Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért nem váltunk már e-bookra...

Mért nem váltunk már e-bookra a tankönyvek terén?

Figyelt kérdés
Felhívtam a megfelelő szervet ahol javasoltam hogy a tankönyvek helyett minden diák e bookot kapjon aminek az értéke kb 15-20 ezer forint. Már az első évben sem lenne sokkal nagyobb kiadás a szülőknek, utána pedig már kész nyereség lenne hisz már csak rá kellene tölteni az aktuális könyveket a memóriába. Tiszta előny lenne mert lényegesen olcsóbb lenne a beiskoláztatás, nem nyomná a fejlődő gyerekek gerincét a sok tankönyv és még nem is beszéltem a sok megkímélt fa életéről. Akkor miért nem alkalmazzuk? Lassan 2014 van...

2013. szept. 2. 05:59
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Nekem is van e-bookom, (Kobo) szeretek olvasni, és élvezem hogy kis helyen elfér. De még mindig szívesebben olvasok igazi könyvet , ahol tudok lapozni, aminek érzem a papír szagát is.. Igaz, én régimódi vagyok, de vannak dolgok amiktől nem szívesen válok meg.. Ilyenek a könyvek..

Valaki azt írta hogy e-book esetében is lehet aláhúzni, jegyzetelni. Én nem engedhetem meg magamnak a több mint harmincezres e-bookot, így tökéletes elégedett vagyok a 10 ezres e-bookkal is ami nem érintőképernyős..(gombnyomással lapozgatok), nem lehet sem kiemelni, sem jegyzetelni vele..

Egyszer biztos eljön az idő amikor a régi jó bevált könyveket felváltja az e-book vagy a tablet, sőt eljön az idő amikor a diákok már nem is mennek suliban hanem otthon online tanulnak a tanárral kamerán keresztül...(szar világ lesz, mert így még jobban elzárkóznak az emberek a virtuális világukba) De ez még messze van... Ma meg a mai helyzetben amikor az embereknek az is gond hogy a villanyt kifizessék, vagy enni tudjanak, nem kötelezhető senki hogy e-bookot vegyen..

2013. szept. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 Komplikato ***** válasza:

"Ma meg a mai helyzetben amikor az embereknek az is gond hogy a villanyt kifizessék, vagy enni tudjanak, nem kötelezhető senki hogy e-bookot vegyen.."


Na jó, de az alaptéma az volt, hogy mennyivel OLCSÓBB lehetne az egész tankönyv téma a szülőknek.

2013. szept. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
20%

Mert megjelenne egy új kifogás nem elfelejtettem elhozni, hanem elfelejtettem feltölteni, de ez nem egy könyvet, hanem az összeset érintené. Az iskola villanyszámláját,(sajnos Magyarországon van olyan iskola ahol ez tárgytalan) meg alaposan megdobná, hogy a több száz diák e-book töltését engedélyezné. Nem is beszélve az ország olyan elmaradott térségeiről ahol az áram már luxusnak számít.


A másikat már felhozták, elhagyja, eltöri, ellopják és akkor megint csak tanulásra alkalmatlan a gyerek egy darabig.


Másrészt azt is fontos, hogy szülője váltogatja, a gyerekek által használt eszközt, akkor elég nehéz lesz a sok különböző színű és teljesítményű eszközzel normális órát tartani, ha meg szabvány lesz, akkor Magyarországon gyaníthatjuk, hogy a legtöbbet zsebbe fizető MNC lesz a befutó, aki általában nem vinné becsületesen a prímet.


Váltani éppenséggel lehetne, csak a kormányzatnak anyagi érdekébe ütközik és olyan hihetetlen társadalom igényt se lát rá az ember.

2013. szept. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 Komplikato ***** válasza:
100%

" Az iskola villanyszámláját,(sajnos Magyarországon van olyan iskola ahol ez tárgytalan) meg alaposan megdobná, hogy a több száz diák e-book töltését engedélyezné."


