Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy taníthatnak olyan tanköny...

Hogy taníthatnak olyan tankönyvből, amely szerint halálos bűn a homoszexualitás?!

Figyelt kérdés
[link]

2013. szept. 13. 19:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
16%

Azzal kapcsolatban, hogy Isten soha nem a homoszexualitást ítélte el, íme a kőkemény cáfolat:

(Itt jegyzem meg, hogy nem hiteltelen emberek linkeit tettem ide, hanem a mindenható Isten szavát idézem, nálam ez az etalon)


3Mózes 18:22 - "Ne hálj férfival, mint ahogy nővel hálsz. Utálatos dolog az".

Róma 1:27 - "s hasonlóképpen a férfiak is elhagyták az asszonnyal való természetes élést, és gerjedelmükben egymás iránt gyúltak heves lángra, férfiak férfiakkal, s ocsmányságot cselekedtek, és a tévelygésükért járó teljes fizetséget megkapták önmagukban."

Júdás 7: - "Ugyanígy Szodoma és Gomorra, meg a körülöttük levő városok, miután csakúgy, mint az előbb említettek, féktelenül paráználkodtak, és a test után mentek, hogy természetellenesen éljenek vele, figyelmeztető példaként vannak elénk állítva, örök tűznek bírói büntetését szenvedve el."


Sorolhatnám még reggelig, de Isten álláspontja elég egyértelmű ebben a kérdésben. Ő nem változik, mint az árnyék. Amit 2000 éve undorítónak tartott, azt ma se gondolja örvendetesnek. És attól keresztény egy keresztény, hogy mégha a többség fel is hígítaná az írásokat vagy azok magyarázatát, hogy talán vonzóbbá tegye a saját vallását, ő akkor is ragaszkodik ahhoz, amit Isten mond, elfogadva ezzel, mások nemtetszését. Szóval számítottam arra, hogy ez sokaknak nem fog tetszeni, de ezt írja a biblia, így ezt fogom igazságként kezelni, nem pedig XY atya mondatait.

2013. szept. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
73%
ezek nem a homoszexuális párkapcsolatokról szólnak
2013. szept. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
15%

ma 21:05

csűrheted-csavarhatod, attól még igaza van.

2013. szept. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
35%

én nem csüröm, ez nyilvánvaló, csak nem laikusként és előítéletekkel telve kell olvasni :)


(az "attól még igaza van" meg egy elég nevetséges érv :D)

2013. szept. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki nem tehet róla,hogy meleg lesz. Nem tartanám bűnnek ha valaki meleg. Nem értem egyszerűen mért kell bántani őket.Nagyon sok melegre büszkék lehetünk pl: írók, festők,énekesek,színészek,és akik azon fáradoznak hogy ,jobb legyen az emberiségnek. `` Isten mindenkit úgy szeret,ahogy teremtette.`` 26 melegfiú
2013. szept. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
12%
A biblia melyik része nem világos a homoszexualitás kapcsán? A homoszexualitás egy olyan gyakorlat, amit az általam is idézett írás szövegek egyértelműen helytelenítik. Azt a szót nem fogod a bibliában megtalálni, hogy homoszexuális, de ettől még elég egyértelmű, hogy férfi férfival ne háljon úgy, mint asszonnyal. Ez nyilván vissza felé is érvényes. Ezzel ez a része kilőve, fekete-fehér a biblia. Ami pedig az "Isten mindenkit úgy szeret, ahogy teremtette" kijelentést illeti, kicsit gondolj utána milyen ostobaság, amit mondtál. Szabad akarata van mindenkinek. Ha Istenen múlna a dolog, robotokat teremtett volna, akik sose hibáznak. Másfelől akkor a gyilkosokat, rablókat is úgy szereti, ahogyan teremtette őket? Na ne. Maradjunk annyiba, hogy minden ember MAGA építi fel a saját hírnevét Isten előtt a tetteivel. Senki se születik tolvajnak, rablónak, gyilkosnak vagy homoszexuálisnak. Azzá lesz, mert hagyja azzá válni magát. Egyébként szeretném leszögezni, hogy nem az emberrel van baja itt senkinek aki ilyeneket tesz. Ők is ugyan olyan emberek, mint mi. A gond ott van, hogy a saját világelméletüket szeretnék ráhúzni azokra, akik tisztelik Istent és homofóbnak, maradinak vannak ezek a lojális emberek beállítva. A paráznákkal ugyan ez a szitu. Engem nem érdekelnek azok a munkatársaim, akik így élik az életüket. De nem is várják el, hogy elfogadjam, helyeseljem és támogassam az életmódjukat. Ha csendben maradtok nem zavar, de tudnotok kell, hogy azért mert minket ez nem zavar, még nem jelenti azt, hogy Istent se zavarja. Ami pedig szúrja a szemét, az előbb vagy utóbb meg lesz szüntetve. Ezért kér szeretetteljesen mindenkit, hogy figyeljen rá és változtasson az életén, ahol kell. Bőven van dolga mindegyikünknek.
2013. szept. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
84%

"Azzá lesz, mert hagyja azzá válni magát."

Ezt meg tudnád nekem magyarázni?

2013. szept. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
12%

"én nem csüröm, ez nyilvánvaló, csak nem laikusként és előítéletekkel telve kell olvasni :)"

Hát szakértő nem lehetsz, mert akkor nem lennél felháborodva azon, hogy a katolikus hittan keretében a Bibliában foglaltakat merészelik tanítani.


"előítéletekkel telve"

Röhej, húzd elő a homofób kártyát gyorsan. Csúnya, rossz, gyűlöletkeltő Biblia és Isten.

2013. szept. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
64%

Hát én nemtom, majd remélhetőleg beszűntetik/ átírják azt a könyvet, mert hogy bűn lenne, még arról sem tudok. Főleg, h halálos.

A Bibliát meg nem Isten írta...

2013. szept. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
87%

"Csúnya, rossz, gyűlöletkeltő Biblia és Isten."


ne bújj Isten és a Biblia mögé, soha nem ezek a gyűlöletkeltők, hanem az olyanok, mint te. pont az a helyzet, mint 50 éve, amikor a fekete+fehér házasság ellen tüntettek, ott is a Bibliával takaróztak, és idézgettek belőle. sőt, az érvek pont ugyanezek voltak, mint most.

2013. szept. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!