kiadás a szülőknek, utána pedig már kész nyereség lenne hisz már csak rá kellene tölteni az aktuális könyveket a memóriába. Tiszta előny lenne mert lényegesen olcsóbb lenne a beiskoláztatás, nem nyomná a fejlődő gyerekek gerincét a sok tankönyv és még nem is beszéltem a sok megkímélt fa életéről. Akkor miért nem alkalmazzuk? Lassan 2014 van...

2013. szept. 2. 05:59
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
0%
Valóban..aztán 25 évesen már csoda lesz ha valaki nem szemüveges...
2013. szept. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem. Már 4 éve használom az e-book olvasómat, és nem folyik ki a szemem. Strapabíró, könnyű, és a tananyagot az állam ingyen adhatná rá, mert igazából az államnak semmibe nem kerülne a pdf/más fájlokat sokszorosítani. Amúgy meg most is meg lehet minden könyvet szerezni a netről ingyen. A kötelező olvasmányokat főleg. Egyszer kéne megvenni, nem minden évben, más kérdés az, ha a gyerek uzsonnázásra, verekedésre használja, esetleg azt nem bírná ki. Szóval én sem értem miért van ez a nagy pazarlás és környezetpusztítás, úgy tudom amerikában már kötelező minden gyereknek az ebook olvasó és sokkal olcsóbb, mint nálunk.
2013. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 Shai-Hulud ***** válasza:

"úgy tudom amerikában már kötelező minden gyereknek az ebook olvasó"

Hát ezt rosszul tudod. Nem kötelező, csak néhány iskola (a szülők kérésére) dönthet úgy, hogy használják.

Kötelezővé csak azt lehet tenni, amihez adottak a feltételek például a Harlemben is.


Nálunk is hasonló a helyzet. Megnézném azt, hogy a karakószörcsögi Kolompár Zsigmond Általános Iskola diákjai tömegesen e-bookot használnak.

Maximum e-booknak az olvasás vizsgán. :-)

2013. szept. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

"Nálunk is hasonló a helyzet. Megnézném azt, hogy a karakószörcsögi Kolompár Zsigmond Általános Iskola diákjai tömegesen e-bookot használnak.

Maximum e-booknak az olvasás vizsgán. :-) "


Náluk már az is nagy szó ha valakitől "szerez" egy darab füzetet és tollat,aztán azt használja egész évben.

2013. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 Komplikato ***** válasza:

Kedves kérdező, nyilván papírkönyvek hiányában nem lehetne ennyi pénzt elmutyizni. :)


"De nagyon fontosnak tartom, hogy azért ne "felejtsenek" el ÍROTT!! szavakat VETNI ! pusztakézzel! PAPÍRLAPRA!"


1. A tankönyvekről kérdezett az illető, szó nem volt a füzet megszűnéséről

2. Lehet újat mondok, de sok eBook képes rá, hogy jegyzetelni, aláhúzni, bejelölni lehessen az olvasott anyagba, akár kézírással is. Persze igaz ez már nem a 18-25.000-es kategória, hanem a duplája. (Bár volt egy orosz! készülék ami anno kemény 80 dollárért tudott ilyet, de az nem 8-16 szürke árnyalatos volt, hanem sima fekete-fehér, ami hátrány a képeknél.)

2013. szept. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok állami tulajdonú tankönyvnyomda van ebben az országban...


Ebook gyártó meg nincs állami kézben, de majd tuti kitalálnak rá valamit "e-búúúk" és majd gyártja a szarvasi zrt:D

2013. szept. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 Komplikato ***** válasza:

Azért itt vannak tévképzetek mindkét irányba:

1. A könyvkiadás NEM lesz ingyenes attól, ha nem papiron van a végtermék!

2. Viszont egy kinyomtatott műnél a könyv nyomtatás előkészületei magában annyiba vagy többe kerülnek, mint a könyvet papírra nyomni. Tehát jogos elvárás lenne, hogy egy egy eBook töredék ára legyen a papír verziónak. Ennek jelenleg a könyvkiadók ellenállnak sajnos, de ugye most, hogy a tankönyv kiadás állami lett le lehetne törrni az árakat.


Csak nem áll érdekében egy csomó embernek.


Mivel egy modern eBook belső része egy szerényebb tablettel vetekszik, lehetne könyveken kívül egyéb, interaktív oktatási dolgokra is használni, hiszen többségén Android vagy egyéb mikro linux fut.

2013. szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 Komplikato ***** válasza:

"Kezdjük az alapnál: színek. Olyan nincsenek."


Nos éppen ezért van most nagy várakozás az eBook olvasókkal foglalkozó fórumokon és szakoldalakon, hiszen az Amazon pár hónapja felvásárolta azt a céget aki az eddigi leghasználhatóbb SZÍNES ePapírt kifejlesztette. Lehet még idén kiderül miért is.


A kijelölés, könyvjelző, bekarikázás meg miért lenne nehézkes? Érintő képernyőn akár az ujjával is megteheti a nebuló, értelmesebb készülékhez mg van toll. Egy normálisabb márkás eBook 40-50.000, nem 120.000. Az iPad meg tablet és pont a képernyője miatt alkalmatlan a feladatra.

2013. szept. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Andizsuzsi ***** válasza:

"Emberek, maguk szerintem nem hallottak még a már egy jó ideje bevezetett e inkes olvasókról"


Kedves kérdező, maga pedig nem olvasott még családokról, ahol a 30 Ft-os füzet megvásárlása is gondot okoz.

Amúgy a tananyag attól nem lesz ingyenes, hogy nincs kinyomtatva, azt valaki megírta (nyilván nem ingyen), más valaki ellenőrizte/elbírálta, engedélyezte.

Arról nem beszélve, amikor a gyerek valamilyen módon elveszíti a kütyüjét, rajt az egész éves tananyagával. És hát a tanítónéni hova írja a piros pontot?

2013. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 Komplikato ***** válasza:
100%

"Kedves kérdező, maga pedig nem olvasott még családokról, ahol a 30 Ft-os füzet megvásárlása is gondot okoz."


Nos mennyibe is kerül ÉVENTE a tankönyvcsomag? Ha a gyerek nem játszik töréspróbát az eBook-kal, akkor nyilván nem kell évente megvennie. Másrészt ki lehetne találni olyan formát, ahol az iskola tulajdona és a gyerekek bérlik. Mondjuk a vételár töredékét be fizetik letétbe, mint más egyéb műszaki termék bérlésénél ...


Ami nem mindegy, az az, hogy a gyerek X kiló cuccal rohangál vagy egy pár dekás eBook-kal, ami ideális esetben elférhet egy nagyobb szebben is.

2013. szept. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!