Ha csak olvasásra használják és nem túl sokat, akkor 6-8 hetenként(!) kell tölteni. Ha valaki szeret sokat olvasni akkor ez 6-8 nap. Töredékét eszi, mint egy Tablet vagy egy okos telefon. Az eInk/ePaper technológia két okból jobb mint pl. egy tablet, az egyik az, hogy nem folyik ki a user szeme 40-60 perc után, a másik meg pont a töredék fogyasztás.


Érdekes az áramfogyasztást mindenki felhozza, miközben a szegényebb rétegnél pont nagy fogyasztású ócska tévék, meg a modern A/A+ hűtőknél 2-3-4x nagyobb fogyasztású régieket használnak, mert nincs pénz újra. És akkor pont az eBook töltés viszi őket a sírba?

2013. szept. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
0%

Semmivel nem lenne olcsóbb.

Ugyanis ahol több gyermek van ott ingyenes a könyv, és kétlem hogy az e-book is ingyenes lenne számukra.

Tegyük fel hogy van egy e-book ami 30 ezret ér, és megfelel mindenek. A tananyagot akkor is fel kell rá tölteni. Azt hogy sokan ma ingyen fel tudnak tölteni könyveket, az azért van, mert aki megvette egyszer pénzért az jóindulatból feltette a netre, és le lehet tölteni.. De tegyük fel az állam felteszi a netre a tankönyveket.. De az államnak ez nem lenne ingyen mert nekik ki kell fizetni az írókat, szerkesztőket, programozókat stb.. Az állam meg tudjuk semmit nem ad ingyen, így a költséget ahogy eddig is a lakosságra keni..Vagyis mindenképpen úgy oldják meg, hogy a szülő fizessen a letöltésért is.

Mi a helyzet az egyetemistákkal?? Gondolod hogy a sok könyv amit az orvostanhallgatók, mérnökök és sok más egyetemisták olvasnak azok is mind ingyenesek lesznek??? Kétlem..

Szerintem ma még drágább mulatság lenne ha bevezetnék az e-book használatát..

2013. szept. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 Komplikato ***** válasza:
100%

"mert aki megvette egyszer pénzért az jóindulatból feltette a netre, ..."


Izé. Az eBook nem azonos azzal amikor Kovács Pistike beszkennel jó/rossz minőségben egy könyvet és felteszi nagyíthatatlan és nem tördelhető PDF-be. De még azt se neveznénk eBooknak, amikor valaki munkát végezve átír egy ilyen förmedvényt karakter felismerővel és rengeteg kézi munkával valódi eBook-ra. eBook az amit a kiadó csinál a saját anyagából, lehetőleg a 6-7"-os eBook olvasokhoz tördelve.

2013. szept. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

"Ha csak olvasásra használják és nem túl sokat, akkor 6-8 hetenként(!) kell tölteni. Ha valaki szeret sokat olvasni akkor ez 6-8 nap."


Tegyük hozzá, hogy nem sok család fog venni egy külön otthoni és egy iskolában használható eInk-et, hanem otthon is használni fogja a gépet valamire ami lehet sok vagy kevés. Nem csak hetente fogja tölteni a kölyök.


Meg fajta kérdése az egész van nekem egy csúcskategóriás modellem meg egy kínai sufniban összedobottam is, az utóbbit elég gyorsan ki lehet meríteni folyamatos vagy apró szünetes szakaszos használat után. És visszakanyarodtunk ezzel a közbeszerzés problémájához.

2013. szept. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Én is gyakran látom,hogy 14 éves kislányok hátára rápakolnak 10 kiló könyvet,füzetet,uzsonnát mellé tornazsákot.

A túlzsúfolt járatokon nem tudnak leülni,a koszos padlóra nem tudják lerakni,gyalogolnak is,eközben a táska lehúzza a vállukat és nyomja a gerincüket,mert az izmaik még nem bírják el.

Az évekig tartó túlterhelésnek köszönhetően majd 30 éves korukban kezdenek előjönni a hátproblémák...


Szerintem is az E-book a legjobb megoldás,de rendkívül bonyolult feladat az átállás,szóval nem hiszem,hogy a közeljövőben várható.

2013. szept. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!