Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértenél azzal, hogy...

Egyetértenél azzal, hogy mindenhol kötelezővé tegyék a rovásírást?

Figyelt kérdés
Mind az oktatásban, mind az üzletekben, az interneten, tehát mindenhol és a végén elhagynánk a latin betűket. Manapság amúgy is nagy divatját éli a rovásírás, amely egy bizonyos párthoz köthető.

2013. szept. 5. 18:38
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
0%

"Ezt a szar latint pedig csak ezer éve használjuk és csak azért mert ránk erőszakolták, senki sem akarta önszántából."


Akkor minek használod?


"Azért azt sem szabad elfelejteni, hogy a rovásírás valójában székely eredetű.

"


Akkor meg végképp semmi közöm hozzá, inkább megtanulom a cirill ABC-t.

2013. szept. 6. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 rajcziz ***** válasza:
35%

"Azért azt sem szabad elfelejteni, hogy a rovásírás valójában székely eredetű."

Nem ártana elfelejteni, mert így ebben a formában nem igaz.

2013. szept. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
25%

Így sem tudnak egy nyelvet sem megtanulni a kölykeink a suliban. Mennyivel jobb lesz már, ha a sima angolhoz is külön új ábécét kell tanulni. Legyünk mi is görögök vagy grúzok, és egy rendszámtáblát se tudjunk elolvasni, ha egy másik országban járunk, mert szerelembe estünk a kétezer éves, egyedi, ősi írásunkkal.


Meg ki lehet hajítani az összes könyvet és újságot, amit az elmúlt ötszáz évben kiadtak.

2013. szept. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
100%

Hagyományőrzésből támogatnám a rovásírást, de a hivatalos és kizárólagos használatát több okból sem.

1. A latin betűket így is, úgy is meg kellene tanulni az idegen nyelvek tanulásához.

2. Fordítva is igaz: a külföldieknek még kevesebb kedvük lenne magyarul tanulni, ha még a betűket is külön be kellene magolniuk.

3. Európában már így is gyűlölnek minket, mert az a kép él bennük, h mások vagyunk, mint a többi európai nemzet. Ezt csak erősítené, ha még külön ábécét is használnánk.

2013. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
80%

a rovásírás se magyar


nem a magyarok találták fel az írást


szkíta, hun és török eredetű jelekből alakult ki, ami nagyon sokat változott, sok változata alakult ki, ami most divat az a székely vonal

2013. szept. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%
a latin abc-t meg nem a latinok találták fel, mégis róluk kapta a nevét
2013. szept. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
29%
#35 A magyar rovásírás az magyar. Ennyi erővel visszavezethetnénk a sumér ékírásig, mert minden hangjelölő írás abból ered.
2013. szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
0%

36 37

35 vagyok, és egyetértek


éppen ezért nem értem ezt a rovásírás=magyarság őrületet

2013. szept. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 mustafa33 ***** válasza:
100%

Muszály állandóan a póluson lenni? Vagy az egyiken, vagy a másikon? Senki nem akarja a latin betűt helyet bevezetni. Aki akarja miért ne tanulhatná meg és aki nem akarja ne tegye. De teljesen elvetni sem lenne szabad, a szomszédok annyira büszkék romantikus költött történelmükre és máig az tanítják, hogy mi tőlük vettük átt a teljes civilizációt. Az ilyen t♫8rténelemhamisításra csak az lehet a helyes válasz, ha bizonyítjuk ősi műveltségünket. A szlovákok például büszkék arra, hogy Ciril és Metód elhozta nekik a glagolika írást és megalkották nekik a cirilikát. Igaz, hogy ők ezekből egyiket sem használták (a cirilt ma használják a pravoszláv hagyományú szlávok, a glagolt régebben használták a keletiek és déliek), de ez a tény őket nem zavarja. Mi meg letagadnánk azt ami a miénk volt? Ezt nem szabad. De kötelezni sem szabad.

Valaki azt írta, hogy nehézkes vele az írás. Semmivel sem nehézkesebb mint a ma divatos, amerikai mintára nálunk is terjedő nyomtatott nagybetűkkel való kézírás. Az előnye pedig az, hogy a magyar hangoknak megfelelő betűi vannak, nem betűkombinációk mint a magyar-latinikában.

2013. szept. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 Ozmium42 ***** válasza:
86%

"Semmivel sem nehézkesebb mint a ma divatos, amerikai mintára nálunk is terjedő nyomtatott nagybetűkkel való kézírás."


Mint említettem, én is rovás párti vagyok, de gyakorlom is, nem csak elmélkedek róla. Én a kézírással vetettem össze, nem valami modern hóborttal, amit nem is tudok most hirtelen beazonosítani. Próbáld ki, hogy egy oldalas nyomtatott szöveget leírsz latin kézírással, és rovással jobbról-balra. Mérd az időt, és a kész szöveg terjedelmét. Akkor érteni fogod, miről van szó. Leszögezem, hogy az eltérés nem "gyakorlás kérdése".


Ami pedig a nyelvi kompatibilitást illeti, remélem tudod, hogy a hosszú mássalhangzók rovásjeleit csak a közelmúltban vezették be.

2013. szept. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!