Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy taníthatnak olyan tanköny...

Hogy taníthatnak olyan tankönyvből, amely szerint halálos bűn a homoszexualitás?!

Figyelt kérdés
[link]

2013. szept. 13. 19:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
94%

"S mint ismeretes, a biblia nincs ellentmondásban saját magával."


lol, ennél nagyobb marhaságot már rég hallottam :

[link]

[link]

2013. szept. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
11%

Erre csak az az egyszerű válaszom van, hogy el kell olvasni az egész szent írást. Szánni kell rá néhány évet, vagy inkább évtizedet, szó se róla, de az Isteni igazság kikezdhetetlen, erre kellett rájöjjek. Sok látszólagos ellentmondás van a bibliában, kapásból tudok idézni sokat, de némi erőfeszítést követően választ találhatsz minden kérdésre.


"Ha a szeretet vagy szerelem két ember között a te hited szerint bármilyen esetben is "rossz" vagy "bűnös" lehet, akkor arra nem tudok mit mondani"


Erre a mondatra reagálva pontosítanám a dolgot, mert ezek szerint félre érthető lehettem. A szeretet és a szerelem ugye nem egy dolog ezt mindjárt az elején tisztázzuk. A másik a 'két ember között' kifejezés is több körös dolog. Ez is egyértelmű a bibliából, hogy mi helyes és mi nem. Ezt nem mi döntjük el, soha nem is mi döntöttük el. Aki megmondja, hogy mi helyes e tekintetben (is), az maga a teremtő. Nem az én hitem álláspontja extrém, ez van a bibliába írva. Erről a továbbiakban nem szeretnék bővebb vitát, mert érzésem szerint konstruktív érvek eddig se nagyon hangzottak el azzal kapcsolatban, hogy ez miként van összhangban Isten álláspontjával. Mindettől eltekintve végszóként lezárom az egész cikk kérdését azzal, hogy azért tanítanak olyan tankönyvből, amely szerint halálos bűn a homoszexualitás, mert Isten szerint halálos bűn a homoszexualitás. Pont.

2013. szept. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
76%

"... Isten szerint halálos bűn a homoszexualitás. Pont."


azta mindenit, micsoda mélyreható, brilliáns és logikus érvelés. le vagyok nyűgözve. akkor én meg azt mondom, Istn szerint a homoszexualitás nem bűn, viszont a homofóbia igen. Pont.

2013. szept. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
94%
calocsay terelni ügyesen tudsz...mert ok, a szex két férfi között a te hited szerint bűn. rendben. és két férfi egymás iránt érzett (plátói) szerelme? Hol a határ szeretet és szerelem között, tudod definiálni?
2013. szept. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
11%

"akkor én meg azt mondom, Istn szerint a homoszexualitás nem bűn, viszont a homofóbia igen. Pont."


Ezzel az kijelentéssel csak az a gond, hogy nincs mögötte érv. Az, hogy te kijelented valaminek az ellenkezőjét, még nem teszed igazzá azt, amit állítasz. Az etalon az írás. Kérlek, mutasd meg, melyik bibliai vers támogatja, nézi el, tűri meg a homoszexualitást. Nem szeretném magam ismételni, de ennek ellenkezőjére reggelig sorolhatnám az Isteni álláspontot. Szóval én hajlandó vagyok meghajolni az állításod igazságtartalma mellett, ha az nem emberi, hanem Isteni nézőpontot tükröz. Vagyis bibliai idézetet kérek szépen, nem magánvéleményt.


"mert ok, a szex két férfi között a te hited szerint bűn. rendben. és két férfi egymás iránt érzett (plátói) szerelme? Hol a határ szeretet és szerelem között, tudod definiálni?"


Tisztázzuk a dolgot. NEM az én hitem, hanem a Biblia szerint bűn a két férfi vagy két nő közötti szexuális kapcsolat. Nem én találtam ezt ki, ne énrám haragudj, hogy ez így van. Oda felülre kell panaszt benyújtani, ha ez neked nem tetszik.


