Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 10 év múlva az aktív fiatalok...

10 év múlva az aktív fiatalok hány % megy külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
Mire lesz elég az itthon maradtak produktuma?
2009. nov. 4. 19:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Miért menne sokkal több mint most? A lehetőség most ugyanúgy adott, mégse rohant ki minden fiatal az országból.
2009. nov. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Gondolom, mert gazdasági válság van, ami viszont nyugat Eu ban hamarabb feloszlik.


Átlagosan az aktív fiatalok 20-30 éves kor között, 8 % a megy külföldre dolgozni.

Viszont a megkérdezettek 15% a szeretne.

Ez a tendencia az elmúlt években változott.

Átlagosan aktív 5-6 % a megy, ami a válságnak köszönhető.

Viszont a megkérdezettek 35 % vélekedik úgy hogy külföldön igyekszik boldogulni, ha a vállság enyhül. Ami külön probléma, hogy az itt is hiányszakmák


[link]

2009. nov. 4. 20:04
 3/22 anonim ***** válasza:
Remélem mennek minél többen, annál több lesz itthon a lehetőség nekem. :)
2009. nov. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Dymo ***** válasza:
k*rva sok
2009. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

"mert gazdasági válság van"


Válság egy éve van, lehetőség kimenni, pedig több éve.

2-3 éve akkor mért nem ment ki a sok fiatal?

2009. nov. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
2009. nov. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Mivel élet csak egy van ezért a jobb élet reményében sokan fognak próbálkozni.Már most is nagyon sokan dolgoznak külföldön a 18-30 éves korosztály nagyon mobil,ismerőseim közül többen dolgoznak Írországban 4-5 szörös bérért.
2009. nov. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

2-3 éve akkor mért nem ment ki a sok fiatal?


Nem tudok mindenki fejével gondolkodni de, szerintem azért mert még 3 éve láttak itt is lehetőséget, ami már szertefoszlott. Mert a jövőtlenség jellemzi a fiatalokat, a lakás, az egzisztencia, stb.

NINCS JÖVŐKÉP és sajnos amelyik nemzetre ez a jellemző az kihalásra van ítélve.

2009. nov. 4. 20:55
 9/22 A kérdező kommentje:

Remélem mennek minél többen, annál több lesz itthon a lehetőség nekem. :)


Főleg ha olyan kevesen maradtok hogy a nyuggerek gepája miatt a kereseted 90% át elveszik!

2009. nov. 4. 21:51
 10/22 anonim ***** válasza:
Én 19 éves vagyok, 2012 januárjában végzek az egyetemen, ezalatt is szeretnék kimenni tanulni, nyelvet legalább profi szintre. Ez után pedig, szerintem nem is fogok magyar munkahelyen dolgozni. Nekem egyszerűen nem éri meg, hogy a cigányok segélyét, a politikusok és a cégvezetők lehúzáasit én fizessem meg, amire az adóm 60-70%-át levonják, én a létminimumon tengődök, mikor máshol akár milliomos is lehetnék.
2009. nov. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!