Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet, hogy Magyarországo...

Hogy lehet, hogy Magyarországon a rasszizmus társadalmilag elfogadottá vált?

Figyelt kérdés
2013. okt. 11. 20:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

Nem elfogadott.


Akik kivétel nélkül minden cigányt utálnak (gondolom erre gondolsz) , ők kevesen vannak.


Én is szoktam mondani, hogy utálom a cigányokat ,de akkor arra a 85 százalékra gondolok, akik tudjuk milyenek és nem veszem bele a normális 15 százalékot.

2013. okt. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%

Hogy lehet hogy egyre nö a cigánybünözés?

Hogy lehet hogy ma már minden rasszizmusnak számít csak ha a cigány csinálja akkor nem!

2013. okt. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem egy minimális logikai képességekkel rendelkező ember, aki akár csak csekély mértékben is képes felfogni a világban működő ok-következmény viszonyokat, simán rá tud jönni ennek a kérdésnek a válaszára.
2013. okt. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

"Szerintem egy minimális logikai képességekkel rendelkező ember, aki akár csak csekély mértékben is képes felfogni a világban működő ok-következmény viszonyokat, simán rá tud jönni ennek a kérdésnek a válaszára.

"


Mitől lenne ez egyértelmű? Ha szerinted ennyire kézenfekvő, akkor határozd meg a feltehető indokokat, érvekkel és forrásokkal támaszd alá! Indokold meg, hogy hogyan alakulhatott ki a helyzet. Na ugye, hogy nem is ilyen könnyű?

2013. okt. 11. 20:34
 5/25 anonim ***** válasza:
79%
Költöztess magad mellé 1-2 cigány családot! Purdékkal kutyákkal,lóval kocsival ala komplett. Majd akkor ráébredsz az ok-okozati összefüggésre. Saját bőrödön tapasztalva,nem a rózsadomb árnyékából óbégatva. Mielőtt rasszistát kiáltanál mindkét közvetlen szomszédom cigány.
2013. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

"Indokold meg, hogy hogyan alakulhatott ki a helyzet. Na ugye, hogy nem is ilyen könnyű?"


Mi nem könnyű? Amikor a magyarok cigányokkal találkoznak az utcán, akkor azok 90-95%-ban bandában járkáló, üvöltöző, vonyítozó, fiatal cigánysuhancok, akik élvezkedésből vadásznak magyarokra az utcán, hogy beléjük köthessenek, vagy óbégató, visítozó cigányasszonyok, akik mellett 3 gyerek szalad, egy a kezében van, egy a babakocsiban egy pedig a hasában, a pitiáner bűncselekmények szintén 90-95%-át mindig cigányok követik el annak ellenére, hogy számuk a 1 millió az országban a 9 millió magyarral szemben, amikor azt hallod a hírekben, hogy megerőszakoltak egy fiatal magyar lányt, majd brutálisan agyonverték, akkor mindig kiderül, hogy cigány volt az elkövető, a legyilkolt nyugdíjasokról ugyan ez.


Kérdező, te milyen álomvilágban élsz? Láttál te már cigányt, tudod milyen az?


Írd be egész nyugodtan a Youtube keresőjébe, hogy "cigány" vagy "cigányok" és nézd meg a videókat. Jó szórakozást hozzá.

2013. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%

mivel több jogot adtak nekik azzal hogy ők a kisebbség és védeni kell őket , ezzel ők issza is élnek mert mindenki tehetetlen velük szembe , nem a rendőrrel van a gond hanem a törvényeinkel az még most is odaverne minden bűnözőek de akkor meghurcolják érte

a cigánykérdés nem fog addig megoldódni amíg egyenlőbbek az egyenlők között

2013. okt. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%

[link]


1-2 éve asszem hírcsárdán olvastam (álhíroldal) valami hasonlót, erre tessék. Lassan itt is ez lesz.

2013. okt. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"Mi nem könnyű?"


Neked mégis problémát okozott.


"Kérdező, te milyen álomvilágban élsz? Láttál te már cigányt, tudod milyen az?"


Miért feltételezed, hogy álomvilágban élek? 18 évet éltem le egy szinte csak romák által lakta környéken, tehát ismerek is jó pár romát személyesen, lakásukban is jártam, stb.


De mi köze ennek a rasszizmus elfogadottságához? Az, hogy élnek Magyarországon kisebbségek, még nem jogosítja fel a többségi társadalmat, hogy uralkodjon felettük. Ez eleve nonszensz. Függetlenül attól, hogy van-e probléma a kisebbségekkel, a rasszizmus hosszú távon nem segít.

2013. okt. 11. 21:10
 10/25 anonim ***** válasza:
76%

Te jó ég...

Szerintem pedig egyáltalán nem éltél 18 évet cigányok mellett, mert nem így vélekednél róluk. Esetleg te pont kiszúrtál olyan cigányokat, akik viszonylag normálisak. Én is ismerek néhány ilyet, de attól még félek, hogy a többi belémköt vagy valami sokkal rosszabbat tesz velem. És ha választanom kéne aközött, hogy a cigányság itt maradjon az országban és tovább tomboljanak vagy pedig aközött, hogy az összes menjen el innen, akkor én az utóbbit választanám teljes szívemből. Ha kell, akkor felvállalom, hogy rasszista vagyok, de az én családomat nem fogják semmilyen formában sem bántalmazni, de a legjobb lenne, ha egyetlen magyart sem bántalmazhatnának soha többet.

2013. okt. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!