Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért nem váltunk már e-bookra...

Mért nem váltunk már e-bookra a tankönyvek terén?

Figyelt kérdés
Felhívtam a megfelelő szervet ahol javasoltam hogy a tankönyvek helyett minden diák e bookot kapjon aminek az értéke kb 15-20 ezer forint. Már az első évben sem lenne sokkal nagyobb kiadás a szülőknek, utána pedig már kész nyereség lenne hisz már csak rá kellene tölteni az aktuális könyveket a memóriába. Tiszta előny lenne mert lényegesen olcsóbb lenne a beiskoláztatás, nem nyomná a fejlődő gyerekek gerincét a sok tankönyv és még nem is beszéltem a sok megkímélt fa életéről. Akkor miért nem alkalmazzuk? Lassan 2014 van...

2013. szept. 2. 05:59
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
72%
Én szeretem a könyveket....
2013. szept. 2. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

...utána pedig már kész nyereség lenne...

Éppen azért. A könyvkiadók tönkremennének.

2013. szept. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek egyetlen oka van. A tankövnyomdák hatalmas és rendszeres bevételtől esnének el.
2013. szept. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
64%
Majd ha egy ilyen "e-book"-on elolvas 2-3 száz oldalt, rájön!
2013. szept. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
62%

Gyermekeink szemét ne folyassuk!

Várjunk még a fejlődése!

2013. szept. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

"Majd ha egy ilyen "e-book"-on elolvas 2-3 száz oldalt, rájön!

Gyermekeink szemét ne folyassuk!"


Emberek, maguk szerintem nem hallottak még a már egy jó ideje bevezetett e inkes olvasókról aminek a kijelzője ugyanannyira kényelmes a szemnek mint a papír. Nem hagyományos LCD-ről beszélünk hanem egy olyan kijelzőről ami nem világít és nem vibrál.

[link]

2013. szept. 2. 06:39
 7/38 anonim ***** válasza:
0%

IGEN!

Hallottunk erről a csodáról, filmekben.

De egy ilyen technológia nem egy TAB ára!

10 x több !!!

Bár leválthatná a papírt!

Vajon Ön a "beszállító"

--hát valahogy így megy ez --

2013. szept. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
81%

Egyébként a könyveket tényleg rossz és felesleges cipelni!

Ezt tökéletesen kiválthatja egy "netes" tananyag!

De nagyon fontosnak tartom, hogy azért ne "felejtsenek" el ÍROTT!! szavakat VETNI ! pusztakézzel! PAPÍRLAPRA!

2013. szept. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Abban a 15-20 ezerben még csak ez e-olvasó van benne. A könyvek még nincsenek. Ha vettél valaha e-könyvet, akkor tudhatnád, hogy nem sokkal olcsóbb, mint a papír alapú.

És a könyv nem tud elromlani, lemerülni, eltörni. Ha mégis baja történik, akkor pár ezret buksz maximum. Az e-könyvel meg 15-20-at.

2013. szept. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
87%

Az e-book tök jó dolog, nagyon szeretem, főleg, mert könnyű cipelni.


DE! Nem helyettesíti az igazi könyvet. Tanulni tuti nem tudnék belőle. Én aláhúzok, jelölgetek, visszalapozgatok... Ráadásul vizuális vagyok, "lefényképezem" az oldal kinézetét. E-book-kal ez nem megy.


Szerintem ez nem jó ötlet!

2013. szept. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!