A kérdésed érdekes gondolatot vet fel bennem is. Maga a Plátói kifejezés is egy viszonzatlan kapcsolatra utal és több szociológiai tanulmány arra mutat, hogy az a személy, aki szerelmes, szorosabban kötődik egy személyhez, mintha csak csupán szeretné. Én sem vagyok szociológus és ha valamiben tanácstalan vagyok, a bibliához fordulok útmutatásért. Nehéz definiálni hol a határ szeretet és szerelem között, de aki átélte ezt az érzést, az pontosan tudja, hogy egy bizonyos cselekmény, tekintet, szó, érintés már több, mint csupán szeretet. Az, hogy valaki így érez egy saját nembeli személlyel szemben, még önmagában nem halálos bűn. Sok oka lehet ennek, de segíthet az, hogyha megértjük, Isten a legjobbat akarja neked is és mindenkinek. Sőt, konkrét tanácsok vannak a bibliában, hogy az Isten előtt helytelen érzésekkel mit kezdjünk, mit tudunk kezdeni. Sokszor még mi magunk sem tudjuk megfogalmazni, hogy pontosan mit érzünk valakivel kapcsolatban, legyen az férfi vagy nő. Én azt tapasztaltam, hogy a biblia ismerete segít, hogy helyes mederben uraljuk az érzelmeinket és ha figyelembe vesszük Istent a döntéseinkben, az csak jót fog eredményezni. Ebben én még soha nem csalódtam.

2013. szept. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
86%
Mondasz valamit előző. Azzal a baromsággal is lehetne etetni szegény gyerekek fejét hogy a házasságon kívüli és/vagy nem gyereknemzés céljából történő szex is halálos bűn. Sőt menjünk tovább halálos bűn ránézni is egy ellenkező neműre ha csak nem akarjuk feleségül/férjül venni és gyereket csinálni neki. Ha már úgy is olyan fene nagy keresztény ország vagyunk...
2013. szept. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
0%

Most egy kicsit úgy érzem átbillentél a túloldalra. Azért nem igazságtalan és főleg nem érzéketlen a teremtő. Tudja, nálunk jobban, hogy mire van szükségünk és mi jó nekünk. Az énekek-énekét ha elolvasod vagy Dávid más énekeit, kiderül, hogy Isten egyáltalán nem helyteleníti a szexuális kapcsolatot egy férfi és nő között, ha azok házasok. A gyermeknemzésen kívül is ez egy érzelmi szükséglete az embernek, amit helyes módon kell kielégítenie. Ez örömére van az embernek. És természetesen másra tekinteni sem rossz dolog. A lényeg, mindig az indíték. Ha jók az indítékaid, nagyon is helyes lehet, amit teszel. Ha nem, akkor sajnos még ha azt hiszed is, hogy jó, nem lesz az. Azt pedig, hogy mi jó és mi nem, benne van a bibliában.


A korábban említett Dávid épp a legjobb példa arra, hogy helytelen indítékkal nézett egy fürdőző nőt. Ahelyett, hogy uralkodott volna magán, dédelgette a kívánságát és kitartóan nézte. Ez vezetett oda később, hogy egy férjes asszonyt házasságtörésre vett rá, a férjét meg megölette egy csatában. Egyébként minden bűn, amit az ember elkövet, a testén kívül követi el. De aki paráznaságot követ el (és a homoszexualitás ennek egy formája), az - a biblia szerint - a saját teste ellen vétkezik. Ettől akar megóvni mindenkit Isten.


Nem akar téged megfosztani senki sem attól, ami jó számodra. De mindez csak akkor fog maradandó örömet okozni, ha figyelsz Isten szavára. Ő sosem ad fájdalmat ahhoz az örömhöz amit nyújt! Minden egyéb öröm forrás, fájdalommal járhat, különösen a saját utunk járása.

2013. szept. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
100%

calocsay: de ez a TE hited. Igen, közel van sok másik ember hitéhez is, de ez konkrétan a te hited.

És hogy némi bibliai adalékkal is szolgáljak:

[link]

Hosszú ugyan, de talán érdemes elolvasni...

2013. szept. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
72%

"Kérlek, mutasd meg, melyik bibliai vers támogatja, nézi el, tűri meg a homoszexualitást."


ad1: attól, hogy valami a Bibliában nincs benne, még nem feltétlenül rossz: mosógép, műanyag, szemüveg


ad2: a Bibliában a szereteten alapuló homoszexuális párkapcsolat megtalálható: Dávid és Jonatán kapcsolata, százados és fiúja, Ruth és Noémi, Jézus, amikor azt mondja, nem mindenki alkalmas a házasságra.

