Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértenél azzal, hogy...

Egyetértenél azzal, hogy mindenhol kötelezővé tegyék a rovásírást?

Figyelt kérdés
Mind az oktatásban, mind az üzletekben, az interneten, tehát mindenhol és a végén elhagynánk a latin betűket. Manapság amúgy is nagy divatját éli a rovásírás, amely egy bizonyos párthoz köthető.

2013. szept. 5. 18:38
1 2 3 4 5
 41/48 Ozmium42 ***** válasza:
8%
Mássalhangzó helyett magánhangzót akartam írni.
2013. szept. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 mustafa33 ***** válasza:
28%
Ozmium, nem értem mért kötekedsz, ha lényegében egyetértünk. Nem a hoszú magánhangzókról szóltam, hanem amiről te is, a cs, gy, ly, ny.... önálló karaktereiről. Hogy mennyire nehézkes az igenis megszokás dolga. Ahogy tud valaki nyomtatott nagybetűvel gyorsan és folyamatosan írni ugyanúgy lehet rovással is. Ha pedig ragaszkodzs a balról jobbra irányhoz, mert az áll jobban kezedre, írjál fordítva 180°-al vagyis fejel lefele. Ez is csak megszokás dolga lenne. Ahoghy egy "radaros" katonának nem nem volt probléma a tükör írás, azt jelenti, mindent meg lehet tanulni. Egyébbként mikor a rovás még valóban rovás volt, az írás 90°-al el volt fordítva, azaz fentről lefele haladt, az olvasás pedig vízszintesen jobbról balra. Vegyél bal kezedbe egy nyílvesszőt és jobb kézel késel rójál rá jobbról balra, egyszer csak azt veszed észre fentről lefele rósz. Amikor olvasod és két kézbe fogod, akkor vízszintesen tartod. Vagyis így alakult ki.
2013. szept. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

"Hogy mennyire nehézkes az igenis megszokás dolga. Ahogy tud valaki nyomtatott nagybetűvel gyorsan és folyamatosan írni ugyanúgy lehet rovással is."


A nyomtatott írás még mindig nem folyamatos, és a kézíráshoz képest a sebessége röhejesen alacsony. Az az egy előnye van, hogy olvashatóbb.

2013. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

"#35 A magyar rovásírás az magyar. Ennyi erővel visszavezethetnénk a sumér ékírásig, mert minden hangjelölő írás abból ered."


Ez utóbbi állítás téves.


Én azt szeretném, hogy a nagymagyarok rovásírással adják ki a hülyeségeiket (15 ezer éves magyar nyelvemlék stb.), és azt olvasgassák, a többiekre meg nem erőltessék rá.

2013. dec. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
*ne
2013. dec. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 mustafa33 ***** válasza:
Ha neked nem tetszik, nem kell megtanulnod. Tanuld a halefot, arra nagyobb szükséged lesz. De nekem semmi károm nincs abból hogy a latin mellet más írást is tudok.
2013. dec. 4. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%
Épp ezt mondom, hogy nyugodtan tanulja, aki akarja! De sokkal praktikusabb lenne ha a magyar "őstörténetről" szóló gondolataikat - vágyálmaikat - is ilyen írással közölnék a vonatkozó szerzők, mert akkor egyébként értelmes emberek nem gondolnának ilyen marhaságokat, hogy a magyarok meg a sumerek... meg 15 ezer éves nyelvemlék. Az ilyeneknél azt tudom kérdezni, mint I. Crane Az Álmosvölgy legendájában: "És maguk ezt TÉNYLEG elhiszik?"
2013. dec. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
26%

"Kutyát nem érdekli, mégis nonstop lenyomják a torkunkon. "


Engem pedig sem a holokauszt sem a trianonos óbégatás nem érdekel mégis mindkettőt lenyomják a torkomon (tudom, menjek el, bár nem tudom milyen ország lenne, ha az összes adófizető elmenne. Ki tartaná el a 8 osztályt végzett nagymagyarokat?)

2013. dec. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!