2013. szept. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
0%

"ad1: attól, hogy valami a Bibliában nincs benne, még nem feltétlenül rossz: mosógép, műanyag, szemüveg"


Ezt soha nem is vitattam. Ennek ellenkezője is igaz egyébként. (Aids, hepatitis, dohányzás. Nem említi a biblia, de tudjuk, hogy nem jó.:-)


"ad2: a Bibliában a szereteten alapuló homoszexuális párkapcsolat megtalálható: Dávid és Jonatán kapcsolata, százados és fiúja, Ruth és Noémi, Jézus, amikor azt mondja, nem mindenki alkalmas a házasságra"


A Dávid példáját már valaki felhozta korábban. Furcsa ember lehetett ez a Dávid, aki - ahogy te állítod homoszexuális volt - majd később paráználkodott egy nővel, majd megnősült. Ez tényleg jellemző a homoszexuálisokra :-D Maradjunk annyiban, hogy a biblia ilyet sehol nem említ. Jonathán jó 30 évvel idősebb volt az ifjú Dávidnál, kicsit gondold ezt át,de főleg olvass utána.


A százados és fiúja egy nagy kérdőjel nekem, idézd légy szíves, kire gondolsz.


A Ruth esetében nem Noémi, hanem Naomi volt, akire gondolsz, és hivatalosan az anyósa volt, szintén jó 30 év korkülönbséggel, akit valóban nagyon szeretett. De megint egy olyan emberről szólsz (Naomi), aki házas volt. Ugyan megözvegyült és volt két gyereke is, de azok is meghaltak. Fura lehetett ez a Naomi is, hogy a heteroszexuális érzülete hirtelen homoszexuálisba csapott át, amint megözvegyült. Érdekes teoóriák ezek és biztos valószerű egy ilyen 180 fokos fordulat, minden esetre ha annál a ténynél maradunk, hogy Isten nem helyesli az egyneműek közötti szexuális kapcsolatot, aligha lehetett volna Jézus egyik leszármazottja Ruth.


Jézus azon mondata pedig, hogy nem mindenki alkalmas a házasságra, ezt idézd ide ha lehet, mert ilyen mondat a bibliában nincs. Olyat mondott, hogy az egyedülállóságnak is van értéke Isten szemében, HA meg tudja tartóztatni magát tisztán, de ha nem, inkább házasodjon meg. Ettől függetlenül egyet értek azzal, hogy nem mindenki alkalmas a házasságra, de ebből én nem azt a következtetést vonom le, hogy akkor neki melegnek kell lennie. Abból indulj ki, hogy Isten gyűlöli a homoszexualitást. Népeket irtott ki ezért. Csak nem gondolod, hogy azért, mert valaki mondjuk alkalmatlan férjnek, mert döntésképtelen ember, majd neki úgymond engedélyezi a teremtő, hogy nyugodtan lehet meleg és tegye az ezzel járó dolgokat. Isten ebben a kérdésben elég következetes és az irgalmát nem a törvényei felhígítására használja, hanem úgy működik, hogy határozott, ahol szükséges, de irgalmas, ahol lehetséges. Ha valaki szándékosan fittyen hány a törvényeire, noha tudja mit vár el Isten egy adott kérdésben, ne várjon irgalmat. Ha viszont megbánja és elhagyja, irgalmasságot nyer, mivel van mit megáldani.



Ott látom a gondot, hogy minden áron igazolni szeretnétek valamit, amit a teremtő fehéren-feketén elítél. Ez már kicsit átcsap arra az oldalra, amit kiforgatott dolgoknak hívnak. Javaslom elolvasni az írásokat úgy Isten igazából, csak előnye van. Ha megismerted volna Istent a biblián keresztül, fel se merült volna benned, hogy vele valaha is összeegyeztethető lenne a homoszexualitás. Szavaid csak arról árulkodnak, hogy fogalmad sincs ki az Isten és milyen is Ő valójában. De ezen még lehet változtatni.

2013. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!